Witaj na forum Fabia Club Polska

Problem ??? dziwne dzwieki z wentylatora nawiewu

Temat utworzony · 12 Posty · 2938 Wyświetlenia
  • witam, pojawil sie kolejny problem ,
    czasem przy wlaczaniu i wylaczaniu z wentylatora nawiewu dochodzi dziwny dzwiek jakby hmm, pisk? nie wystepuje to zawsze ale czasem sie powtarza??
    czy to jest cos co wymaga interwencji serwisu czy nie zwracac na to uwagi??
    dodam ze raz zdazylo sie ze dwiek utrzymywal sie dluzsza chwile a potem zniknal...
    czy ktos zaobserwowal u siebie cos podobnego?
    prosze o informacje na ten temat

  • no to ja ci pomoge 🙂 opcja szukaj na forum 🙂 i tam znajdziesz porzadny opis tego problemu wraz z obrazkowa instrukcja jak sie go pozbyc 🙂 <!-- s:) --> powodzenia

  • dzieki za info zabieram sie za szukanie...
    jako nowy czasem gubie sie jeszcze na forum 😉 <!-- s;) -->

  • szukaj w dziale "Zrób to sam". Sam pisałem instrukcję jak to zrobić... jestem teraz za granicą i nie chce mi sie tego szukać... ale jest gdzieś na wierzchu 🙂 <!-- s:) -->

  • dzieki za info ,juz szukalem i znalazlem... troszke sie boje "grzebac" a fabiance... generalnie dzwiek pojawia sie przy wlaczaniu i wylaczaniu wentylatora ale tez nie zawsze, przypomina jak to ktos ladnie okreslil swierszcza.... zastanawiam sie czy pomoze czyszczenie czy to jednak moze lozysko??? jesli sam sie nie podejme tematu pewnie zrobi to aso tylko jak ich znam zaczna ze wymiana wentylatora.... i z 1000zł w plecy by bylo ale sie nie zgodze niech czyszcza....

    pozdrawiam

  • nie ma sie czego bać... czyścisz a potem smarujesz... i jest cacy 🙂 ja nie jestem mechanikiem a dałem radę 😉 potrzeba tylko TORX 15 i 20 + smar i do dzieła 🙂 <!-- s:) -->

  • sek w tym ze sie boje grzebac.....
    kiedy mialem malucha to wymienialem zawieszenie pod blokiem ale robilo sie remoncik tego i owego no pompa paliwa czy aparat zaplonowy ale w fabii boje sie grzebac,,, to jednak juz nie maluch ktorego mozna bylo 3 kluczami rozebrac ....

  • [quote="dragon_x"]sek w tym ze sie boje grzebac[/quote]
    Chyba lepiej samemu spróbować i jak nie wyjdzie to wtedy zapłacić. To nie silnik więc bardzo nie zepsujesz. Sam tego nie robiłem , ale dosć dobrze jest wyjaśnione jak .Dlatego pewnie sam bym to spróbował. 😉 <!-- s;) -->

  • hehe fakt to nie maluch.... do malucha trzy śrubokręty a wentylacji wystarczą tylko 2 😄 <!-- s:D -->

  • a tak przy okazji-moze komus ,,piszczala, skrzypiac,, przednia deska w aucie, ja mam taki problem i nie mam pojecia jak sie do tego dobrac

  • [quote="prozento"]a tak przy okazji-moze komus ,,piszczala, skrzypiac,, przednia deska w aucie, ja mam taki problem i nie mam pojecia jak sie do tego dobrac[/quote]
    poszukaj na forum dobrze, jest opisana likwidacja tego problemu, trzeba taki plastik przeciąć, który znajduje się za środkowymi nawiewami, po tej operacji nastaje cisza 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="prozento"]a tak przy okazji-moze komus ,,piszczala, skrzypiac,, przednia deska w aucie, ja mam taki problem i nie mam pojecia jak sie do tego dobrac[/quote]

    Ja miałem taką sytuację pisałem już kiedyś na forum, musisz zdemontować nawiew środkowy, brzeszczot w rękę i trzeba przeciąć kołek od deski który znajduje się powyżej nawiewu o około 8 cm. Uważaj tylko na rękę bo ja dośćc mocno ją wtedy rozciąłem.