Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Fabia Crashed...

Temat utworzony · 9 Posty · 2023 Wyświetlenia
  • Dzisiaj o 6:30... moja niemal idealna blacharsko Skoda dostała w lewe tylne drzwi od roztargnionego posiadacza Volkswagena Golfa. 😞 <!-- s:( --> Szkoda niby niewielka, w sumie mała 20 cm wgniotka i zdarcie klaru, ale jednak. Na szczęście koleś z Golfa był super spokojny i miły. Spisaliśmy oświadczenia, a ja już mam zabookowanego na poniedziałek rzeczoznawcę z PZU.
    Dzisiaj muszę jeszcze pojeździć po warsztatach i sprawdzić cenę naprawy (interesuje mnie m. in. sztukalakierowania.pl)... Kurcze, o każde moje auto bardzo dbam, utrzymuję w świetnym stanie technicznym... Cały efekt potrafi czasami zepsuć w 2-3s zaspany koleś w innym aucie. 😞 Czuję się fatalnie, bo jeszcze wczoraj tak bardzo się cieszyłem z rozwiązania problemu ze skrzypiącą maską. Do dupy taki dzień...

    Małe, ale mimo wszystko obrażenia poniżej:

  • e tam 🙂 ja dostałem na skrzyżowaniu rok temu... gość się nie wiem co zarobił 😉 wgniotka średniej wielkości, ale potem się okazało, że belka do wymiany, felga do wymiany, kołpak do odkupienia i blacharka do zrobienia 😉 <!-- s;) -->

  • [quote="gory"]e tam 🙂 ja dostałem na skrzyżowaniu rok temu... gość się nie wiem co zarobił 😉 wgniotka średniej wielkości, ale potem się okazało, że belka do wymiany, felga do wymiany, kołpak do odkupienia i blacharka do zrobienia 😉 <!-- s;) -->[/quote]

    Dokładnie jest tak jak piszesz... Oto diagnoza:

    Drzwi dostały w wzmocnienie drzwi. Belka przejęła całą siłę uderzenia i dlatego tak mało widać wgniecenia. Plus wgniotka na progu - tak jakby ktoś uderzył jakimś śrubokrętem or sth. Oto skrót oględzin wystawiona przez sztukalakierwoania.pl. Serwis jest mega pro, obsługa, szybkość działania itp. To sprawiło, że szybko zdecydowałem się naprawić auto u nich. Od razu zaproponowali wymianę drzwi na zupełnie nowe. Dodatkowo dadzą mi auto zastępcze (Mazda) i zabiorą mi Skodę wtedy, kiedy będą mieli drzwi itp. 😉 Jestem zadowolony zarówno z wizyty, z zaproponowanego rozwiązania i auta zastępczego. 😉 Jutro kolejny etap/decyzja z PZU i działamy. Uffffff... czuję się już lepiej. 😉

  • Ja wybrałem opcję naprawy we własnym zakresie i wyszedłem na tym 1/3 odszkodowania na plus 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="gory"]Ja wybrałem opcję naprawy we własnym zakresie i wyszedłem na tym 1/3 odszkodowania na plus 🙂 <!-- s:) -->[/quote]

    Hah... nieźle... Ale ja nie mam jaj do takich operacji... no i jestem leniwy (auto zastępcze - czyli brak przestoju w jeździe autem tu i ówdzie). 😐

  • Za podobne uszkodzenie w Aurisie, ASO chciało ode mnie 1200 zł. Rzeczoznawca MTU wycenil na 500 zl. Odszkodowanie na dostalem wiec na podstawie faktury nie kosztorysu MTU. Zaplacili bez szemrania. Tobie tez radze zapytac w ASO ile beda chcieli za to.

  • [b]Super8[/b] i jak efekt końcowy? Zadowolony z wykonanej roboty przez serwis? A to auto zastępcze to za free? Bo ja w podobnej sytuacji i mnie kusi :super: <!-- s:super: -->

  • Ja mam auto naprawiane po delikatnej stłuczce przez autoryzowany serwis i nie jestem zadowolony 😞 <!-- s:( -->

  • [quote="kwok"][b]Super8[/b] i jak efekt końcowy? Zadowolony z wykonanej roboty przez serwis? A to auto zastępcze to za free? Bo ja w podobnej sytuacji i mnie kusi :super: <!-- s:super: -->[/quote]

    Tak, nawet bardzo. Generalnie jako osoba uczulona na wszelakie barwy etc. widzę, że kolor jest po prostu nowy, czyli jednak jest minimalnie ciemniejszy. Wszystko jednak zależy od tego z jakiego konta się patrzy na auto, od oświetlenia itp. Sam lakier ma fakturę idealną, fabryczną etc.
    Ale wszystko udało się zrobić perfekcyjnie i w końcu mam pięknie odkurzone auto. 😄

    A tutaj jeszcze fota - do oceny:
    [img]http://coltmania.pl/download/file.php?id=7174[/img]