Witaj na forum Fabia Club Polska

Jak ręcznie wyregulować przednie światła w Fabii Kombi

Temat utworzony · 9 Posty · 2260 Wyświetlenia
  • Witajcie. Może ktoś z was podpowie jak ręcznie wyregulować przednie światła w Fabii Kombi. Regulacja elektryczna działa ale przednie lewe światło bardzo "blisko" świeci i kiepsko widać . Proszę o pomoc w tej dziedzinie

  • Na reflektorze masz możliwość regulacji kluczem torx albo inbus nie pamietam ja regulowałem u siebie swiecąc na drzwi garażu i nawet to wyszło bo na przeglądzie gość nic nie poprawiał .Oczywiście musisz najpierw pokrętło od ustawienia elektrycznego ustawić na zero.Zawsze możesz podjechać na stacje diagnostyczną większość robi to za darmo 🙂 <!-- s:) -->

  • Lepiej ustaw to na przyżądzie, bo ciężko będzie Ci utrafić tak by świeciło nie za wysoko, ani nie za nisko.

  • możliwe też jest, że żarówka jest źle założona - to też może być przyczyną. ...

  • to ja mam założyć tą ząrówkę. patrzyłem i nie ma jakichś dokładnych wskazówek jak założyć żarówke

  • Po 1: nie napisales, o ktore swiatla chodzi. W innym poscie jest mowa o drogowych wiec sprecyzuj czy chodzi o mijania, czy drogowe.
    Jesli natomiast chodzi o zarowke (mowa o swiatlach mijania) to trzeba scietym bokiem z bolcem zarowki trafic w odpowiednie miejsce do gniazda reflektora.
    Mysle, ze podobnie bedzie z drogowymi. Wyciagnij te zarowki i zaloz je jeszcze raz 😉 <!-- s;) --> bedziesz mial pewnosc.

  • Co do prawidłowego montażu żarówek to muszę cię jeszcze zmartwić.... Kiedyś kupiłem zarówkę " firmy krzak" w hipermarkecie. Założyłem poprawnie ...a tu kaszana świeciło gdzieś a nie na drogę. Okazało się że to totalny bubel " ona poprostu tak miała i już" wymieniłem na Tungsram i wszystko gra.

  • mam żarówki firmy OSRAM a dokładnie chodzi o H7. Porostu juz mi ręce opadają. Nie wiem jak je włozyć bo nie ma zadnych dokładnych oznaczen jak one powinny być włozone

  • Tak jak pisał ci [b]wolfmk[/b] na kołnierzu żarówki jest taki prostokątny " kutasik" Którym trzeba trafić w wycięcie w gnieździe reflektora. Jak włożysz i zaczniesz powoli obracać to napewno wskoczy na miejsce. Tylko pamietaj aby nie dodtykać bańki zarówki bo zaraz szlag ja trafi.