Witaj na forum Fabia Club Polska

Komputer pokładowy

Temat utworzony · 19 Posty · 18067 Wyświetlenia
  • Mam pytanie, kupiłem fabke z komputerem bez opcji full,troche teraz tego żałuje a szczególnie że nie mam monitoringu spalania benzynki i nie wiem w sumie ile mi pali.Jeżdze głównie w mieście i trudno mi okreslić zuzycie paliwa w trakcie jazdy.Czy ktoś z forumowiczów zmienił sobie komputerek a jezeli tak to ile taka wymiana kosztuje?Pozdrawiam wszystkich.

  • [quote="Zimorodek"]z komputerem bez opcji full,[/quote]
    Czy to znaczy, że masz komputer pokładowy, ale wersję okrojoną?
    Nawet nie wiedziałem że takie są - czego to w tej skodzie nie wymyślą... ???

    Niestety nie znam odpowiedzi na twoje pytanie, dlatego przepraszam ze ten mały OT,

  • Czyli co ci pokazuje ten komputer, jakie ma funkcje, bo tak jak kros myslalem ze albo byl albo nie bylo komputera

  • Pokazuje typowe dane,poziom paliwa,temp,olej itakie duperele,wczoraj dzwoniłem do ASO i wygaśnili mi że praktycznie komputera nie mam tylko to tak się nazywa >niepełne funkcje> :wsciekly: <!-- s:wsciekly: --> i koszt montazu do opcji full to minimum 2 tysiaki....szlag by ich trafił

  • Ale numer, to ja już nic nie rozumiem.
    Poziom paliwa i temperaturę silnika (cieczy chłodzącej) pokazują wskazówki, są w każdej fabii podbnie jak obrotomierz (mam nadzieję)

    Natomiast komputer to już inna bajka. W zależności jaką funkcję wybierzesz (na manetce od wycieraczek są 3 dodatkowe przyciski) pokazuje (na lewym wyświetlaczu-w obrotomierzu):
    -zegar
    -temperaturę na zewnątrz
    -chwilowe zużycie paliwa
    -średnie zużycie paliwa
    -średnią prędkość
    -przejechany dystans
    -czas jazdy
    -zasięg na posiadanym w baku paliwie
    I to wszystko w dwóch trybach (1- bieżącym, kasuje się automatycznie po 2h postoju /lub ręcznie/, czyli np. dla sprawdzania bieżącej trasy, 2-tryb kasuje się po 10.000 km /lub ręcznie/, ja go kasuję co tankowanie.
    Nie wiem czy czegoś nie pominąłem.

    Tak z grubsza działa standardowy komputer pokładowy. Natomiast nie wiem co jest u Ciebie i jak to działa? Powiedz mi też co masz na myśli mówiąc "olej i takie duperele"?

    bo jeśli chodzi o olej to u mnie tylko jest czerwona kontrolka smarowania.

  • Jednym słowem z twojeg opisu wynika że wogóle go nie posiadam, a uwagi panów że jak dopłace to będe miał opcje full to nic innego jak dopiero możliwość posiadania komputera...no cóż 2 tysiące nie che mi się wydawać .pozdrawiam

  • Było dołożyć do nowego coś około 2700 i masz klime +kompóter pokładowy

  • [quote="kros"]Ale numer, to ja już nic nie rozumiem.
    Poziom paliwa i temperaturę silnika (cieczy chłodzącej) pokazują wskazówki, są w każdej fabii podbnie jak obrotomierz (mam nadzieję)

    Natomiast komputer to już inna bajka. W zależności jaką funkcję wybierzesz (na manetce od wycieraczek są 3 dodatkowe przyciski) pokazuje (na lewym wyświetlaczu-w obrotomierzu):
    -zegar
    -temperaturę na zewnątrz
    -chwilowe zużycie paliwa
    -średnie zużycie paliwa
    -średnią prędkość
    -przejechany dystans
    -czas jazdy
    -zasięg na posiadanym w baku paliwie
    I to wszystko w dwóch trybach (1- bieżącym, kasuje się automatycznie po 2h postoju /lub ręcznie/, czyli np. dla sprawdzania bieżącej trasy, 2-tryb kasuje się po 10.000 km /lub ręcznie/, ja go kasuję co tankowanie.
    Nie wiem czy czegoś nie pominąłem.

    Tak z grubsza działa standardowy komputer pokładowy. Natomiast nie wiem co jest u Ciebie i jak to działa? Powiedz mi też co masz na myśli mówiąc "olej i takie duperele"?

    bo jeśli chodzi o olej to u mnie tylko jest czerwona kontrolka smarowania.[/quote]
    dzieki kros za wyjasnienie tych dwoch trybow mierzenia......Nie wiedzialem dokladnie jak sie kasuja a teraz juz wiem
    THX

  • [quote="mp cossy"]dzieki kros za wyjasnienie tych dwoch trybow mierzenia......Nie wiedzialem dokladnie jak sie kasuja a teraz juz wiem[/quote]
    Fajnie, że mogłem pomóc. Przyznam się że różnymi autami już jeździłem, ale ten komputer jest najlepszym jaki do tej pory widziałem.

  • [quote="kros"][quote="mp cossy"]dzieki kros za wyjasnienie tych dwoch trybow mierzenia......Nie wiedzialem dokladnie jak sie kasuja a teraz juz wiem[/quote]
    Fajnie, że mogłem pomóc. Przyznam się że różnymi autami już jeździłem, ale ten komputer jest najlepszym jaki do tej pory widziałem.[/quote]
    dobre jest to ze pokazuje ile km do konca baku zostalo...natomiast kolega ma stilo abartha i jak mu komputer pokazuje ze zostalo 50 km do przejedchania to potem gasnie liczik i nic mu juz nie pokazuje hehehehheheheheheheh

  • [quote="mp cossy"]kolega ma stilo abartha i jak mu komputer pokazuje ze zostalo 50 km do przejedchania to potem gasnie liczik i nic mu juz nie pokazuje hehehehheheheheheheh[/quote]

    To jest właśnie cały fiat, kolega w pracy już miał dwa razy wymieniany kompik, a autko ma dopiero niecałe trzy latka.

  • Mam pytanie dotyczące komputerka, nie posiadam takowego, ale jestm zainteresowany jego posiadaniem, tylko cena 2000 jest raczej :rozpacz: <!-- s:rozpacz: --> , czy można poszczególne elementy kupić i poskładać samemu?? Co jest potrzebne do instalacji komputera ??

  • [quote="pl_alf"]Mam pytanie dotyczące komputerka, nie posiadam takowego, ale jestm zainteresowany jego posiadaniem, tylko cena 2000 jest raczej :rozpacz: <!-- s:rozpacz: --> , czy można poszczególne elementy kupić i poskładać samemu?? Co jest potrzebne do instalacji komputera ??[/quote]
    Z tego co tu widzialem sa linki opisujace twoj problem tudziez zapytanie ale daj sobie spokoj albo kup auto z kompem bo innej opcji nie widze chyba ze masz kaski duzo. Gadaly chlopaki na ten temat i suma sumarum skonczylo sie na gadaniu

  • ...najtaniej będzie kupić Commodore64 i wozić go na tylnym siedzeniu 😛 <!-- s:P -->

  • [quote="Orfeusz"]...najtaniej będzie kupić Commodore64 i wozić go na tylnym siedzeniu 😛 <!-- s:P -->[/quote]
    Za mało funkcji, potrzeba by conajmniej 486 :super:

  • Pl_alf -ie tu masz linki do komputerka

    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic35342.html<!-- m -->

    http://forum.ep.com.pl/viewtopic.php?t=13206

    Też sie do tego przymierzałem ale brak mi czasu na konstrukcję.
    W tym drugim linku znajdziesz ludka co oferuje takie układy za ok. 300zł.

    powodzenia

  • ogłaszam się górnikiem roku 😄 <!-- s:D -->

    A teraz do rzeczy. Mam Fabię z 2003 r totalny golas z klimą i komputerem, z tym że poza średnim spalaniem nic więcej tam nie mam nawet zegarka nie ma :zly:
    ktoś mi wyjaśni o co chodzi? Na manetce mam tylko guzik reset którym zmieniam pomiędzy śr spalaniem 1 i średnim spalaniem 2. Czy może jest jeszcze jakiś guzik do obsługi tego ustrojstwa a ja jestem na tyle mało ogarnięty że go nie znalazłem? 🙂

  • Ciekawy przypadek.
    Zobacz w dziale zrób to sam, tam podawalem kodowania.
    Chyba dla grupy 17 powinno być 16 z przodu w 5-cio cyfrowym kodzie.
    Może ktoś manetke założył jakąś dziwną? Jak masz komputer, to i reszta parametrów powinna być.
    Możesz jakieś foto wkleić ?
    I kodowania jakie masz.

  • problem rozwiązany. Naciskałem manetkę podczas jazdy prawidłowo problem polegał na tym że manetka musała być dawno nie używana i się zacieła. Pewnie z brudu bo jak udało mi się wcisnąć to nie odbijała taka była ulepiona. Wyczyszczone rozruszane i działa aż miło 🙂 <!-- s:) -->