Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Alarm/centralny zamek - temat zbiorczy

Temat utworzony · 509 Posty · 85591 Wyświetlenia
  • Próbowałem i też nie działa ... 😕 <!-- s:/ -->

  • Można dorobić cały kluczyk jak i samą uszkodzoną część wymienić, musisz poszukać jakiegoś magika który Ci pomierzy co się uszkodziło.

  • nooo i juz po klopocie... Byłem w Skodzie i dorobili mi kluczyk... Wydatek 300 zl 😕 <!-- s:/ --> ale już działa i jest wszystko ok

  • Domykanie w Fabi realizowane jest poprzez podanie dlugiego impulsu zamykania centralnego zamka. Alarm musi umiec zrealizowac taka funkcje. Nie robi on nic innego jak symuluje przekrecenie bebenka zamka w drzwiach i przytrzymanie go przez pare sekund.

  • Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum,

    Przeszukałem cały warsztat elektryczny,znalazłem odpowiedzi na część problemów, ale nie na wszystkie. Objawy w mojej Fabce są następujące:

    1. Miga mi cale oswietlenie samochodu, jest to miganie nieregularne, niezależne od obrotów, napięcie w układzie ostatnio sprawdzalem i jest ok 14V niezależnie od obrotów
    2. Przy włączaniu silnika, centralny zamek odryglowuje się jeszcze raz samoczynnie
    3. Nie działają czujniki krańcowe w obu lewych drzwiach(związane z tym brak oswietlenia wnetrza i brak syganlu niewyłaczonych swiateł)
    4. Czasem po zamknięciu i uzbrojeniu alarmu włacza sie i swieci na stałe prawy kierunkowskaz
    5. Ostatnio prawe tylne swiatło wariuje,mianowicie żarówki stopu i wstecznego czasem nie swiecą, nie są spalone, po wykręceniu i ponownym wkręceniu zazwyczaj znowu "ożywają"
    6. Nie działa domykanie lub otwieranie szyb z kluczyka, domykanie przy uzbrojeniu alarmu działa

    Nie wiem czy te problemy są powiązane,ale podałem wszystkie.

    Dodam tylko,że mam fabie 1,4 (68KM) rok 2001,wersja comfort, centrlny zamek fabryczny, alarm niefabryczny.

    Czekam na opinie na ekspertów.

  • Taka ilość awarii na raz sugeruje problemy ze słynną wiązka elektryczną.

    Zacznij od sprawdzenia jej stanu.

    pozdro

  • [quote="zielarzlol"]Taka ilość awarii na raz sugeruje problemy ze słynną wiązka elektryczną.

    Zacznij od sprawdzenia jej stanu.

    pozdro[/quote]

    Czyli, co konkretnie powiniem zrobić, jak sprawdzić stan tej wiązki?

  • [quote="emikal10"]Czyli, co konkretnie powiniem zrobić, jak sprawdzić stan tej wiązki?[/quote]

    poszukaj na forum duzo tego bylo....

  • Odkrec filtr powietrza, zdejmij go, po prawej stronie na dole zobaczysz wiazke. Najczesciej jest przegnita i trzeba ja cala odrestaurować. Nastepnie podwiesic tak aby nie lezala w tym korytku w ktorym zbiera sie woda. Jest to typowa fabryczna wada starszych fabii.

  • Po naprawie jej nie izoluj by swobodnie dopływało do niej powietrze, prócz tego nieco ją podwieś, prócz tej wiązki podejrzewam, że masz również problemy z mikrowyłącznikami w zamkach, pinek mówił, że znalazł sposób na ich naprawę, poklikaj do niego bo rzadko bywa na forum.

  • [b]emikal10[/b], Kolego zrobiłes te migajace światła tym sposobem ktorym Ci podpowiedzieli ???

  • Ja mam to samo tył przód komputer pokładowy i jeszcze do tego radio mi tez się mrozy czy u Ciebie tez było tak samo ??? podczas drogi i postoju się mrużyły ??? prosze o odp. pozdrawiam...

  • Ściągacie tapicerkę i tam jest siłownik... nie wiem co Wy za drzwi macie ale siłowniki z tego co wiem są na wierzchu... nie trzeba ściągać tej blachy...

  • Siłownik jest od razu pod tapicerką tylko w centralnych montowanych nie fabrycznie.

    pozdro

  • dzięki za info 🙂 <!-- s:) -->

  • Witam serdecznie prosze was o pomoc bo juz nie wiem co zrobic !.Jestem posiadaczem skody fabi Run i dotąd nie miałem problemów, ale od jakiegos czasu regularnie załancza sie alarm (bez powodu ) dodam ze jest to alarm fabryczny i nie ma czujników ultradzwiękowych we wnętrzu .Najdziwniejsze jest to że wzbudza się tylko w nocy i tak kilka razy.Myślałem ze jak stoi na powietrzu to gdzies kable wilgotnieją ! ,ale jak stoi w suchym garazu to jest to samo ! 😞 <!-- s:( --> .Za pomoc serdecznie dziekuje.

  • ciężko powiedzieć ;/ najlepiej byłoby wszystko dokładnie sprawdzić... mnie osobiście zdalnie ciężko jest stwierdzić o co chodzi...

  • Widze po odpowiedziach że mam naprawde problem 😞 <!-- s:( -->

  • Być może namierzył cie jakiś cwaniak z taxi i sie w nocy bawi. A chodzi o to ,że alarmy czasem reagują na radiostacje i CB. Jeżeli możesz to zobacz szybko po usłyszeniu alarmu czy jakaś taryfa nie pzrejechała , albo Policja, Pogotowie czy cos co ma radiostacje na pokładzie. Gdyby to była jakaś usterka to nie było by że tylko w nocy ale cały czas.

  • Napewno jest to sprawa elektryczna, może być ciężka do zlokalizowania, kolega kupił w 99 roku nowiutką hondę civic, po około roku pojawiło się właśnie nocne załączanie, jeździł z tym na gwarancji chyba z kilkadziesiąt razy i nie doszli co jest zgrane, po prawie 2 - letnim bujaniu się z ASO wreszcie wywalczył demontaż całej instalacji alarmowej i zamontowaniu całkowicie nowego zestawu jako, że kończyła mu się 3 letnia gwara. Od tej pory miał już spokój. Nie pozostaje Ci nic innego jak znaleźć jakiegoś dobrego "szpeca" od tych spraw.