Witaj na forum Fabia Club Polska

[F2] Fabia do naprawy

Temat utworzony · 6 Posty · 1023 Wyświetlenia
  • Witam wszystkich. Mieszkam w Austrii i zamierzam kupić Fabie Combi 1.4 Bez. Szukam takiego auta stukniętego bo można o wiele taniej kupić. Znalazłem ostatnio taki egzemplarz (załącznik). Czy możecie mi powiedzieć mniej więcej z tego co widać na zdjęciu co trzeba w tym aucie wymienić? Na pewno jest tam wyrwane całe mocowanie pod akumulator, wgnieciona jest osłona termiczna od silnika, no i chłodnica , ale co jeszcze tam może być do wymiany, na co mam zwrócić uwagę i co będzie na pewno kosztowne w wymianie? Dzięki za odpowiedzi! Pozdrawiam

  • To nie jest F1. :looka: <!-- s:looka: -->

  • lewy reflektor

  • A coś konkretniejszego? Czy np z tego co widać nie jest przypadkiem przesunięty lekko silnik?

  • czy ma uszkodzoną podłużnice ? czy jest "prosty" z przodu?
    pod reflektorem (chyba) jest pompa wspomagania kierownicy - czy działa, przekładnia kierownicza czy cieknie, wiązka kabli na podłużnicy czy cała,
    widać rurki klimy - czy czynnik gdzieś nie uciekł, czy chłodnica cała - szczelna ?
    poduszki silnika i skrzyni do sprawdzenia. wahacze i całageometria przedniego zawieszenia też.
    itd ...
    jeśli nie znasz się za bardzo na takich sprawach to odpuść auto powypadkowe, albo kup i postaw gdzieś do warsztatu niech od razu go robią. bedziesz zdrowszy że mniej wiesz 😉 <!-- s;) -->
    co po naprawie może doprowadzić do takiej samej kwoty jak bezwypadkowy.

  • [b]kamilkampo[/b], myślę że podłużnice będą całe bo nie jest mocno stuknięta.
    Sprawdź tak jak już wspomniano czy jest cała pompa wspomagania znajduje się po stronie kierowcy pod zderzakiem ( mniej więcej tam gdzie zbiornik spryskiwaczy). Zderzak, pas przedni, reflektor, grill, zbiornik spryskiwaczy może być pęknięty, nie wiem czy maska jest cała.
    Pas górny do którego grill jest przymocowany jest wygięty.Sprawdź czy nie świecą się poduszki.Może chłodnica, ale nie widzę więc gdybam.Jeśli są halogeny to sprawdź czy są całe.
    Najlepiej podepnij go pod VAG-a jak masz możliwość i sprawdź.