Witaj na forum Fabia Club Polska

Bucząca klimatyzacja

Temat utworzony · 6 Posty · 956 Wyświetlenia
  • witam

    Problem polega na tym , że gdy właczam klimatyzacje to wraz ze wzrostem obrotow nasila sie buczenie klimatyzacji. Czy to moze byc sprężarka??

  • Trochę mało informacji.Czy to buczenie wzrasta w czasie jazdy wraz ze wzrostem obrotów, czy na postoju jak wzrastają obroty to też słychać to buczenie?
    Co do sprężarki to czy prócz buczenia są jeszcze jakieś objawy?Chłodzi normalnie (teraz trudno będzie ją uruchomić ze względu na niską temperaturę zewnętrzną)?
    Być może jest to któreś z łożysk.

  • Od kiedy masz to buczenie ?
    Było od poczatku , czy coś było robione w samochodzie ?
    M.

  • ogolnie jak wzrastaja obroty to buczenie tez sie nasila. NIe było tego objawu nigdy uruchomiłem klime jakies 5 dni temu i to zauwazyłem. Możliwe ze ktores z łozysk, trzeba bedzie wybrac sie do mechanika

    dzieki za odpowiedzi

  • Kiedy regenerowałeś czynnik chłodzacy w klimie?
    Sprawdz jakie masz ciśnienie w układzie klimatyzacji, mierzac napiecie na czujniku ciśnia ukłedu klimatyzacji.
    M.

  • Nie wiem czy to ma jakiś związek, ale...
    U mnie (F1, 1.2HTP z 2007) klima zaczęła buczeć już po roku. Odwiedziłem ASO i dwa inne warsztaty, gdzie za każdym razem uzupełnili czynniki i odgrzybili całość. Po uzupełnianiu na jakiś czas klima cichła, albo ja nie chciałem tego słyszeć 🙂 <!-- s:) -->. Poddałem się do czasu, aż klima właściwie tylko syczała i prawie nie chłodziła (jesień 2011)
    Na wiosnę 2012 pojechałem do polecanego warsztatu i tam oprócz wymiany [u]całego[/u] czynnika okazało się, że źle działał również czujnik ciśnienia (takie małe, sterczące coś za prawym reflektorem). Po naprawie klima cały sezon śmigała bezgłośnie, a przy ostatnich plusowych temperaturach (było 9 C na +) sprawdzałem czy działa i wszytko było OK - cicho i ziiimmmmnnnoooo.
    Nie wiem co pomogło - wymiana całego czynnika, czy czujnika ciśnienia. Ważne, że jest cicho i działa jak nowa.