Witaj na forum Fabia Club Polska

Service : Oil (check)

Temat utworzony · 30 Posty · 3346 Wyświetlenia
  • Ogólnie staram się robić jak najwięcej rzeczy sam 🙂 <!-- s:) -->

    Jednakże pewnych rzeczy ( jak np. rozrząd ) się nie podejmuje - dlatego też podstawiłem auto do mechaniora w Wilanowie, któremu przy okazji zmiany właśnie rozrządu zleciłem również wymianę łożysk.

    Łożyska zmieniłbym pewnie sam, ale jakoś nie było czasu 🙂

    pozdro

  • O własnie dobre pytanie 🙂 i jeszcze jakbyście mi z kablami do głośników poradzili to w ogóle był by kozak 😛 <!-- s:P --> (ale to w temacie CAR AUDIO).

  • [quote="Janek"]Juz patrze na kopie zlecenia i napisane jest że do wymiany są :

    Łożysko kolumny amortyzatora + łożysko kulkowe, za te czesci wychodzi 260zł.

    • 240 zł robocizna.[/quote]

    [b]Pierwsza[/b] sprawa to jak stwierdzili, że łożysko na macpersonie jest do wymiany? Zapytaj ich.

    [b]Drugie[/b] to łożysko macpersona kosztuje 50 - 70 plus 50 wymiana. Razem max 130.

    [b]Trzecie[/b] to o jakie łożysko kulkowe chodzi i gdzie ono się znajduje bo nie nie mogę go w żaden sposób skojarzyć.

  • [quote="MirekS"]

    [b]Pierwsza[/b] sprawa to jak stwierdzili, że łożysko na macpersonie jest do wymiany? Zapytaj ich.

    [b]Drugie[/b] to łożysko macpersona kosztuje 50 - 70 plus 50 wymiana. Razem max 130.

    [b]Trzecie[/b] to o jakie łożysko kulkowe chodzi i gdzie ono się znajduje bo nie nie mogę go w żaden sposób skojarzyć.[/quote]

    [b]I[/b] wydaje mi się że kiedy robili drążek stabilizatora i tuleje wahaczy to tak zdiagnozowali, zreszta ewidetnie słychać gdy krecisz szybko kierownica ze to są gumy Mcphersona czy te łożyka kulkowe.

    [b]II[/b] u nich wychodzi 2x78 zł łożysko kolumny i 2x 53,50zł za łożyka kulkowe.

    [b]III[/b] Z tego co mi tłumaczyli to jest to łożysko które obraca się wraz z obrotami kierownicą a znajduje sie w tej całej gumie amortyzatora czy jakoś tak.

  • Ok tylko ja z Twego opisu rozumiem, że mowa jest o dwóch łożyskach, a tam jest tylko jedno. Bo to łożysko na kolumnie macp... to jest właśnie kulkowe.

  • Tak zgadza się, ale jak to w ASO lepiej wymienić 2, choć ja też byłbym za tym aby wymienić dwa 🙂 <!-- s:) --> z jednej i z drugiej strony

  • Ale sam piszesz o czterech.

    Łożyska są dwa ( pod jednym na stronę ). Może chodziło im o poduszki ?

    pozdro

  • Nie o 4 nie...

    Tak poduchy mcphersona, ale wypisali na zleceniu ze do tego lozyska kulkowe.

  • [quote="zielarzlol"]Kto serwisuje w ASO samochód, który jest dawno po gwarancji ? [/quote]
    ja 😛 <!-- s:P --> ale tylko dlatego że nie płace za to z własnej kieszeni...

    ale w ostatnim roku wziąłem sie za robote i co tylko potrafie robie sobie sam w aucie, bo to i przyjemnośc jest spora dla mnie jak sie okazało 🙂

  • [quote="Ciacho"][quote="zielarzlol"]Kto serwisuje w ASO samochód, który jest dawno po gwarancji ? [/quote]
    ja 😛 <!-- s:P --> ale tylko dlatego że nie płace za to z własnej kieszeni...
    [/quote]

    Ja podobnie jak mój przedmówca... samochód kupiłem za własną kase ale wyszło szydło z woreczka i trzeba było serwisować, no wiec miałem sponsorów na czas napraw, z jednej strony cieszyłem sie ze jest kasa na naprawy, ale i bałem się czy nie bedzie tego oby za duzo...naszczescie nie było.

    OK a czy teraz moze ktos mi podp. w temacie CAR AUDIO odnośnie kabli bo nie wiem jakie mam kupić:)