Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Jakie opony, felgi - temat zbiorczy

Temat utworzony · 1814 Posty · 308738 Wyświetlenia
  • Dzięki za info. W takim razie mogę dziś spokojnie zamówić sobie te kółeczka :hurra: <!-- s:hurra: -->.

  • podepne sie i niech sie kledzy wypowiedzą na jakiech oponach seryjnie smigaja smigali ??? ja mam 185/65 r14 motor 14 60 kucy znajomy ma seryjnie zalozone 165/70 r14 ma auto z salonu ma silnik mocniejszy od mojego VW 16v a mimo to wezsze laczki

  • [quote="FIGO-23"]ja mam 185/65 r14 [/quote]

    Fabka nie wychodziła na profilu 65 tylko 60.

  • Wydaje mi sie, ze szerokosc opon bedzie uzalezniona od wersji wyposazenia - np. w Choice dawali 185/60 R14 i chwalili sie tym przy kupnie.

  • [quote="wolfmk"]szerokosc opon bedzie uzalezniona od wersji wyposazenia[/quote]
    zgadza się
    a w podstawowej wersji były montowane opony 165/70/14

    a o oponach 185/65/14 w Fabii to niesłyszałem :zdziwko: <!-- s:zdziwko: -->

  • sorka pomyliłem się mam 185/60 r14 zastanawia mnie czy jak zaloze 165/70 to mniej mi spali i bedzie sie lepiej zbierac

  • Teoretycznie tak, a praktycznie to raczej tego nie odczujesz przy dystrybutorze.

  • [quote]sorka pomyliłem się mam 185/60 r14 zastanawia mnie czy jak zaloze 165/70 to mniej mi spali i bedzie sie lepiej zbierac[/quote]
    według mnie taki rozmiar (165/70) to jest dobry tylko i wyłącznie na zimę 🙂 <!-- s:) -->

  • Przymierzam sie do zalozenia alusek 16" od Fab RS do mojej Fab i nie jestem do konca pewien czy dobrze na tym wyjde. Mianowicie czy niestrace na dynamice albo jak strace to czy to bedzie odczuwalne i spalanie czy bardzo wzrosnie? oraz jaka szerokosc opon 195 czy 205 bedzie najlepsza zwracajac uwage na silnik 1.4 75 KM 😕 <!-- s:/ -->

  • Aha Dzieki Adaś... 🙂 to co ja mam założyc zeby pasowało do mojego zderzaczka RS ?? 😞 <!-- s:( --> Myslalem ze zrobie swoja Fab pod orginał a tu jak mowisz ze wółi duzo palił bedzie to juz sam nie wiem ...

  • ja bym polecał jako kompromis 195/50/15

  • Ja z kolei odnioslbym sie z dystansem do wypowiedzi Adasia..
    Jezeli chcesz tak bardzo zalozyc 16-tki o szerokosci 205 to nic nie stoi na przeszkodzie i tak naprawde to szczerze watpie, ze znaczaco odczujesz to przy tankowaniu lub przy przyspieszaniu.
    Ja nie odwazylem sie zalozyc 16-tek ze wzgledu na komfort oraz walory praktyczne - przy 15-kach moge jeszcze wjechac na kraweznik, a czesto zdarza mi sie ze bokiem kola dotykam kraweznika i felgi jak narazie sa cale wiec...
    Nie mniej jednak kompromis pomiedzy wygladem, a komfortem z pewnoscia zapewnia 15-tki o szer. 195..

  • [b]wolfmk[/b]
    [quote="wolfmk"]Jezeli chcesz tak bardzo zalozyc 16-tki o szerokosci 205 to nic nie stoi na przeszkodzie i tak naprawde to szczerze watpie, ze znaczaco odczujesz to przy tankowaniu lub przy przyspieszaniu.[/quote]
    [b]Adaś[/b]
    [quote="Adaś"]Miałem 195/50 R15 na których ledwie dało się wyprzedzić matiza przy 60 KM mocy gdy zmieniłem na 215/40 R17 to już nawet matiz mnie wyprzedzał na takich zestawach dwa lata jeździłem więc wiem jaka to mordęga niby 15 konia więcej ale to nic tak naprawdę [/quote]

    Juz sam nie wiem ... 😕 dzis zauwazylem na Fabii u jakiegos kolesia ze mial 185/55/15 i mial 1.2 HTP 64 KM taki jak [b]WOLFMK[/b] i mowil ze nie odczuwa jakichkolwiek uszczerbkow na mocy ani zuzycie Pb mu nie wzrosło 🙂 <!-- s:) --> , co o tym rozmiarze myslicie? Czy serokosc opony ma znaczenie ??

  • [b]Dar0[/b], bez problemow i obaw mozesz zamontowac 195/15 (no chyba ze mowimy o zimowkach). Co do Adasia i szerokosci 215 to sie zgodze 🙂 <!-- s:) --> ja myslalem o 205..
    Jesli chodzi o rozmiar 185/55/15 to jest rzadko spotykany i dostac taka opone tez chyba jest trudno i drogo.. Ja tylko dodam, ze 185 oponke to ja mialem w standardzie z tym, ze na 14-kach.
    Nie wiem w zasadzie o czym jeszcze rozmawiamy - ja ci tylko gwarantuje, ze przy 195/15 spokojnie bedziesz sobie jezdzil i tankowal bez nerwow 🙂 a i z wygladu tez bedziesz zadowolony..

  • dokładnie tak jak pisze wolf. Ja też mam silniczek 1.2, kółka 195/50 15 i spalanie w mieście na poziomie 7l. Ja u siebie nie zauważyłem spadku dynamiki

  • [quote="wolfmk"]Co do Adasia i szerokosci 215 to sie zgodze ja myslalem o 205..[/quote]
    Ja tez mialem ten rozmiar na mysli 205/45/16 [b]wolfmk[/b]

    Oczywiscie mowa tu o letnich oponach 😉 ... mysle ze 185 bedzie lepsza niz 195 ale to sie zastanowie zobacze jeszcze 😉 <!-- s;) -->
    [quote="Zygus"]a też mam silniczek 1.2, kółka 195/50 15 i spalanie w mieście na poziomie 7l[/quote]
    Ja na swoich 165/60 R14 udalo misie spalic srednio 5.5L/100 :oczami: wiec jesli teraz bd mi palil 6-6.5L/100 to sie nie obraze 😉

    DZIEKUJE [b]WOLFMK [/b]i TOBIE [b]ZYGUS[/b] ORAZ DZIEKI ZA RADE [b]ADAS[/b]

    Jak sie zdecyduej i zakupie nowy zestaw to wrzuce fotki :hyhy:

  • Witam,
    Wiem, że pewnie takie pytanie gdzieś tu padło, ale niestety wertowanie tematu może być bardzo męczące i czasochłonne.

    Mam Fabie 1,9 Tdi w Kombi i obecnie kola 185/60R14 i jest to jednak za mało jeśli chodzi o wygląd.
    Zastanawiam się, czy zakładanie felg 16" ma sens, biorąc pod uwagę, że mieszkam we Wrocławiu, gdzie z parkingiem raczej wybrzydzać nie można a i drogi najlepsze nie są.

    W wersji RS są koła 205/45R16 i się zastanawiam czy da się tym przejechać przez torowisko.
    Nie wiem też, czy jeśli zwiększę profil, to nie wystąpią problemy z dynamiką (koła o większym promieniu) i czy taka opona się zmieści.

    Co polecacie? Moje obecne alusy (standardowe z wersji elegance) są malutkie i nie wiem czy 15" to zauważalna różnica...

  • [b]BadPotato[/b], biorac pod uwage twoje zamilowanie do torowisk odradzam kupno 16-ek.. Jesli z jakiegos powodu zmienisz hobby to 16-ki spokojnie sie zmieszcza, silnik to pociagnie, a problemow z dynamika przy tym silniku nie bedziesz mial.. Pozostaje odpowiedz na pytanie - czy jesli mieszkasz we Wroclawiu, gdzie z parkingiem raczej wybrzydzac nie mozna a i drogi najlepsze nie sa, to czy jest sens ?? Na to pytanie sam powinienes sobie odpowiedziec. Poza tym, dyskusja o 16-kach byla pare postow wyzej wiec zlituj sie. :przestraszony: :mur: <!-- s:mur: -->

  • Zgadzam sie w [b]wolfmk[/b] tez mialem brac 16stki ale drogi, krawezniki no i moj silniczek zniechecily mnie do ich kupna 😕 <!-- s:/ --> owszem fajnie wygladaja na poczatku do puki ich nie zagniesz itp.

    [quote]Moje obecne alusy (standardowe z wersji elegance) są malutkie i nie wiem czy 15" to zauważalna różnica...[/quote]

    Jakas jest różnica zalezy dla kogo... znawcy beda widziec roznice 😉
    Ja juz wypatrzylem fajne 15stki :hyhy:

  • Dobra, wygląda na to, że wezmę 15 z oponkami 195/50 i obniże zawieche o 35mm...

    We Wrocławiu nie widziałem jeszcze jakiś fanów Fabii, którzy namiętnie by ją tuningowali więc i samo rozeznanie się w tym, jak dane felgi na aucie wyglądają jest trudne. Stąd też wątpliwość. Kombi jest masywne, więc jakieś szprychowe fele IMHO odpadają, felgi dwukolorowe (rant vs Ramiona) tracą wizualnie na rozmiarze, felgi z widocznym rantem (takie jak np Enzo O) wydają się mniejsze, więc szukam felg z ramionami zachodzącymi na rant...do tego ramiona szerokie, ewentualnie więcej węższych, ale krzywionych...

    Macie może jakieś fotki Fabii kombi na takich felgach:
    MOMO Thunder
    ENZO H
    Dotz Imola
    Keskin KT5 (te są 15x7)
    Platin P42

    Byłbym bardzo wdzięczny.
    Albo może ktoś ma Fabie kombi z jakimiś fajnymi felami, która chciałby się pochwalić?