Witaj na forum Fabia Club Polska

Gasnie na wolnych obrotach TDI

Temat utworzony · 5 Posty · 1690 Wyświetlenia
  • Witam i proszę o pomoc bo jestem na wakacjach w chorwacji a moja fabka robi mi psikusa... 😞
    ... silnik 1.9 TDI, kombi 100konna... po przejechaniu ok 1000km zaczęła mi gasnąć na wolnych obrotach... Wczesniej nie maiłem problemu z niczym silnik smigal ze az miło...
    na początku sporadycznie a teraz za każdym razem jak dojezdzam do skrzyżowania i wysprzeglam to gaśnie.. Pali od tyku, ale pierwsze sekundy pracy silnika to nierówna praca ale potem wszystko wraca do normy... az do ponownego zgasniecia po wysprzegleniu. czasami jak zaczynam ruszać to go zamula ze klade sie na kierownicy a potem nagle rwie ze wciska w fotel...
    Proszę o pomoc, moze jakas podpowiedz gdzie lezy problem i przyczyna... czy moze pasek przeskoczył o jeden ząbek...? sprawdzałem przewody czy moze jakiś sie nie wypią i dostaje sie lewe powietrze ale wszysko ok... moze to wina paliwa...?

    dziekuje za kazda pomoc ipozdrawiam!

  • A czy te problemy zaczęły Ci się po zatankowaniu :?: <!-- s:?: -->

  • Dziękuję kolego za zainteresowanie...

    Sprawa się wyjaśniła... miałem szczęście w nieszczęściu... przeskoczył pasek rozrządu.
    Dobrze że nie szczelił.. bo by było po silniku...
    Teraz stoi w serwisie Boscha i na jutro bedzie gotowy (wymiana paska, rolek , napinaczy, pompa wody) wszysko wychodzi okolo 2000zl po przeliczeniu na PLN...

    Polecam wymianę paska rozrządu na Chorwacji 😉

    Pozdrawiam!

  • Widziałem stary pasek w warsztadzie przezd zdjęciem go jeszcze z silnika....
    mechanik powiedział ze maiłem szczesliwy dzien... jeszcze 100m i by strzelil...

    Pasek wygladal tragicznie... pasek ktory powinien wytrzymac jeszcze 10000km...

    nie ma co ufac czescia... lepiej konrolowac ich stan co jakis czas... ja tego niestety niezrobilem i mam nauczkę...

    Pozdrawiam !

  • No to dobrze że tylko tak to się skończyło.