Witaj na forum Fabia Club Polska

Przednie fotele - jak wyjąć? :)

Temat utworzony · 5 Posty · 4737 Wyświetlenia
  • Hejka! Zakupiłem pokrowce do Fabii ale nie ma jak ich naciągnąć (przeszkadzają plastiki na dole). Czy ktoś wyjmował fotele w Fabii I ? I może opisać jak się to wykonuje? :padam: <!-- s:padam: -->
    Z góry dzięki wszystkim :zdrowko:

  • ja wyjmowałem niedawno fotele aby je trochę wyczyścić przed sprzedażą bo były bardzo brudne,

    do tego celu pożyczyłem od kolegi specjalny klucz taki gwiazdkowy bo każdy fotel razem z szynami jest przykręcony 4 takimi śrubami, no i wystarczy je odkręcić i wyjąc fotel, banalna sprawa

    jeśli nie masz takiego klucza to być może da sie to zrobić inaczej, tzn odkręcić fotele bez szyn, ale tego nie robiłem i nie jestem pewien czy jest taka możliwość, może ktoś inny sie wypowie

    jak już wykręcisz i wyciągniesz to jest piękny dostęp do tych plastików po bokach - są przykręcone śrubkami typu torx, pokrętło od regulacji pochylenia oparcia jest założone na wcisk - więc wystarczy je podważyć i zejdzie, i to chyba tyle

    powodzenia 😉 <!-- s;) -->

  • [b]Ciacho[/b] - da radę ściągnąć tapicerkę z siedzeń? Moja tapicerka bardzo potrzebuje kilku seansów w pralce :niepewny: <!-- s:niepewny: -->

  • nie wiem, ale jak znam życie to sie da,

    wszystko sie da, tylko trzeba chcieć 😄 <!-- s:D -->

  • Klucz nazywa się Spline, a tapicerka jak w każdym aucie koncernu da się ściągnąć.

    pozdro