Witaj na forum Fabia Club Polska

[F2] Wadliwe Fabie II

Temat utworzony · 26 Posty · 7841 Wyświetlenia
  • Witam, po konsultacji z pracownikami serwisu ASO SKoda odkryliśmy wadę montażową Fabii II, okazało się, że nie tylko zakupiona przeze mnie Fabia jest wadliwa ale i te, które mieli na placu a nie zostały jeszcze sprzedane :przestraszony: <!-- s:przestraszony: -->

    Poniżej zdjęcie obrazujące wadę.

    [img]http://www.czypionka.katowice.pl/fab_ref.jpg[/img]

    Jestem na piątek umówiony gwarancyjnie na blacharni - zobaczymy co na to poradzą :mad:

  • No ciekawe. Zobaczymy co powiedzą , czy to kwestia regulacji na zawiasie czy coś krzywego :przestraszony: <!-- s:przestraszony: --> A co po za estetyką ta wada "robi"...stuki , trze o błotnik?

  • W serwisie powiedzieli, że to jest przyczyna stuków, wg. mnie nie. Ale maska opierając się na szkle reflektora może spowodować w przyszłości jego pęknięcie.

  • Pęknięcie to raz, a dwa może go "ubijać" i będzie świecił do nieba lub w ziemię.

  • dokładnie, co do stuków to zaczynam się przekonywać do wniosku iż słychać je z lewych drzwi - chyba przednich

  • U [b]Lord_Nikkon[/b] jest również stuk tylko on ma podejrzenie, że to coś z tyłu w zawieszce.

  • Po 2 wizytach w Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów, u mojego mechanika i w 2 ASO diagnoiza zapadła - wadliwa jest przekładnia kierownicza, ma luzy i to ona powoduje stuki. Oczywiście ASO nie potrafiło tego zdiagnozować - MASAKRA!!!!!!!

  • Wczoraj byłem w ASO Śliwka, wyciągnęli mi silnik bo myśleli że stukają poduszki!!!!!!!!!!!!!! Myślałem że im łby pourywam - w nowym aucie silnik mi wyciągali!!!!!!! Powiedziałem im, że mają wymienić przekładnie bo tak stwierdzili 4 fachowcy - trzej z Okręgowej Stacji Diagnostycznej i jeden mechanik to oni nie wymienią bo ich mechanik uznał, że te luzy są w normie ... padaka! Dzisiaj lub jutro złożę u sprzedawcy reklamację z niezgodności towaru z umową, zobaczymy czy to ich zmotywuje do szybkiego i dokładnego działania? 🙂 <!-- s:) -->

    PS. Wczoraj u Śliwki był kolo z fabią II combi, któremu też stukało coś w zawiasie, nie mogli zdiagnozować co to więc byli już na etapie wymiany amorków z przodu ... bez komentarza 🙂

  • TEmat nie dotyczy tylko Fabii, ale też Roomsterów. Parę postów wcześniej pisałem że przyczyną stuków w moim Roomsterze była właśnie przekładnie kierownicza. Zeszło im chwilę zanim doszli do tego ale samą wymianę załatwili bez najmniejszych problemów. Nie ma chyba czegoś takiego jak norma na luzy w przekładni. Powiedziałem im że w nowym aucie nie ma prawa nic stukać i było po temacie. Dobrze że chłopaki z ASO z Tarnowa mają dobrą opinię bo coś czuję że nie wszyscy z tym problemem będą mieć tak prosto jak ja.

  • co robili zanim wpadli na pomysł, że to przekładnia?

  • Wymienili poduszkę silnika, łączniki stabilizatora i przeguby. W sumie to ciężko było dojść co się dokładnie łomoce bo były momenty że wogóle się nic nie tukło a momentami rąbało jak by ktos chciał sie z pod maski wydostać i walił pięścią w pokrywę silnika. 😉 <!-- s;) -->

  • przy jakim przebiegu zaczęły się u Ciebie problemy? W mojej zaczęły się stuki przy około 1300 km!

  • U mnie jest to samo z maska z dwóch stron na rogach opiera się na światłach jest już nawet lekkie przetarcie na lampie

    [url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fec112aabf93166c][img]http://images42.fotosik.pl/41/fec112aabf93166cm.jpg[/img][/url]

  • maskę da się wypoziomować samemu na gumkach z gwintem, które są elastomerem pomiedzy maską a pasem przednim, wykręć je na maxa z obu stron (4 gumki) i powinno być ok

  • [quote="nikon"]przy jakim przebiegu zaczęły się u Ciebie problemy? W mojej zaczęły się stuki przy około 1300 km![/quote]
    Jakieś 2000 km.

  • o ja pier.... no u mnie cos sie wlasnie tlucze jak ruszam ale najczesciej po calej nocy jakbym wziol duzy kamien i walanol o nadkole od wewnatrz :przestraszony: . Akurat jestem na spotkaniu ale jak ty zrobimy przerwe to natychmiast polece i zobacze co i jak. A mam dopiero przejechane 6100 km :przestraszony: Kurna (delikatne sformulowanie), tyle kasy i juz do serwisu :cenzura: <!-- s:cenzura: -->

    A wiec napiszcie prosze (oprocz tej maski), z czym mam isc do serwisu aby mi nie probowali wcisnac jakiegos chlamu, albo zeby mi nie wyciagali silnika i prosze o szybka diagnoze bo swieta tuz tuz a samochod mi jest potrzebny jak cholera :zdegustowany:

    [quote="nikon"]Po 2 wizytach w Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów, u mojego mechanika i w 2 ASO diagnoiza zapadła - wadliwa jest przekładnia kierownicza, ma luzy i to ona powoduje stuki. Oczywiście ASO nie potrafiło tego zdiagnozować - MASAKRA!!!!!!![/quote]

    Kurna to ja juz mialem robiona geometrie bo mi auto zaczynalo na prawo znosic !!!!!!!!!!!!! Wyregulowali ale holender mam wrazenie non stop ze mam skrzywiona delikatnie kierownice w prawo (co czasami doprowadza mnie do szalu)

  • [b]radekkawa[/b], a co ci w koncu wymienili??

  • [quote="Lord_Nikkon"]A wiec napiszcie prosze (oprocz tej maski), z czym mam isc do serwisu aby mi nie probowali wcisnac jakiegos chlamu, albo zeby mi nie wyciagali silnika i prosze o szybka diagnoze bo swieta tuz tuz a samochod mi jest potrzebny jak cholera :zdegustowany: <!-- s:zdegustowany: -->

    [quote="nikon"]Po 2 wizytach w Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów, u mojego mechanika i w 2 ASO diagnoiza zapadła - wadliwa jest przekładnia kierownicza, ma luzy i to ona powoduje stuki. Oczywiście ASO nie potrafiło tego zdiagnozować - MASAKRA!!!!!!![/quote]

    Kurna to ja juz mialem robiona geometrie bo mi auto zaczynalo na prawo znosic !!!!!!!!!!!!! Wyregulowali ale holender mam wrazenie non stop ze mam skrzywiona delikatnie kierownice w prawo (co czasami doprowadza mnie do szalu)[/quote]

    Maska to jets pikos, podejrzewam ze w ASO nei wiedzieli co powiedziec to zwalili stuki na maske ... źródłem stuków wg. mnie będzie wadliwa przekładnia, coraz częściej słysze o tym problemie - u mnie jest luz na przekładni w miejscu jak wchodzą do niej drążki kierownicze (końcówki drążków są ok) - usterka jest nie do wykreycia na podnośniku !!! tylk oz kanału kiedy auto stoi kołami na ziemi!!!

  • [b]nikon[/b], Wiec jak zaczac gadke w serwisie?? Zeby zaczeli szukac usterki w ukladzie kierowniczym?? Ciezko bedzie powiedziec ze cos mi bije jak jezdze. Stary daj mi swoj tel na PM to zadzwonie o ile nie masz nic przeciwko temu :padam: <!-- s:padam: -->

  • ciężka gadka jest z serwisem, oni wszystkie rozumy pozjadali i nie będą słuchać co ty stwierdziłeś!!! Mam ten sam problem - byłem 4 razy w 3 różnych serwisach i nadal mam starą przekładnię!!! Jutro będę uruchamiał jeden kontakt, zobaczymy co mi kolo powie, wysłałem już nawet temat do Auto Świata i Motoru - czekam na odpowiedź.