Witaj na forum Fabia Club Polska

Polerowanie zderzaka

Temat utworzony · 21 Posty · 2965 Wyświetlenia
  • Chcialem sie zapytac czy mozna polerowac plytkie zadrapania na lakierowanym zderzaku w FII. Mialem mala przygode z goscie podczas cofania i sie stuknelismy zderzakami (duze slowo chyba raczej moglbym napisac ze sie dotknelismy i zostal maly slad.

  • jak jest rysa wyczuwalna to raczej ona się już nie spoleruje ale można w ASO kupić taki sprej i zamalować

  • Wszystko zależy od uszkodzeń, proponuję spróbuj [url=http://www.autokosmetyki.pl/plastmal_autopolitura_230_ml_do_czyszczenia_pielegnacji_i_konserwacji,p358.html]TO[/url]

  • [b]kornat[/b], Mam dosc czuly dotyk ale "rana" nie jest gleboka, lakier nie zostal zdarty. Nie wiem czy na zderzakach nanosi sie lakier bezbarwny w porcesie technologicznym ale to wyglada jakby tylko bylo delikatnie zarysowany wlasnie ten lakier, sprawa jest blacha ale mnie :cenzura: <!-- s:cenzura: --> bo naprawde pokochalem to autko.

    [b]MirekS[/b], no tak ale jest to tymczasowe rozwiazanie a wic polega na tym aby to bylo trwale. :hyhy: i niech mnie to kosztuje. Moja wina i moj portfel za to odpowie :wstyd:

  • [b]Lord_Nikkon[/b], zderzaki też są malowane bezbarwnym tylko, że do bazy dodaje się utwardzacz. Spróbuj jaką pastą polerską może się uda tylko lekko ścierną np. TEMPO

  • [b]kornat[/b], Sam tego wole nie robic bo nie mam garazu na razie. Oddam do profesjonalnego zakladu blacharskiego, niech oni wariuja z tym, ja zaplace ale dzieki za pomoc 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="Lord_Nikkon"]kornat, Sam tego wole nie robic bo nie mam garazu na razie. Oddam do profesjonalnego zakladu blacharskiego, niech oni wariuja z tym, ja zaplace ale dzieki za pomoc 🙂 <!-- s:) -->[/quote]
    aha eee to w niektórych sa takie magiki że to czymś za ciapią 🙂
    nie ma za co
    pozdrawiam

  • [quote="kornat"] Spróbuj jaką pastą polerską może się uda tylko lekko ścierną np. TEMPO[/quote]

    Ja tempo odradzam, załatwiłem nią sobie w poprzedniej fabce lewy tylny słupek, jak mi starła to zrobił się mat, dość się później nakombinowałem z różnymi "nabłyszczaczami", zanim jako tako nabrało wyglądu i nie rzucało się w oczy.

  • [quote="MirekS"]Ja tempo odradzam, załatwiłem nią sobie w poprzedniej fabce lewy tylny słupek, jak mi starła to zrobił się mat, dość się później nakombinowałem z różnymi "nabłyszczaczami", zanim jako tako nabrało wyglądu i nie rzucało się w oczy.[/quote]
    a była lekko ścierna :?: <!-- s:?: --> bo ja nią cały samochód wypolerowałem i nie miałem takiego problemu

  • [b]MirekS[/b], Ja tak samo mysle. Z pasta polerska trzeba ostroznie bo mozna sobie zaszkodzic. Jutro rano jade do serwisu i oni sie tym zajma. Dzieki panowie za rady. :zdrowko: <!-- s:zdrowko: -->

  • [quote="kornat"]a była lekko ścierna :?: <!-- s:?: --> [/quote]

    Tak, przynajmniej tak na niej pisało, a okzała się mocno ścierna 😞

  • [quote="MirekS"]Tak, przynajmniej tak na niej pisało, a okzała się mocno ścierna 😞 <!-- s:( -->[/quote]
    nie miła sytuacja 😕
    [quote="Lord_Nikkon"]Z pasta polerska trzeba ostroznie bo mozna sobie zaszkodzic.[/quote]
    prawdę gadasz 😛

  • [b]MirekS[/b], Mirku po prostu jak to na "dresa" masz mnostwo pary w lapach - sorry nie moglem sie powstrzymac od zartu :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: <!-- s:rotfl: -->

    A co do past to w Stlio teraz robie rozne poprawki lakiernicze (cos sie tam zawsze stuknelo i niestety aby ladnie wszystko wygladalo trzeba zastosowac oporocz pasty polerskiej maszyny (chyba dobrze nazwyam) zwanej polerka, ktorej nie mam, a do tego trzeba miec wprawe a to juz jest dla mnie prawdziwa sztuka :padam:

  • Spoczko znam się na żartach [b]Lord_Nikkon[/b] 🙂 <!-- s:) --> .

  • [b]MirekS[/b], No i tak wlasnie ma byc. Ale koniec z tymi dresami bo jak stare pozekadlo ludowe mowi: "za co zabil Kain Abla??" "za opowiadanie odrzewanych dowcipow". 😉 <!-- s;) -->

  • [quote="Lord_Nikkon"]maszyny (chyba dobrze nazwyam) zwanej polerka[/quote]
    ale też można zakupić taką gąbkę na wiertarkę tylko najważniejsze żeby wiertarka miała regulacje obrotów.
    [quote="Lord_Nikkon"]miec wprawe[/quote]
    czy ja wiem, w każdym bądź razie nie wolno dogniatać

  • [b]kornat[/b], A udar mozna wlaczyc
    :wstyd: :wstyd: :wstyd: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: <!-- s:rotfl: -->

    Szybcije pojdzie

  • [b]Lord_Nikkon[/b], no a jak 🙂 <!-- s:) -->

  • polerka jak sie patrzy i te ksztalty maski jak skonczysz - BEZCENNE :rotfl: <!-- s:rotfl: -->

  • to chyba raczej tak będzie 😄 <!-- s:D -->
    auto 40tyś zł
    polerka 100zł
    widok zmasakrowanego auta bezcenne

    maski jeszcze nic ale całego auta to jest dopiero widok 🙂