Witaj na forum Fabia Club Polska

Nowe prawo jazdy

Temat utworzony · 11 Posty · 3102 Wyświetlenia
  • Kolejny głupi pomysł naszych mądrych rządzących.Tylko czy to jest zgodne z prawem?Jeżeli posiadam prawo jazdy już 16 lat i uprawnienia zostały mi wydane bezterminowo to czy może ta bezterminowość być zamieniona na terminowość?Tu jednak guruje matematyka ministerstwa a nie prosta logika.Bez sensu.

  • znowu kaska będzie bo po 10 lat trzeba bedzie wymieniać :dobani: Choć z drugiej strony w pewnym wieku nie którym przydałaby się ponowna weryfikacja zdolności do prowadzenia pojazdów mechanicznych 😄 <!-- s:D -->

  • [quote="marcing040381"]uprawnienia zostały mi wydane bezterminowo to czy może ta bezterminowość być zamieniona na terminowość?[/quote]

    Jak prawo może działać wstecz?

  • Ważność dokumentu a uprawnienia to dwie rożne sprawy.
    Wprowadzenie okresowych to nic zlego. szkoda tylko ze to polska i wszytko odbedzie sie kosztem naszej kieszeni:-)

  • [quote="MirekS"][quote="marcing040381"]uprawnienia zostały mi wydane bezterminowo to czy może ta bezterminowość być zamieniona na terminowość?[/quote]

    Jak prawo może działać wstecz?[/quote]
    W naszym kochanym kraju wszystko jest możliwe.

  • [quote="ciesiol"]Ważność dokumentu a uprawnienia to dwie rożne sprawy.
    Wprowadzenie okresowych to nic zlego. szkoda tylko ze to polska i wszytko odbedzie sie kosztem naszej kieszeni:-)[/quote]
    Rozumiem różnice ale nie wiadomo co z tego w końcu wyjdzie.Skoro wprowadzą badania to nawet mając prawa jazdy bezterminowe może się okazać że z jakichś względów za jakiś czas po badaniach zmienią ważność uprawnień na terminowe bo ktoś zamiast jeździć w okularach jeździ w soczewkach.Tak więc prawo nie będzie działać wstecz, lecz zmieni się poprostu status kierowcy i tyle.

  • niech lepiej zrobią obowiązkowe szkolenie jazdy min. po 5 latach bo jak widzę jak co niektórzy jeżdżą to mnie krew zalewa :mur: <!-- s:mur: -->

  • A jak by to miało według Ciebie wyglądać? 🙂 <!-- s:) -->

  • normalnie,zdajesz prawko i po upływie 5lat państwo sponsoruje min.10 godz szkolenia praktycznego czyli jazdy chyba przykładów nie muszę przedstawiać, wiem że też nie prowadzę idealnie ale widząc zachowanie innych niekiedy mam ochotę wysiąść z auta i dołożyć komuś w p... 🙂 ale wiadomo że nasz kraj jest biedny i do tego nigdy nie dojdzie :super: <!-- s:super: -->

  • Cokolwiek ustawodawca chciałby osiągnąć wprowadzając takie przepisy to na pewno nie będą one poprawiać bezpieczeństwa a raczej ustawione będą na zysk.Czy np fotoradary poprawiają bezpieczeństwo na drodze?Może i tak ale tylko w miejscu w którym stoją a 200 m dalej już nie, bo większość ludzi która je mija zaraz dodaje gazu po wyjechaniu z ich zasięgu.