Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] drżenie kierownicy w combi

Temat utworzony · 28 Posty · 7390 Wyświetlenia
  • Jak zdiagnozować czy to przegub wewnętrzny lewy czy prawy??

  • Ja też miałem podobne problemy a pomogło doważanie kół na samochodzie - bez zdejmowania. W Wawie cos takiego robią na Puławskiej przy stacji Shell ...

  • [quote="Ignatius"]Ja też miałem podobne problemy a pomogło doważanie kół na samochodzie - bez zdejmowania. W Wawie cos takiego robią na Puławskiej przy stacji Shell ...[/quote]

    zapewne biło ci na kierownicy cały czas więc wyważenie kół pomogło, jeśli natomiast bije tylko przy przyśpieszaniu to wyważenie jako "lek doraźny" nie pomoże....

  • [quote="maninnew"]Jak zdiagnozować czy to przegub wewnętrzny lewy czy prawy??[/quote]

    Chyba bez demontażu dwóch stron to się nie da

  • odkopię temat ...
    ostatnimi dniami walczyłem z objawem "bicia na kierownicy" przy predkościach 140 i wiecej ...
    zawieszenie bez luzów, wszystko na tip top ...
    zajechałem do magika od opon i wyjaśniłem sprawe - sprawdziliśmy opony i felgi ( alu ) i okazało się że są wyząbkowane !!! - roczne opony które miały być OK...
    (DUNLOP SP SPORT - index H)
    no cóż - na nowe jeszcze za wcześnie, a na starych jeszcze ten sezon pojeździć trzeba, wiec poprosiłem aby "coś" z tym zrobił...
    wybrał te "lepsze" na przód, przy okazji okazało sie że i felgi mają lekkie bicie ale powiedział że to w normie 😉 <!-- s;) --> i da się wyważyć.
    przy wyważaniu opon wyszło 75gram ... troche dużo, obrócił opone na feldze o 180 sztopni i po kolejnym ważeniu było już "tylko" 25 gram ... cuda normalnie.....
    efekt pracy: - przegoniłem fabke po autostradzie i na razie wszystko jest OK. - aha: oponki teraz są założone "pod włos" żeby ząbki ściąć ...
    zobacze jek bedzie w eksploatacji...

  • [quote="kapi"]odkopię temat ...
    ostatnimi dniami walczyłem z objawem "bicia na kierownicy" przy predkościach 140 i wiecej ...
    zawieszenie bez luzów, wszystko na tip top ...
    zajechałem do magika od opon i wyjaśniłem sprawe - sprawdziliśmy opony i felgi ( alu ) i okazało się że są wyząbkowane !!! - roczne opony które miały być OK...
    (DUNLOP SP SPORT - index H)
    [/quote]

    Mam dokładnie te same opony i tan sam problem, tzn. bicie na kierownicy powyżej 130 podczas przyspieszania, puki co przełożyłem tył na przód i jest ok. (na tyle co można sprawdzić na polskich drogach), ale z miesiąc śmigam do Niemiec, wiec się okaże czy pomogło.

  • chyba Panowie przeszliście z jednego tematu w drugi.... Wracając do sedna wątku, wymieniłem niedawno przegub wewnętrzny i bicie przy przyśpieszaniu zniknęło!! 🙂 <!-- s:) --> w przegubie wewnętrznym były całkiem spore "wżery". Bicie wyłącznie podczas przyśpieszania jest związane stricte z układem przeniesienia napędu i tylko tam należy szukać przyczyny. Pozdrawiam.

  • [quote="Saint"]chyba Panowie przeszliście z jednego tematu w drugi....[/quote]
    no tak :zawstydzony: <!-- s:zawstydzony: -->
    [quote]Wracając do sedna wątku, wymieniłem niedawno [b]przegub wewnętrzny i bicie przy przyśpieszaniu zniknęło!! [/b] ......... Bicie wyłącznie podczas przyśpieszania jest związane stricte z układem przeniesienia napędu i tylko tam należy szukać przyczyny. [/quote]
    po wymianie przegubów bicie dalej występowało, więc padło na opony.
    dodam tylko że wulkanizator jeden drugiemu nie jest równy i nie każdy jest w stanie pomóc z takim problemem.