Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Problem z postojówkami

Temat utworzony · 11 Posty · 4791 Wyświetlenia
  • Mam fabię 1.4 16V kombi 2001r
    Ostatnio trochę grzebałem - wymieniałem czujnik hamulca - regeneracja rozrusznika - przegląd słynnej wiązki kabli na podłużnicy.

    Po złożeniu wszystkiego do kupy mam problem z postojowymi i podświetleniem zegarów tzn:

    1 Bez kluczyka

    • przełącznik na postojowe - brak podświetlenia zegarów, świeci tylko lewa strona auta
    • kierunkowskaz lewy - brak podświetlenia zegarów, świeci tylko lewa strona auta
    • kierunkowskaz prawy - podświetlenie zegarów, świeci prawa strona auta

    2 Na włączonym zapłonie

    • przełącznik na postojowe - brak podświetlenia zegarów, świeci tylko lewa strona auta
    • kierunkowskazy mają właściwą funkcję kierunkowskazów.

    Jak widać żarówki są sprawne bezpieczniki też, przeglądałem również przewody przy przełączniku świateł - brak uwag.

    gg 3384803

    604-193-027 oddzwonie

  • [quote="Ireneusz1982"]Ostatnio trochę grzebałem - wymieniałem czujnik hamulca - regeneracja rozrusznika - przegląd słynnej wiązki kabli na podłużnicy.
    [/quote]
    Witaj, ja bym sprawdził przewody jeszcze raz szczególnie te koło czujnika hamulca (wyłącznika) wiązkę przewdów. Aaa zapomniałem o najważniejszym czy przed twoją robotą było wszystko w porządku ?
    Sprawdź również przełącznik pod kierowcą szczególnie tą część kierukowskazów może coś Ci tam nie łączy lub masz coś luźne i dlatego jest to co jest.

    Pozdrawiam.

  • Poza uszkodzonym czujnikiem hamulca miałem na blacie EPC oraz problemy opisane tutaj:
    http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=5647<!-- m -->

    W tej chwili nie mam już EPC natomiast problem z kątrolką oleju nadal występuje

  • Podłącz VAG com - a i zobacz co tam pisze jakie błędy. Myślę że powinno wypisac kod usterki a potem się będziemy dalej zastanawiać

  • Witam.

    Podłączę się do tematu kolegi.

    Jakiś czas temu zauważyłem brak świateł postojowych w obu lampach. Następnie przestały mi świecić światła mijania w prawej lampie. Początkowo jak poruszałem wtyczką przy żarówce to zaskakiwało - teraz zupełna ciemność. W prawej lampie są światła drogowe i kierunek (brak postojówek i mijania) natomiast w lewej lampie jest wszystko oprócz postojówek.

    Sprawdziłem wtyczkę do żarówki H7 i brak tam napięcia, masa jest ok, bezpieczniki sprawdzone. Rozebrałem włącznik świateł i nie znalazłem tam nic podejrzanego.

    Nie wiem czy to ma znaczenie - ale jakiś czas temu odłączył mi się wężyk płynu do spryskiwacza tylnej szyby i cały płyn wyciekł mi z przodu auta (przed przednim lewym kołem)

    Ma ktoś może jakiś pomysł co jest nie tak?

  • Witam . 🙂 <!-- s:) -->

    Sprawa ma się tak że trzeba sprawdzić czy:

    1. dochodzi napiecie postojówek do włacznika
    2. po włączeniu włacznika napięcie wychodzi z włacznika
    3. prześwietlić kable dochodzące do lamp i nie tylko dochodzące (cały obwód świateł postojowych) .

    Postaraj się wymienić te kostki przyłączeniowe do oprawek żarówek mijania i postojowych. Bo one lubią się przytapiać lub topić i się wtedy tworzy zwarcie.

    Co do świateł mijania to trzeba prześwietlić kable które idą na prawą lampę, kostkę wymienić na nową i najlepiej żarówkę na jakąś fimową . one się lubią palić. Polecam żarówki firmy osram . Ja na takiej zwykłej halogenowej żarówce jeżdże ponad 4,5 roku , a te po 50% to trzymają tak po 1,5 roku.

    Właczniki od świateł lubią siadać w ten sposób że nie ma świateł pozycyjnych ani z przodu ani z tyłu

    Ogólnie z takim problemem to jest trochę pracy na kilka godzin lub cały dzień pracy

  • [quote="TOMUŚ"]Postaraj się wymienić te kostki przyłączeniowe do oprawek żarówek mijania i postojowych[/quote]

    Ja wymieniałem u siebie bo miałem popękaną.
    [b]lorrak[/b], jeśłi byś chciał to mog pochytać nówki. Pisz na PW lub dzwoń - 510 150 407

  • Witam.

    Dzięki za podpowiedzi.

    Widzę, że szykuje się grubsza robota.
    Więc umawiam się do elektryka.

    Pozdrawiam.

  • Nie koniecznie masz iść do elektryka 😉 . Spokojnie można to samemu zrobić w ciepłym garażu 🙂 . Roboty trochę jest - to fakt 😐 <!-- s:| -->

  • Witam.

    Dzięki za porady. Ostatecznie skończyło się na 50zł u elektryka.
    Prawe światło mijania miało wtyczkę do wymiany, a poza tym nowa żarówka "NARVA" okazała się niedobra.
    Światła stopu miały zaśniedziałe wtyczki. Po przeczyszczeniu i wymianie wszystko działa jak należy.

    Pozdrawiam.

  • Radzę Tobie żebyś więcej nie kupował żarówek w stylu narva bo one nie są zbyt dobre a poza tym szybko reflektory żółknął.
    Kup sobie jakieś firmowe osram , philips, bosch, hella. One może są droższe w zakupie ale dłużej działają poprawnie i w ostateczności wychodzą że są tanie.