Witaj na forum Fabia Club Polska

Montować wkładkę zamka ??

Temat utworzony · 13 Posty · 3301 Wyświetlenia
  • Witam!

    Jakiś czas temu miałem włamanie do auta. Zniszczenia uległa wkładka, klamka i drzwi. Wszystko zostało naprawione jednak z uwagi na długi czas oczekiwania ASO nie zamontowało wkładki zamka tylko zaślepkę. Zastanawiam się czy tak nie zostawić. Proszę o opinię czy to dobry pomysł. Brak wkładek w zamkach uniemożliwia ich próbe sforsowania przez złodzieja jednakże w razie awarii zamka centralnego lub akumulatora może być problem z dostaniem się do środka. W ASO twierdzą że dadzą radę wejść do auta jeżeli uszkodzeniu ulegnie zamek, jednak nie wiem czy im wierzyć.

    Ps. Zamek centralny jest oryginalny (Skoda) sterowany pilotem w kluczyku

  • nie daj sie zwodzic maja zrobić wszystko jak należy 🆗 <!-- s🆗 -->
    pochwal sie które to ASo ma takie dobre patenty :dobani:

  • absolutnie się nie zgadzaj - IMO przynajmniej jedna wkładka powinna być sprawna.
    Ciekawe czy ktoś się do Ciebie pofatyguje z ASO jak padnie Ci aku, albo wysiądzie bateryjka w pilocie za kilka lat. A wiadomo, że takie rzeczy przydarzają się w najmniej oczekiwanych momentach...

  • [quote="MŁODY"]nie daj sie zwodzic maja zrobić wszystko jak należy 🆗 <!-- s🆗 -->
    pochwal sie które to ASo ma takie dobre patenty :dobani: [/quote]

    ASO Kierat Tychy. Oni jak najbardziej chcą mi tę wkładkę założyć tylko ja nie wiem czy ją chcę 😕

  • Ludzie, którzy robią drzwi na gładko, bez klamek, bez zamków, zazwyczaj mają jakiś knif żeby wejść gdy np. braknie prądu w aucie. Jeżeli dorobisz sobie taki sobie-tylko-znany sposób to możesz się obyć bez wkładki.

    Ale jeżeli ten sposób ma być znany tylko ASO to zastatnów się jak wleziesz do auta jak aku klęknie? Chcesz tak ryzykować - ja bym się bał...

    Wiem, ze aku rzadko pada tak do zera. Nawet jak nie chce zapalić to zamki najczęśćiej się otwierają - choć nie zawsze.

    Teraz aku nowy, a za kilka lat? Zima, kilka dni postoju i możesz się zdziwić.

    Twój wybór.

  • Zawwsze mozesz nosic w kieszeni zapasowa bateryjke do pilota 😄 <!-- s:D -->
    A nie da sie zalozyc zaslepki na wkladke. Trzeba by tylko zaslepke lekko pewnie podszlifowac od wewn strony

  • wkładka założona 🆗 <!-- s🆗 -->

    oby nie kusiła złodziei :wsciekly:

  • Wiesz jak komuś bradzo będzie zależało na Twojej akurat fabce to i szybkę poświęci...
    A przynajmniej ty nie będziesz jej musiał poświęcać jak w aucie braknie prądu...

    IMHO rozsądna decyzja

  • mi sie rozwaliła klamka tz czasem nie wraca na swoje miejsce po jej pociagnięciu do otworzenia drzwi, chyab musze ja wymienić, ma ktoś jakis opis jak to zrobić?
    a w tylnych drzwiach gdzie nie ma zamka(tz wejscia na klucz), ta czesc, gdzie normalnie w przedniej klamce sa wejscia na klucz, mi odchodzi jak pociagne za klamkę. Jest po prostu wyrwane i także musze to naprawić lub wymienić, zastanawiam sie czy w tym przypadku nie wlac po prostu jakis klej zeby sie skleiło.

  • poszukaj na forach VW. [b]Kapi[/b] mnie uświadomił że można tam znaleźć dużo ciekawych rzeczy 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote]ta czesc, gdzie normalnie w przedniej klamce sa wejscia na klucz, mi odchodzi jak pociagne za klamkę. Jest po prostu wyrwane i także musze to naprawić lub wymienić, zastanawiam sie czy w tym przypadku nie wlac po prostu jakis klej zeby sie skleiło.[/quote]

    [url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1418117#1418117]Tu znajdziesz rozwiązanie[/url]

    włóż tą część, dociśnij i dokręć śrubke - bedzie działać 🆗 <!-- s🆗 --> żadnego kleju nie wlewaj bo zamek uszkodzisz.

    [b]Gory [/b] :zdrowko: - szukajcie a znajdziecie 🙂

  • a czy aby dojsc do tej srubki to trzeba rozbierac drzwi, z tamtych wiadomosci nie doczytalem, czy to chodzi o srobke ktora jest widoczna na boku drzwi jak sie je otworzy?

  • ta śrubka jest pod gumowym korkiem - średnica ok. 5-7 mm.
    żeby ją przykręcić bedziesz potrzebował klucz torx jak na zdjęciu lub taki jak śrubokręt - dł. ok. 7 - 10 cm.
    po przykręceniu nie zapomnij włożyć gumowej zaślepki.
    [url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f8dbe3fdcf0f7d78]jak na tym zdjęciu[/url] - zdjęcie z forum VWGolf
    [url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=175564]a tu więcej informacji[/url]
    pozdrawiam.