Witaj na forum Fabia Club Polska

Wygłuszenia

Temat utworzony · 88 Posty · 79812 Wyświetlenia
  • Witam,
    Czy da się jakoś rozebrać pół tapicerki w fabii? Chodzi mi o tą plastikową część na samym dole. Na wszystkich manualach ściągany jest cały bok. Chcę się jakoś dobrać do głosnika bo jak jest wiecej niskich czestotliwosci to slyczac wkurzajace stukanie. Brzmia one jak przylozony paznokiec do grajacej mebrany. Przez ta "siatke" na dzwiach oblookalem glosnik i nie jest on uszkodzony. Podejrzewam ze przyczyna takiego zachowania jest kabel, ktory gdzies tam luzno lata i styka sie z tylna czescia mebrany glosnika. Na forum czytalem podobny temat i wlasnie kabelek byl przyczyna tych zaklocen. Jednak mam pewne obawy w zwiazku z zciagnieciem tapicerki. Bo chcac sie dobrac do tylu glosnika musze zdjac ta blache, a na niej sa kable nie kable i inne duperele (np centralny zamek). Ponadto na jednym zdjeciu kableki od glosnika byly umieszczone na dole i ewidentnie mogly wchodzic w kontakt z mebrana glosnika, a na zdjeciu ponizej jest kostka i moim zdaniem zadne kable po "tamtej" stronie nie beda potrzebne.
    [url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=edb71413ca4738ba]zdjecie[/url]

    Pozdrawiam

  • Pół tapicerki nie ściągniesz bo jest ona zgrzana z sobą, ewentualnie możesz dół odkręcić i podłokietnik, oderwać na zatrzaskach, odchylić i odkręcić blachę na około, co nie co ona odejdzie, ale nie za wiele, jednak wystarczająco by wsunąć dłoń.

  • odepnij ta gumowa harmonijke miedzy drzwiami i lekko pociagnij za kable glosnikowe zobaczysz czy to onr 'brzecza'

  • Tez myslalem o tej harmonijce, ale po wstepnych ogledzinach stwierdzilem ze moge poodczepiac reszte kabli i bedzie balagan :mur: <!-- s:mur: --> A jak odegne pol blache to nic sie nie stanie? Tam jest jakaś uszczelka na dole czy cos?

    Mam jeszcze jedno pytanie. Niedawno oddalem autko do 'remontu' przedni zderzak i klapa tył. Zderzak był obrysowany po pewnym nieszczesnym zdarzeniu zima, natomiast klampa oberwala od jakiegos dostawczego samochodu na parkingu. Zrobili i oddali mi samochod, ale razem z nim dostalem wlasna uszczelke z dzrwi. Prawe dzwi z tylu. Najdziwniejsze jest to ze z niemi nic nie bylo robione :zakrecony: I co sie okazało. Gdy autko ostanio stało na zewnatrze i padal deszcz tapicerka na drzwiach zamokla. Moje pytania: jak to naprawic i czy to jest normalne skoro przed nic sie nie dzialo?

  • Proponuje żebyś zapoznał się dokładnie z forum.
    Jak czegoś potrzebujesz to poszukaj troche.
    Na temat cieknących drzwi pczytaj tu: http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=1748<!-- m -->
    Pozdr

  • [quote="acid"] czy to jest normalne skoro przed nic sie nie dzialo?[/quote]

    Być może jak dostałeś w tylnią klapę, zawiasy pociągły za sobą nieco konstrukcję. Sprawdź uszczelnienie między drzwiami, a oknem drzwiowym. Cho z drugiej strony patrząc mokra tapicerka wskazuje na uszczelkę wew. drzwi, a ona teoretycznie nie mogła się uszkodzić.

  • To nie było mocne udzerzenie, a lekka stłuczka, w której ucierpiała tylko klapa- lekkie wgniecenie. Co do uszczelniania drzwi. Tam powinna byl uszczelka, tak? To po co ja mam tam ładować silikon jak lepiej kupić uszczelke? Czy ktoś orientuje się ile taka usługa kosztuje w aso?

    Pozdrawiam

  • Bo ta uszczelka nie zdaje egzaminu, a raczej materiał z którego są wykonane, przynajmniej te co były montowane w pierwszych latach produkcji, dlatego silikon trzeba użyć. Tak wogule to jak jeździesz do ASO z wyciekiem to oni sami również nie zakładają nowej uszczelki tylko ładują silikon.

  • ja mam położoną mate dekarską soudal w przednich drzwiach i różnica jest znacząca.
    Lusterka przestały latac, bass jest znacznie lepszy a co najważniejsze nic nie brzęczy :hurra: <!-- s:hurra: -->

    teraz tylko trzeba wymienic głosniki na lepsze.

    tak btw. co sądzicie o JBL 6507 sc ??

  • Problem z głośnikiem rozwiązany... Okazało się że odkleiła się membrana od zawieszenia (gornego). Naprawilem to prowizorycznie (spajajac elementy klejem) i gra :hurra: . Po drodze mialem pare podkniec ale dalem rady. Nie wiedzialem jak wyciagnac tapicerke z tej uszczelki kolo szyby wiec musialem sie troche nagimnastykowac :mur: <!-- s:mur: -->

    Ps. Jak wyciagnac tapicerke z gornej uszczelki? :idea:

  • Odświeżam temat. Ostatnio pojechałem do ASO aby zrobili te charczące dzwi puki auto jeszcze jest na grwarancji. Popatrzyli powiedzieli ze to głośnik do wymiany ale ze musza zamówic trzeba przyjechac za pare dni :zalamany: . Po paru dniach odwiedzilem znowu ASO które powiedziało że: "Tak ma być i nic z tym nie zrobią" 😕 :szok: <!-- s:szok: -->

  • kolego powiem ci tyle wygłusz sobie dzwi a nie bedziesz mial zadnych stuków w tapicerce jesli bedziesz chciał dokładnie sie dowiedziec co i jak to sie do mnie odezwij to ci pomoge i rozwiązemy twój problem 😉 <!-- s;) -->

  • nie da się..ostatnio wygłuszałem jedne i drugie drzwi z przodu, więc wiem na pewno. Plastik i tapicerka są sklejone , dodatkowo spięte takerem. Wydaje mi się , że nie musisz zdejmować tej gołej blachy co jest na niej centralny zamek, głośnik itd. Wystarczy , że zdejmiesz boczek, odpowiednio uszczelnisz, wygłuszysz te powierzchnie i przestanie trzeszczeć. Osobiście mogę polecić obłożenie w gąbkę ala karimata kabelków idących od głośnika do sykacza koło lusterka. One często wpadały w drganie i był problem. Opłaca się wygłuszyć drzwi, niesamowicie poprawia to brzmienie tych fabrycznych głośników.. u mnie obecnie dudni, że aż miło. 🙂 <!-- s:) -->

  • Do kolegów, którzy wygłuszali taśmą dekarską:

    jak z kwestią hmm... smrodu? Bo taśma dekarska jest, jak sama nazwa wskazuje, na dachy. Na dachu zapach masy bitumicznej jest kompletnie bez znaczenia, ale boję się o to, że latem (tudzież zimą przy nagrzanym wnętrzu) będzie mi walić smołą na kilometr i nie da się ujechać bez otwartych szyb 😕 <!-- s:/ -->

  • kup sobie app do wygluszania podlogi, a nie drzwi (bez rombow w strukturze) lub innej firmy ale mate o podobnej strukturze. nie sluchaj innych dziwnych rad 🙂 te maty przynajmniej po latach nie odpadaja z drzwi. wytlumilem sobie ostatnio tylne drzwi i jednak jest roznica 🙂 <!-- s:) -->

  • A ja wygłuszylem Zafirę własnie matą z rombami....i uważam, że rewelacja. Piekny bas poleciał. Maty sie bardzo fajnie trzymają, można je ciąć i łatać jak się chce. Są wielokrotnego użytku. Gość u którego kupiłem mówi, że stosuje je od lat i nic się nie dzieje. Tylko trzeba kupić dobrej firmy a nie podróbki
    http://allegro.pl/app-maty-bitumiczne-wytlumienie-drzwi-wroclaw-i1831372247.html<!-- m -->

  • [quote="kaliope"]A ja wygłuszylem Zafirę własnie matą z rombami....i uważam, że rewelacja. Piekny bas poleciał. Maty sie bardzo fajnie trzymają, można je ciąć i łatać jak się chce. Są wielokrotnego użytku. Gość u którego kupiłem mówi, że stosuje je od lat i nic się nie dzieje. Tylko trzeba kupić dobrej firmy a nie podróbki
    http://allegro.pl/app-maty-bitumiczne-wytlumienie-drzwi-wroclaw-i1831372247.html<!-- m -->[/quote]
    2-3 lata te maty odpadna - wiem to z praktyki.

  • [b]Hildek[/b], Więc co polecasz?

  • [quote="zdono"][b]Hildek[/b], Więc co polecasz?[/quote]
    to co pisalem wczesniej 🙂 <!-- s:) --> czytaj uwaznie

  • [quote="Hildek"][quote="zdono"][b]Hildek[/b], Więc co polecasz?[/quote]
    to co pisalem wczesniej 🙂 <!-- s:) --> czytaj uwaznie[/quote]
    Czyli maty APP bez rombow w strukturze?