Witaj na forum Fabia Club Polska

Wymiana sprzegła - na jakie?

Temat utworzony · 6 Posty · 3074 Wyświetlenia
  • W mojej skodzinie powoli konczy sie sprzeglo i planuje je wymienic. Pytanie do znawcow tematu: Czy w skodzie SDI jest takie samo sprzegło jak w TDI? Jesli jest inne, to czy mozna zastosowac to z TDI lub mocniejsze niz standardowo jest w SDI? Potrzebuje mocniejszego, bo wydaje mi sie, ze moje SDI jest lekko podkrecone (bede sprawdzac lada dzien), a jesli nie to bedzie mialo lekkiego wirusa - w takim przypadku mocniejsze sprzeglo bedzie mialo sens.
    Autko na oryginalnym sprzegle ma przejechane 185 tys km. Praktycznie od samego poczatku, gdy tylko kupilem auto wydawalo mi sie, ze sprzeglo jest nadpalone (wtedy stan przebiegu to 111570 km ).
    Poprzednim autem zrobilem na jednym sprzegle 237 tys i sprzedalem. Ciekawe ile jeszcze wytrzymalo? 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="KrzysiekGdynia"]gdy tylko kupilem auto wydawalo mi sie, ze sprzeglo jest nadpalone (wtedy stan przebiegu to 111570 km ). [/quote]
    jakieś kiepskie te sprzęgła są w SDI bo ja miałem takie same odczucia że sprzęgło jest na wykończeniu już od dawna, nie pamiętam dokładnie ale już od przebiegu 80-90tyś km zdarzało sie że potrafiło zaślizgać podczas dynamicznego ruszenia z miejsca - gaz w podłogę, później sprzęgło, drugi bieg, gaz w podłogę - znowu ślizg sprzęgła... Tak to wyglądało najczęściej na kołach letnich 15 cali. Na wąskich letnich lub zimówkach 14 cali 165/70 to już lepiej wyglądało i to opony w większości przypadków traciły przyczepność a nie sprzęgło podczas ostrego ruszania...

    Natomiast co do zwykłej jazdy - delikatnej, sprzęgło sprawowało się jak należy aż do przebiegu niecałe 120tyś km kiedy to sprzedałem auto.

    Wydaje mi sie że mimo takich objawów powinno to sprzęgło jeszcze długo pociągnąć...

  • marka valeo lub sachs takie polecam

  • SACHS...tylko i wyłącznie do aut miejskich 🙂 <!-- s:) -->

  • Sachs jezeli chcesz cos tanszego, albo Exedy z niskiej serii. Naprawde solidne sprzeglo za nieduze pieniadze. Porownywalem Exedy z OEM Hondy. Exedy wypada 100 razy lepiej.

  • Dlaczego...Sachs ma bardzo dobre tarcze sprzęgieł. Ja nie ukrywam stosowałem je w aucie z podwyższoną mocą i spokojnie dawało radę. Exedy...no to marka raczej dla osób które dynamicznie jeżdżą w autach "cywilnych". Exedy ma tez problem z dociskiem...to jedyny mankament.