Witaj na forum Fabia Club Polska

[F2] Problem z elektryka (film)

Temat utworzony · 7 Posty · 4440 Wyświetlenia
  • Witam.Mam pytanie.Czy ktos juz sie spotkal z czyms takim jak pokazuje ten filmik.Dzieje sie to 2-3 razy w tygodniu po wylaczeniu zaplonu i odczekaniu pare minut wszystko wraca do normy.Po podlaczeniu do VAG-COM 409.1 i 704.1 nie pokazuje zadnych bledow.

    http://youtu.be/EuNKrdvQTSE<!-- m -->

  • Sprawdziłbym pobór prądu z akumulatora, gdy to się dzieje (ewentualnie spadki napięcia oscyloskopem). Wówczas można ustalić, czy przyczyna leży w zegarach, czy poza nimi (duży, cykliczny pobór prądu)

  • Wlasnie wrocilem z serwisu Skody i powiedzieli mi ze prawdopodobnie slabo masuje mi kabel od akumulatora do karoserii.A czas wymiany to 2 godziny poniewaz nie moga odkrecic sruby i musza przeciac srube.Tak pracuja mechanicy w Wielkiej Brytani (Zenada).Dziekuje za odpowiedz na mojego posta.Pozdrawiam wszystkich.

  • Witam. Nie wydaje mi się,żeby to był powód,ale......... Osobiście myślę że to zegary dostają jakiegoś joba lub co najwyżej jest coś z elektryką,ale nie że nie styka główny kabel masowy akumulatora. Jeżeli by tak było mógłbyś mieć problem z odpalaniem gdyż przeż ten przewód płynie prąd rozrusznika ( i to spory). Myślę,że powód jest inny niż ten przewód masowy. A co VAG na to ?

  • Odkrecilem ta srube,przeczyscilem klemy(+-) pojezdzilem troche i po podlaczeniu do VAG-a wyskoczyly mi takie bledy
    00532 P1746 Moduł kontroli transmisji – napięcie zasilania (B+) usterka słabej baterii lub złe uziemienie(samochod odpala normalnie)
    01598,01304 tych oznaczen kodow nie moglem znalezc VAGCOM 409.1 angielska wersja

  • Pierwszy błąd wygląda na to, że Panowie w serwisie mieli racje.
    01598 - Napięcie akumulatora rozruchowego
    01304 - radio

  • Dzieki za odpowiedz co do kodow.Po wyczyszczeniu klem od wczoraj nic sie nie dzieje i jestem dobrej mysli a co do radia to mam zamontowane o to takie

    http://imageshack.us/photo/my-images/689/20120502144000.jpg/<!-- m -->

    wiec co tam moze byc nie tak skoro wtyczki sa takie same i nic nie kombinowalem z kablami poprostu odpiolem i wpiolem a radio dziala normalnie