Witaj na forum Fabia Club Polska

Fabia II, swiatla DE

Temat utworzony · 9 Posty · 2714 Wyświetlenia
  • Mam pytanie do wlascicieli Fabii II lub znajacych temat. Jak to jest ze swiatłami projektorowymi DE:

    1. Czy swieca one lepiej lub gorzej od zwyklych ?? mijania lub dlugie. Ale faktyczne doswiadczenia. Teoretycznie powinny swiecic lepiej, bo technika lepsza i lepiej z granica swiatlo-cienia.
    2. czy swiatla mijania i dlugie sa realizowane przez projektor w obu przypadkach ?? Czy dlugie maja osobna zarowke i odblysnik zwykly ??
    3. czy ktos z posiadaczy DE probowal wymieniac zarowki na np. Philips HightGuard w wersji H7s itp. czyli specjalnie do projektorowych. Dodam, ze w Octavii zmienialem na lepsze zarowki H4 na Osram Nightbraker i reflektory normalne swiecily duzo lepiej.
    1. Jak dotad spotkalem sie z opiniami, ze soczewka swieci gorzej. Ja od siebie mam porownanie z PASSATEM B5, gdzie jest soczewka. Efekt jest taki, ze fabia tansza o polowe ma dwa razy lepsze reflektory. Soczewka w VW swieci jak dla mnie za krotko (w porownaniu z fabia) i za wasko. Podobne opinie mozna spotkac przy dedykowanych lampach soczewkowych do fabii - soczewka nie swieci tak dobrze jak standardowy reflektor.
    2. Z tego co zaobserwowalem, to w lampach soczewkowych swiatla mijania sa soczewkowe, natomiast w drogowych (dlugich) zastosowane sa odblysniki. Oczywiscie ta regula nie dotyczy Bi-xenonow.
    3. Zmiana zarowki na teoretycznie lepsza w kazdym reflektorze moze dac poprawe oswietlenia.
  • [quote="Dig Dug"]2) czy swiatla mijania i dlugie sa realizowane przez projektor w obu przypadkach ?? Czy dlugie maja osobna zarowke i odblysnik zwykly ?? [/quote]
    z tego co sie przyglądałem Fabii II w salonie to musi być tak, że światła "krótkie i długie sa realizowane poprzez ta jedną soczewkę bo nic więcej tam nie ma, a już na pewno nie ma odbłyśnika do długich osobnego 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="Ciacho"][quote="Dig Dug"]2) czy swiatla mijania i dlugie sa realizowane przez projektor w obu przypadkach ?? Czy dlugie maja osobna zarowke i odblysnik zwykly ?? [/quote]
    z tego co sie przyglądałem Fabii II w salonie to musi być tak, że światła "krótkie i długie sa realizowane poprzez ta jedną soczewkę bo nic więcej tam nie ma, a już na pewno nie ma odbłyśnika do długich osobnego 🙂 <!-- s:) -->[/quote]

    No ja niestety nie przygladnalem sie swiatlom Fabii II :zawstydzony: Ale to znaczy, ze poszli do przodu 🙂

  • Hmm dzieki koledzy za opinie, niemniej czekam na opinie wlasciciela Fabii II posiadajacy swiatla DE. Mi podobalo sie jednostajne swiatlo przeciwmgielne jakie mialem w Octavii (soczewki) tylko brakowalo mi zasiegu, no ale to byly przeciwmgielne. Sasiad ma w Omedze soczewki i swieca spoko, natomiast w Peugeocie 807 sa soczewki na swiatlach mijania i swieca nawet OK, szeroko i rownomiernie, ale wydaja sie ze maja krotki zasieg. Wg. mnie to wynika z wyraznego swiatlocienia, poprostu strefa swiatla ucina sie nagle i podczas hopniec przodu na dolkach i nierownosciach swiatla skracaja sie swiecac blisko przodu to znowu dalej, a za granica swiatla jest ciemno i chwilami nie widzimy co jest dalej przed autem.
    No nic koniec wypowiedzi, czekam na opinie kolegow. 🙂 <!-- s:) -->

  • dokładnie mijania jak i drogowe sa realizowane przez te sama soczewkę, jeśli ktoś szuka lepszego efektu to warto zaadoptować do nich xenon, naprawdę świetnie sie sprawdza.

    pozdr

  • ja miałem wymienione w fabi 1 po lifcie na tzw Angele soczewka swiatło z nich było

    waski pasek , niezbyt długi i tak jak wypowiada sie WolfMK wole zwykłe reflekory z fabi bo maja dobre parametry dodam ze probowałem polepszenia przez wymiane żarówek na Philipsa Power 80% :dobani: <!-- s:dobani: -->

  • [quote="Dig Dug"]Mam pytanie do wlascicieli Fabii II lub znajacych temat. Jak to jest ze swiatłami projektorowymi DE:

    1. Czy swieca one lepiej lub gorzej od zwyklych ?? mijania lub dlugie. Ale faktyczne doswiadczenia. Teoretycznie powinny swiecic lepiej, bo technika lepsza i lepiej z granica swiatlo-cienia.
    2. czy swiatla mijania i dlugie sa realizowane przez projektor w obu przypadkach ?? Czy dlugie maja osobna zarowke i odblysnik zwykly ??
    3. czy ktos z posiadaczy DE probowal wymieniac zarowki na np. Philips HightGuard w wersji H7s itp. czyli specjalnie do projektorowych. Dodam, ze w Octavii zmienialem na lepsze zarowki H4 na Osram Nightbraker i reflektory normalne swiecily duzo lepiej.[/quote]Ja mam Roomstera ale właśnie z tymi lampami projekcyjnymi. W porównaniu do H4 zdecydowanie lepszy zasięg i bardziej skupiony strumień światła. W zasadzie nie występuje zjawisko samooślepiania. Światła krótkie i długie są realizowane za pomocą projektora (bi-halogen).
  • [quote]a miałem wymienione w fabi 1 po lifcie na tzw Angele soczewka swiatło z nich było

    waski pasek[/quote]

    ja mam fabryczny xenon i jest rewelacyjny w porównaniu do zwykłych odbłyśników, a co do angel eye'sow to jakoś niektórych jest delikatnie mówiąc mocno przeciętna