Witaj na forum Fabia Club Polska

Ubytek lakieru na rancie maski - jak zrobić?

Temat utworzony · 4 Posty · 16581 Wyświetlenia
  • Mam pytanie z kategorii "how to".

    Dziś jakimś cudem, kiedy to czyściłem sobie przednią szybę, zahaczyłem lekko szmatą i odpadł mi kawałeczek lakieru na rancie maski. Odszczerbany kawałek miał szerokość może z 1,5-2 cm max. W tym miejscu zaczęła świecić (prawdopodobnie) goła blacha, nie wiem, czy podkład też odpadł, jednakże nie widać tam rudej, na dotyk jest gładko. I teraz mam pytania:

    1. Jak się za to zabrać? Czy wystarczy położyć trzy i pół kropli lakieru dwuwarstwowego, czy bawić się w kompletną minizaprawkę - czyszczenie, podkład, lakiery, polerka? Chcę sobie to zrobić sam, gdyż:
      a) szkoda mi kasy jechać z aż taką straszną pierdołą do lakiernika,
      b) jest to w takim miejscu, że nikt na to nie zwróci uwagi nawet, jeśli nie będzie to wyglądać perfect,
      c) chcę zdobyć doświadczenie w takich rzeczach i mieć satysfakcję z wkładu pracy własnej w auto.
    2. Polecacie jakiegoś dostawcę lakieru i ew. pozostałych komponentów w Krakowie?
  • Trudny temat. Ja bym zrobił drobną naprawę lakierem i wszystko. Kasy szkoda sam napisałeś. Za rok będzie rdza atakować to zrobisz w większym zakresie 🙂 <!-- s:) -->

  • Odszczerbany kawałek miał szerokość może z 1,5-2 cm max. W tym miejscu zaczęła świecić (prawdopodobnie) goła blacha

    
    &#91;url=http&#58;//gclubtg&#46;idublog&#46;com/fantan-game/&#93;&#91;color=#eeeeee&#93;เกมกำถั่ว&#91;/color&#93;&#91;/url&#93;
    
    
  • [quote="krpablo"]Mam pytanie z kategorii "how to".

    Dziś jakimś cudem, kiedy to czyściłem sobie przednią szybę, zahaczyłem lekko szmatą i odpadł mi kawałeczek lakieru na rancie maski. Odszczerbany kawałek miał szerokość może z 1,5-2 cm max. W tym miejscu zaczęła świecić (prawdopodobnie) goła blacha, nie wiem, czy podkład też odpadł(...)[/quote]

    po pierwsze (przepraszam nie mogę ... ) no trzeba maskę jakoś brutalnie potraktować -pytasz jak zrobić taki ubytek (cytat z tematu)
    a tak na poważnie
    podjedz na wycenę do dobrego lakiernika powiedz co się stało być może element jest źle polakierowany i to tylko początek problemów .... oczywiście nie mówię żebyś oddał lakiernikowi
    ale może okazać się że to nie jedyne miejsce które tak odpadnie i lepiej przemalować cały element niż ratować miejscowo (to taka zła wersja)

    jak koledzy wspomnieli zaprawka typu kolor i bezbarwny ... gwarancja tego że ruda wróci
    proponuję rozszlifować trochę więcej podkład antykorozyjny , podkład, kolor, bezbarwny ...