Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Szyby przednia/tylna/boczne - temat zbiorczy

Temat utworzony · 187 Posty · 23625 Wyświetlenia
  • hehe.. no właśnie zajrzałem na forum, zapytać czy ktoś ma na to lekarstwo 🙂 <!-- s:) --> bo tez mi piszczy lewa szyba, i zauważyłem, że to często mi sie dzieje po umyciu samochodu..
    Ale najważniejsze, że nie jestem jedyny 😛

  • Sposob jest prosty - otwieramy cala szybe, zebysmy mieli lepszy dostep do tego mieszka (uszczelki). Bierzemy sucha czysta szmatke i przecieramy mocno mieszek (od wewnetrznej strony, czyli od tej samej strony, po ktorej chodzi szyba)..
    Jesli nie pomoze samo przetarcie proponuje wziasc wazeline kosmetyczne i wsmarowac male ilosci wazeliny. Czekamy pare minut, az wazelina sie wchlonie, sprawdzamy czy uszczelka jest juz miekka i elastyczna i zamykamy okno 🙂 <!-- s:) -->
    EDIT: U mnie pomoglo samo przetarcie - kiedy zobaczylem uszczelke od wewnetrznej strony, bylo na niej pelno syfu, a jej kolor zmienil sie na zielony :suchy: Po wytarciu tego syfu, uszczelka od razu zrobila sie miekka i juz nie piszczy.

  • [quote="wolfmk"]U mnie pomoglo samo przetarcie [/quote]
    Przetestuję twój sposób ( może jutro) i napiszę o efektach. 😉 <!-- s;) -->

  • No niestety samo wytarcie nie pomaga, a szyba nie chowa się w całości i zostaje ok 10 cm. z długosci.Wazelinka jeszcze nie smarowałem.
    Czy po posmarowaniu na szybie nie zostaja ślady?

  • Wazelinka kosmetyczna bardzo szybko sie wchlania i jest malo tlusta wiec nie powinno byc sladu..
    Moge wyprobowac u siebie i zobaczyc, ale przyznam szczerze, myslalem ze samo wytarcie pomoze tez u Ciebie.. 😕 <!-- s:/ -->

  • [quote="wolfmk"] myslalem ze samo wytarcie pomoze tez u Ciebie[/quote]
    Przetarłem jeszcze raz i chyba pomogło...jeszcze poczekam i zobaczymy czy to trwały efekt czy tylko miałem chwilowego farta np: dlatego że temperatury spadły.( narazie bez wazeliny)

  • Witam , panowie strasznie piszcza mi szyby przy ssuwaniu i zamykaniu.. macie jakies rady na to?

  • [b]Pala_lysy16[/b] jako, że [b]koko[/b] założył kiedyś taki sam temat to połączyłem je razem by się nie dublowały. Poczytaj może coś znajdziesz.

  • witam, ja mam ten sam problem ale dotyczy on szybuchylanych recznie, czy porady w/w znajda zatosowanie w moim przypadku????

  • To bez roznicy, czy szyby sa otwierane elektrycznie, czy recznie. Mi samo wyczyszczenie pomoglo, ale zauwazylem ze czasami sobie lubi pisknac, gdy sa upaly. Jak narazie nie mialem okazji przetestowac metody z wazelina. Zalecam szmatke i czysta wode..

  • Temp. wzrosły i piski wracają ,choć zdecydowanie słabsze i rzadziej. Trzeba jeszcze raz poprzecierać i przetestować metodę z wazeliną.

  • Dzisiaj wyczyszcze i powiadomie o efektach 🙂 <!-- s:) -->

  • I ja sie wczoraj porzadnie zabralem za piszczace szyby (bo po ostatnim czyszczeniu znow zaczely marudzic). Z wazeliny nie korzystalem, ale zalecam zdjac listwe przy kazdej piszczacej szybie (listwa gumowa nad klamka) i dokladne umycie wewnetrznej strony tej listwy. Jest tam tzw. "misiek", na ktorym u mnie rosl juz mech. :zdziwko: <!-- s:zdziwko: -->
    Powinno pomóc..

  • Nie wiem czy to co mam mozna nazwac piszczeniem - pod koniec podnoszenia przednich szyb, slychac taki dzwiek jakby szyba miala peknac. Ma to ktos? I co z tym mozna zrobic?

  • Jesli dobrze rozumiem to szyba wydaje cichy dzwiek na samym koncu zamkniecia, gdy juz trafia na opor ??
    U mnie to wystepuje, ale wydaje mi sie, ze u mnie jest to spowodowane przez owiewki.. Masz moze owiewki ?? W zasadzie bez nich rowniez moze lekko zaskrzypiec. Sadze, ze to normalka w momencie, gdy silownik dociska szybe do uszczelki..

  • Nie tak na samym koncu i nie taki cichy 🙂 <!-- s:) -->
    Przy podnoszeniu, tak od okolo 4/5 wysykosci szyby.
    Nie, nie mam owiewek.

  • Hm.. Moze to jednak piszczenie ? 🙂 Jest to czasem mocny pisk, a czasem jakby przejechac palcem po czystym naczyniu z tym ze dzwiek jest nizszy (lub jakby cos tarlo o gume).. Jesli to nie ten dzwiek, to nie mam pojecia .. :bezradny: <!-- s:bezradny: -->

  • Nie, zdecydowanie to nie ten dzwiek. Moj jest taki jakby bardzo mocno przyciskac szybe do czegos (najczesciej taki dzwiek slyszalem tuz przed stluczeniem danej szyby, stad moje poczatkowe zaniepokojenie). To jest taki nierownomierny trzask trwajacy ok 1s

  • [quote="yenerau"]To jest taki nierownomierny trzask trwajacy ok 1s[/quote]
    Byc może wiem o jakim dzwieku piszesz. Miałem taki podobny efekt kiedy się zakopałem w błotku i rzuciłem sobie spod kół na porowadnice szyby błotko.( bo miałem otwarte okienko) Jak zamykałem to aż mnie zęby bolały od tego odgłosu......Tyle że po wyczyszczeniu przestało. Może też masz gdzieś tam jakiś brud. :mysli: <!-- s:mysli: -->

  • Zrobiłem tak : Jak zalecił [b]wolfmk[/b] zdjąłem listwę ( mchu nie było) ale odkryłem lekkie siedlisko rdzy :przestraszony: . Wyczyściłem solidnie wszystkie uszczelki , następnie nasmarowałem za pomocą szmadki silikonem do uszczelek. Wtarłem w te takie jakby filcowe dość solidnie. I wiecie co ...pomogło, normalnie słyszę że nic nie słyszę 😛 . Zobaczymy na jak długo :zdziwko: <!-- s:zdziwko: -->