Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Akumulator

Temat utworzony · 610 Posty · 115638 Wyświetlenia
  • Witam!
    Dzis wsiadam do samochodu, odpalam, i niegasnie kontrolka od akumulatora, potem przy skrecaniu maksymalnie kol stracilem wspomaganie.. kierownica byla sztywna jak przy wylaczonym silniku. Po wylaczeniu i probie zapalenia silnika nie odpalal jakby akumulator sie rozladowal.. Po wyjsciu z samochodu i po wroceniu do niego po 5 minutach samochod odpalil razem z kontrolka akumulatora i wspomaganie dzialalo, dopoki nie skrecilem znowu kol.. przed tym problemem czasami silnik na benzynie nierowno chodzil, przeszedl na gaz i bylo dobrze, czasami chodzil dobrze.. nie wiem od czego to zalezy.. potem zgasly mi wszystkie swiatla, podczas jazdy w deszcz nie dzialalo nic nawet wycieraczki.. kierownica byla sztywna i na dodatek sie zablokowala.. pomocy! co mam zrobic? gdzie szukac problemu? nie mam nawet jak pojechac do jakiegos warsztatu 😞 <!-- s:( -->(

  • Witam!
    Dzis wsiadam do samochodu, odpalam, i niegasnie kontrolka od akumulatora, potem przy skrecaniu maksymalnie kol stracilem wspomaganie.. kierownica byla sztywna jak przy wylaczonym silniku. Po wylaczeniu i probie zapalenia silnika nie odpalal jakby akumulator sie rozladowal.. Po wyjsciu z samochodu i po wroceniu do niego po 5 minutach samochod odpalil razem z kontrolka akumulatora i wspomaganie dzialalo, dopoki nie skrecilem znowu kol.. przed tym problemem czasami silnik na benzynie nierowno chodzil, przeszedl na gaz i bylo dobrze, czasami chodzil dobrze.. nie wiem od czego to zalezy.. potem zgasly mi wszystkie swiatla, podczas jazdy w deszcz nie dzialalo nic nawet wycieraczki.. kierownica byla sztywna i na dodatek sie zablokowala.. pomocy! co mam zrobic? gdzie szukac problemu? nie mam nawet jak pojechac do jakiegos warsztatu 😞 <!-- s:( -->(

  • Skoro świeci kontrolka od akumulatora, to wygląda na problem z ładowaniem, wspomaganie się wyłącza jak akumulator jest za słabo naładowany. Najlepiej sprawdzić miernikiem jakie napięcie ma akumulator ( chodzi mi po głowie że powinien mieć około 13,9 V na włączonym silniku + światła a bez świateł trochę więcej - ale tego nie jestem pewien ) jeśli ma 4 - 5 lat to nadszedł już jego czas 🙂 <!-- s:) -->

  • Sprawdź naładowanie baterii i gęstość elektrolitu to raz, a dwa alternator mógł paść.

  • jesli ładowanie jest za słabe to wymień regulator napięcia , umiejscowiony jest na altku

  • koledzy to co sie dzieje z tymi szybami ?? nie czaje jak je potem ustawic ?

  • Wkładasz kluczyk w drzwi dajesz w pozycję otwarcia i czekasz jak Ci się otworzą zamki i szyby, następnie w pozycję zamknięte i znów czekasz jak się wsio zamknie. Potem już Ci będzie wszystko działać jak należy.

  • dzieki zrobione

  • Proszę 🙂 <!-- s:) -->

  • Witam wszystkich forumowiczów również mam problem z rozładowywaniem się aku po sprawdzeniu poboru w stanie uśpienia pobiera ok. 100mA sprawdzałem obwody przez wypinanie bezpieczników przy wypięciu bezpiecznika odpowiadającego za sterownik centralny zużycie spadło na 20mA. Mam pytanie co to jest sterownik centralny i gdzie się znajduje wiem że odpowiada za oświetlenie wnętrza

  • [quote="matiz55"]Mam pytanie co to jest sterownik centralny i gdzie się znajduje [/quote]
    chodzi zapewnie o komputer silnikowy od ktorego zalezy cała praca silnika , komfort jazdy,znajduje sie on w komorze silnika . proponuje podjechac by na VAG-u sprawdzili co tak naprawde dolega skodziance

  • :zawstydzony: :zawstydzony: :zawstydzony: :zawstydzony: :zawstydzony: :zawstydzony: <!-- s:zawstydzony: -->

    tylko proszę bez żartów 😛

    Nie wiem jak wyłożyć akumulator:(
    przeczytałem instrukcję odłączyłem klemy i....dupa akumulator jest przytwierdzony nie mogę go ruszyć :przestraszony: Przed pokrywą jest śruba może musze ją odkręcić?dziś już tego nie zrobię bo za ciemno :zalamany:

    Pierwszy raz spotkałem się z tym, że nie umiem wyciągnąć akumulatora :szok:


  • zgadza sie przed akumulatorem jest śruba 13 za pomocą której jest mocowana blacha do stopy akumulatora , aby ten nie wędrował po autku

    srube musisz odkręcić do samego końca i wyciągnać , nastepnie blache wyciagasz i wtedy masz lużno akusia

  • dziękuję pozdrawiam:)

  • skombinuj dobry klucz... albo uzbrój się w cierpliwość i każ dzieciom nie słuchać 😄 <!-- s:D -->

  • Uważaj tylko na tą blachę o której pisze [b]Młody[/b], ja za pierwszym razem dłłługo ją szukałem jak mi spadła w otchłań wózka.

  • dzięki chłopaki wyciągnąłem akumulator dolałem trszkę wody i ładował się całą noc;)Jakoś za godzinkę jak wstanę to wrzucę go do auta;)

    pozdrowinka:)

  • Nie zapomnij o aktywacji sterownika.

  • aktywacji czego????????????????

  • [quote="MirekS"]Nie zapomnij o aktywacji sterownika.[/quote]

    czego :?: <!-- s:?: -->

    w tym silniku tylko sobie ustawiasz zegarek :] i to jak Ci sie chce