Witaj na forum Fabia Club Polska

Co oznacza taka kombinacja kontrolek?

Temat utworzony · 17 Posty · 4881 Wyświetlenia
  • w czasie normalnej jazdy w mojej fabi zapaliła się kontrolka ręcznego (czerwony wykrzyknik) na stałe oraz mrugały kontrolki ABS i ASR. Tej "choince" towarzyszył równiez piszczący sygnał dzwiękowy. ktoś miał coś takiego?co to?

  • jak masz ABS to może czujniczek pada

  • A sprawdzałeś poziom płynu? W fabkach trzeba wymieniać co 2 lata.Sprawdz wszystko co związane z hamulcami ( wzrokowo, czy gdzies nie kapie ,czy coś nie wisi itd.) I depnij pare razy w pedał ( wbezpiecznym miejscu) ,zobacz czy coś sie nie dzieje.

  • Mi raz takie coś zrobiło się po wjechaniu w dużą kałużę. Zatrzymałem się wyłączyłem silnik i wszystko wróciło do normy. Więcej tego nie miałem.

  • [b]wasyl[/b] ja miałem identyczne objawy, oprócz tego gasło podświetlenie wszystkiego, zerował się zegar, komputer z przebiegami dziennymi, zużyciem paliwa itp, nawet radio się zresetowało, trzeba było wszystkie stacje ustawiać :rozpacz: <!-- s:rozpacz: --> ,
    Zrobiłem to w serwisie na gwarancji, powiedzieli że jakieś uziemienie się oderwało, co dokładnie nie wiem, a w książkę nic nie wpisali.
    ps, na komputerze żadne błędy im nie wychodziły, po kolejnej wizycie dopiero się czegoś dopatrzyli
    pozdro

  • przejechalem kilka kilometrow i rzeczywiscie te objawy nie pojawily sie jak na razie wiecej

  • [quote="wasyl"]w czasie normalnej jazdy w mojej fabi zapaliła się kontrolka ręcznego (czerwony wykrzyknik) na stałe oraz mrugały kontrolki ABS i ASR. Tej "choince" towarzyszył równiez piszczący sygnał dzwiękowy. ktoś miał coś takiego?co to?[/quote]

    U mnie dzisiaj wystąpił dokładnie taki sam problem.
    Przez weekend wymieniałem uszkodzone fragmenty sławnej wiązki. Na sucho było wszystko dobrze. Przez noc stał na deszczu a rano po przekręceniu zapłonu zaczęły mrugać kontrolki od ABS, ASR i wspomagania po przejechaniu kilku metrów zaczęło piszczeć i mrugać kontrolka ręcznego.

    Moje pytanie czy ktoś znalazł już rozwiązanie tego problemu? Lub może mi pomóc w zlokalizowaniu konkretnych przewodów za to odpowiedzialnych.

  • KOLEDZY u u mnie po osuszeniu wadliwej wiązki i podłaczeniu aku z powrotem zapalia mi sie na moment kontrolka ASR co dziwne ja nie mam tego bajeru.. :zdziwko: <!-- s:zdziwko: --> przynajmniej nie ma guzika do wł/wył tego bajeru co to może znaczyć ABS też nie mam

  • Jeżeli odpiąłeś aku na dłużej niż godzinę to po ponownym podłączeniu sterownik wyświetlił wszystkie kontrolki bo sprawdził co pojazd ma wbudowane

  • HYMMM ale ASR heheh chyba ze mam cos odłączone bo sie kiedyś zjebało aale poprzedni właściciel nic nie mowi nie wiem sam jak sprawdzić VAGIEM sie da ??

  • [b]FIGO-23[/b] całe [b]Twe[/b] wyposażenie jest zawarte w naklejce znajdującej się na podłodze w bagażniku, musisz tylko z pomocą sieci rozszyfrować poszczególne oznaczenia.

  • dzięki jutro sprawdze ale jeśli mia bym mieć ASR to muisiał bym mieć ABS

  • http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/download.php?id=862<!-- m --> cos takiego znalazlem w ncie i odpowiada mojemu nie wiem gdzie to rozszyfrowac

  • [b]FIGO-23[/b], To nie to. Wyposażenie jest to na samym dole rozpoczyna się od E0A a kończy na 7AO jak znajdę odszyfrowywacz do podam

  • Można to zrobić np. tutaj:
    http://igorweb.org/equidec/Default.aspx<!-- m -->

    Należy wstukać kody oddzielone średnikiem.

    pozdro

  • E0A = nr Specjalne wydanie
    1D0 = Bez przyczepy uczep
    5SL = Pozostało zewnętrzne lusterko: aspherical
    5RQ = Prawa zewnętrzne lusterko: wypukłe
    1km = Drum hamulce, tylne
    6FB = Body-kolorowe obudowy zewnętrzne lusterko
    1AL = Moc hamulca
    3FA = Bez dachu wstawić (standardowy dach)
    1N2 = wspomaganie kierownicy elektro-hydrauliczne
    1ND = Pełny Kolpaki
    H2Z = Opony 185/60 R14 T
    4UE = poduszka powietrzna dla kierowcy i przednim siedzeniu pasażera
    4R2 = elektryczne szyby przednie, tylne mechaniczne regulatory okno
    Homologacja typu B17 = Polska
    3QT = 3-punkt z napinacza pasów bezpieczeństwa i regulacji wysokości, z przodu
    4X0 = Bez bocznych poduszka powietrzna
    4A0 = Bez siedzenia grzałka
    8J3 = hamulec ręczny / niskiego poziomu płynu hamulca warninglight i napis
    Bateria J1P = 220 A (44 Ah)
    7AA = unieruchomienia pojazdu elektroniczne urządzenia
    Alternator 8GM = 70 A
    6Y0 = Bez tempomat system ostrzegawczy
    = 9AA sterowane ręcznie system grzewczy
    8RE = 4 głośniki (pasywne)
    7Q0 = Bez nawigacji urządzenie
    8AA = Bez radia
    8QC = Klucz z lekkimi
    8X0 = Bez spryskiwaczy reflektorów
    4F1 = Centralny system blokowania
    Homologacja typu B17 = Polska
    1GA = Front amortyzacji wstrząsów, podstawowy wzór 1
    QN2 = Drawer mocy prawa przednim siedzeniu
    3L1 = Podręcznik wysokość korekty na lewym przednim siedzeniu
    9P0 = Bez pasów przypomnienie
    Q1A = Standard siedzeń
    7X0 = Bez parku odległość kontroli
    9W0 = w / o przygotowanie samochodu telefon / instalacja
    9WB = Przygotowanie do połączenia audio
    7A0 = Bez zmieniacz CD / odtwarzacz CD

  • dzieki koledzy mam te strone http://www.vwgolf.pl/?page_id=286<!-- m -->