Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Czujnik zapięcia pasów

Temat utworzony · 11 Posty · 2681 Wyświetlenia
  • Czy F1 ma czujnik zapięcia pasów?

    U mnie, przy niezapiętych pasach nic nie "pika", nie dzwoni, ogólnie cisza, kontrolki tez nie widze.
    Czy tak to powinno być?

    Ogólnie o mi to nie przeszkadza 🙂 <!-- s:) --> ale jestem lekko zdziwiony z braku tej funkcji, zwłaszcza że nawet w Nexi z 96' było takie coś.

  • [b]emmjot[/b],
    może być że nie będziesz mieć kontrolki.To nie był w tamtych czasach obowiązek aby konieczne było montowanie np brzęczyka lub sygnalizatora w postaci kontrolki.
    w mojej F2 nie mam również czujnika niezapiętych pasów, a mój ojcieć też ma F2 ale po FL i u niego jest już taki czujnik z sygnalizatorem.Być może wcześniejsze wersje tego nie miały.

  • Moja Fabia nie ma. Zajrzalem do instrukcji obslugi (dlaczego ty nie?) i tam nie ma w opisie takiej opcji. Znaczy sie ten model tego nie ma. I lepiej, bo ja zawsze wiem czy mam zapiete pasy, zaden pipczek nie musi mnie o tym informowac. No i jest mniej rzeczy ktore moga sie zepsuc. Czyli same "plusy dodatnie".

  • OK
    Dzięki

    Dla mnie brak tego czujnika też jest na plus bo te czujniki potrafią być czasem złośliwe, ale mimo wszystko wydaje mi sie to troche dziwne. Zwłaszcza w dobie promowania "bezpiecznego" transportu i dodawania coraz to nowszych systemow bezpieczenstwa.

  • Skutkiem radosnej tworczosci urzedasow z UE - specjalistow od prostowania bananow jest to, ze w nowej Oktavii ten pipczyk juz jest. Nic nie robi tylko wku...wia.
    UE niedlugo zabroni sprzedawac noze, bo mozna sie skaleczyc.

  • [quote="emmjot"]Czy F1 ma czujnik zapięcia pasów? [/quote]
    zależy od wersji wyposażenia. [quote="emmjot"]U mnie, przy niezapiętych pasach nic nie "pika", nie dzwoni, ogólnie cisza, kontrolki tez nie widze.
    Czy tak to powinno być? [/quote]
    możliwe 😉 <!-- s;) --> - ja tak miałem w wersji comfort z francji.
    [quote="emmjot"]jestem lekko zdziwiony z braku tej funkcji, zwłaszcza że nawet w Nexi z 96' było takie coś.[/quote]
    w kompie mozna to włączyć jak chcesz 😛
    [quote="Marek"]Skutkiem radosnej tworczosci urzedasow z UE - specjalistow od prostowania bananow jest to, ze w nowej Oktavii ten pipczyk juz jest. Nic nie robi tylko wku...wia.[/quote]
    tu jest troche inaczej niż w fabii - i też mozna go wyłączyć 😛

  • Kapi, moglbyc sprecyzowac w jakiej wersji F1 ma sygnalizacje pasow?
    Co do drugiej sprawy - w Octavii normalny uzytkownik moze juz sam, bez VAGCOMu zmienic pare ustawien, ale piszczyka od pasow bez VAGCOMu sie wylaczyc nie da.
    Mam Octavie II face lifting - sprawdzalem - nie da sie.

  • [quote="Marek"]Kapi, moglbyc sprecyzowac w jakiej wersji F1 ma sygnalizacje pasow? [/quote]
    to trzeba sprawdzić wg kodów wyposażenia danego modelu. mysle że te "najdrożesz ( ambiente? ) mogły to posiadać ... ja miałem comfort.
    [quote="Marek"]w Octavii normalny uzytkownik moze juz sam, bez VAGCOMu zmienic pare ustawien[/quote]
    pod warunkiem że masz MAxiDot - duży wyświetlacz. ja go nie mam... .jeszcze 😛 <!-- s:P -->
    [quote="Marek"]Mam Octavie II face lifting - sprawdzalem - nie da sie.[/quote]
    [17] - [7] - należy odjąć 02 od wartości z pól 00??x0x - oznaczonych pytajnikiem.
    tą opcję próbowałeś ?

  • ja jezdzilem Fabia I w wersji Mint i piszczala^^

  • Kapi, ja zapinam pasy odruchowo, nie oplaca mi sie grzebac w sofcie i ryzykowac ze cos zepsuje. Zreszta ten piszczyk sam sie po paru minutach wylacza, tak ze w rzadkich sytuacjach kiedy pasa nie zapinam (np. jazda na parkingu) ten pisk idzie tylko krotko na nerwy.
    W kazdym razie dziekuje za informacje.

  • [quote="Marek"]W kazdym razie dziekuje za informacje.[/quote]
    🆗 <!-- s🆗 -->