Witaj na forum Fabia Club Polska

Jaka beznyna do Fabii 1.4mpi? Tylko 95, czy można 98?

Temat utworzony · 6 Posty · 1311 Wyświetlenia
  • Witam,
    Pytanie tak jak w temacie.. niby na wieku od wlewu paliwa jest napisane 91/95, ale na stacji słyszałem raz jak pan operator węża z dystrybutora mówił kobiecinie w Matizie, żeby nalała 98, wtedy auto będzie zrywniejsze. Jak to zatem jest - marketing, czy prawda ?
    Shell v-power 98 uczyni Fabkę zrywniejszą? Jeśli ktoś próbował to jakie jest spalanie - większe , mniejsze?

    pozdrawiam :zdrowko: <!-- s:zdrowko: -->

  • lej 95 nie przepłacaj za 98.auto-świat i motor robili kilka razy testy i wyszło,ze różnice są minimalne.co innego jest gdy silnik ma być zasilany 98.ja jak auto było nowe lałem często v-power i różnicy nia odczuwałem.trzeba by było jechać na hamownie ,zeby zobaczyć różnice.fakt,że podobno silnik jest po niej czyściejszy.ja jak podjeżdżam na orlen albo shell to chcą lać albo verwe albo v-power bo droższa i więcej zarobią.

  • [quote="dawson"]Witam,
    Pytanie tak jak w temacie.. niby na wieku od wlewu paliwa jest napisane 91/95, ale na stacji słyszałem raz jak pan operator węża z dystrybutora mówił kobiecinie w Matizie, żeby nalała 98, wtedy auto będzie zrywniejsze. Jak to zatem jest - marketing, czy prawda ?
    Shell v-power 98 uczyni Fabkę zrywniejszą? Jeśli ktoś próbował to jakie jest spalanie - większe , mniejsze?

    pozdrawiam :zdrowko: <!-- s:zdrowko: -->[/quote]

    Jak nie masz co z kasa robić to lej Pb98

  • Też czytałem te testy, swego czasu sam też testowałem i poza lżejszą kieszenią różnicy nie zauważyłem.

  • ja lałem na shellu 100 oktanową i odczuwałem różnice w pracy silnika, była równiejsza i samochód był bardziej dynamiczny, ale teraz zacząłem lać 95 bo w warsztacie mi powiedzieli że moge sobie wypalić zawory

  • Mi mówili przy kupnie autka żebym lał od czasu do czasu 98 🙂 <!-- s:) -->