Witaj na forum Fabia Club Polska

Smród spod maski..

Temat utworzony · 7 Posty · 1545 Wyświetlenia
  • Witam
    Pytanie to kieruję do użytkowników zarówno FCP jak i FabiaClub.pl.
    Od dwóch dni mam "mały" problem. Otóż smali mi się coś pod maską:/ Nie mam pojęcia skad wydobywa się zapach, ale wygląda na to, że jest to gdzieś po prawiej stronie silnika, gdzieś pod akumulatorem. Wygląda to tak, że po odpaleniu auta (nawet jak silnik dłużej pochodzi) nic się nie dzieje, a dopiero po jeździe (nawet bardzo krótkiej) czuć ten nieprzyjemny zapach. Dziś po wieczornej jeździe się przyjrzałem i wydobywa mi się dym przez lewy spryskiwacz do świateł:/ Widać to wyraźnie w momencie kiedy włączone są światła. Smrodek porównałbym do zapachu palonej gumy. Czuć go wyraźnie w śodku w momencie kiedy auto stoi, a na zewnątrz jest po prostu nie do wytrzymania:/ Początkowo myślałem, że to klocki, ale ten element wykluczam. Pod aku jest chyba płyn do pompy wspomagania (taki z zieloną nakrętką). Czy możliwe jest, żeby opary z tego się unosiły?
    Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie sugestie

  • W poprzedniej fabiuli, raz utknąłem w takim miękkim terenie - błotko, próbując stamtąd wyjechać (udało się to po około pół godzinie), podgrzałem dość mocno sprzęgło, wtedy zaczął się dobywać w przedniej części autka taki smród, ale bez dymu trudny do wytrzymania połączenie właśnie spalonej gumy i zepsutego jaja. Bałem się wtedy, że może zacznie później tarcza ślizgać, ale odpukać żadnych konsekwencji to nie miało i jeździłem do samego końca. Może Ci się sprzęgło kończy.

  • Sprawdz szczeki hamulcowe. Moze ktoras nie odbija i palisz klocki. W Fabii mi sie to nie zdarzylo ale w Lagunie i owszem i wlasnie wydobywal sie taki swad. Ewentualnie moze jakis przewod ci sie przepala. Jednak obstaje za ta szczeka hamulcowa. Jak sie zatrzymasz powachaj obie strony i moze wyczujesz. ZAwsze mozesz zblizyc reke do tarczy i jesli poczujesz ze jedna jest goraca a druga letnia, to masz przyczyne dymienia. 😉 <!-- s;) -->

  • [quote="MirekS"] [...] Może Ci się sprzęgło kończy.[/quote]
    A to nie byłoby tak, że by się slizgało?

    [quote="Lord_Nikkon"]Sprawdz szczeki hamulcowe. [...] Jak sie zatrzymasz powachaj obie strony i moze wyczujesz. ZAwsze mozesz zblizyc reke do tarczy i jesli poczujesz ze jedna jest goraca a druga letnia, to masz przyczyne dymienia. 😉 <!-- s;) -->[/quote]
    To właśnie zrobiłem - obie tarcze są letnie, stąd wykluczyłem klocki. Co do przewodów to zobacze co i jak.

  • [quote="fist4sz3k"][quote="MirekS"] [...] Może Ci się sprzęgło kończy.[/quote]
    A to nie byłoby tak, że by się slizgało?
    [/quote]

    Nie wiem, może.

  • U mnie też kiedyś coś śmierdziało tak jakby się coś topiło i nie mogłem dojść do tego przez kilka dni.I co się okazało na podjeździe ku mojemu zdziwieniu, reklamówka plastikowa przykleiła się do katalizatora i cała się stopiła ledwo ją doskrobałem,a smród był okrutny.Warto sprawdzić czy coś się nie przykleiło na lini wydechu.

  • Dziękuje wszystkim za rady.. Wpadłem w niepotrzebną panikę, że auto spale;)
    [quote="TOM16V"][...]I co się okazało na podjeździe ku mojemu zdziwieniu, reklamówka plastikowa przykleiła się do katalizatora i cała się stopiła [...] Warto sprawdzić czy coś się nie przykleiło na lini wydechu.[/quote]
    I tu jest pies pogrzebany!:)
    Pozdrawiam