Witaj na forum Fabia Club Polska

Oszczędność silników TSI

Temat utworzony · 10 Posty · 1789 Wyświetlenia
  • Witam was wszystkich 🙂 <!-- s:) --> .

    Zastanawiam sie ciągle nad tym czy te tsi są tak faktycznie oszczędne jak podaje Skoda. Z mojego doświadczenia wynika że nie. Średnie spalanie wynosi mi około 5.7 litra pb98. A natomiast Skoda podaje 5.2. Jeszcze to mogę zrozumieć że pali więcej na dotarciu al mi na dotarciu paliła mniej.

    Słyszałem że 1.2 tsi \85 ps a 1.4\85 ps to mają prawie takie same spalanie.

    Jak to u was wygląda ? Czy warto dopłacać za ten silnik czy nie (to stwierdzenie jest tylko dla ludzi którzy chcą kupić tsi). Proszę o wasze wypowiedzi.

    Z góry dzięki :padam:

  • ja miałem okazje testować fabie II 1,4 85 km tsi i powiem Ci szczerze to również wydaje mi się że spalanie nie jest aż tak rewelacyne bo średnio spaliła 6,3 l/100 km, w zakresie prędkości 90-120 km/h.Co do mojej Fabki z silnikiem 1,4 16v 85km to spalanie przy tym samym użytkowaniu wskazuje 6,4-6,7 l/100 km.Myślę że nie warto przepłacać jeśli ktoś chce użytkować auto w normalnych warunkach, ale jeśli ktoś lubi dynamiczną jazdę to stanowczo tsi.Wydaje mi się również że 1,2 to trochę mały silnik na taką moc.Jest to jednak moje prywatne zdanie.Co do szesnastki to stara sprawdzona i solidna konstrukcja.Na trasie też potrafi pokazać 5,2 l/100 km.W mieście oba silniki swoje spalą, moja szesnastka nawet do 7,3 l w ekstremalnych warunkach.

  • Nie można patrzeć kategoriami silników wolnossących na pojemność TSI. To są dwa rożne systemy walutowe 😉 Dodatkowo dochodzi w TSI wtrysk bezpośredni benzyny.
    Co do spalania, na trasie rewelacja przy dosyć dynamicznej jeździe - latem z 2500 km średnie spalanie 5,2l. W mieście (100%) w największe mrozy i odcinki max 4km - 8,9l. Ale to jest specyfika silników benzynowych.
    Raczej TSI nie kupuje się ze względu na niskie spalanie, ile na stosunek: przyjemność z jazdy przy umiarkowanym spalaniu.
    1.4 to sprawdzona jednostka ale też jedna z bardziej ociężałych 1.4 16V (z naciskiem na elastyczność) [url=http://www.auto-motor-i-sport.pl/testy/Kia-Venga-Renault-Clio-Skoda-Fabia-test-9028-4.html]Link[/url]

  • [b]zibibyd[/b],

    zgadzam się co do ociążałości...Są to dwa różne silniki dla zupełnie dwóch różnych kategorii użytkowników.

  • Na trasie umie zejść na 4, 4.4 litra ale to trzeba mieć bardzo lekką nogę.
    W sumie to te TSI są oszczędniejsze ale nie do przesady jak podaje producent.
    Też trzeba zauważyć że jak się przyśpesza z 1700 obr. to benzyna leci jak z kranu i tu jest pies pogrzebany.

  • Panowie u mnie średnio w mieście 7,6/100 przy spokojnej jeździe i bydgoskich korkach a co do trasy do jadąc średnio 100-120km/h spokojnie mieszczę się w granicach 5,2-5,5l/100.

  • Mi wychodzi też 6, 7 litrów po mieście i około 5 litrów na trasie.

    Podbudowuje mnie to że cecetka mi też tyle paliła a była mniejsza i silnik mniejszy 🙂 <!-- s:) --> . tam też miałem spalanie 5 na trasie i 6,5 L w mieście.

    A komentarz sobie sami ułóżcie 🙂

    Wychodzi na to że 1.2 tsi = 1.4 16v w spalaniu ale już nie w radości z jazdy 😄

  • [quote="TOMUŚ"]
    Wychodzi na to że 1.2 tsi = 1.4 16v w spalaniu ale już nie w radości z jazdy 😄 <!-- s:D -->[/quote]

    Heh ja powiem tak miałem poprzednio Renault Thalia 1,4 16v 100KM i przy takiej samej jeździe po mieście jak Fabią to spalanie oscylowało w granicach 8,5-9 litrów ale właśnie jest tu ALE Thalie trzeba było wysoko piłować żeby chciała jechać a Fabia od 2,5 tysiąca wzwyż jak się turbinka rozbuja to leci jak rakieta 😄

  • wiesz turbinka załącza się szybciej niż przy 2500 obr.. Ja biegi zmieniam na prędkość czyli jak osiągne prędkość to zmieniam bieg np. cecetka z 0.7\30KM przy 40 km\h miał 3600 , a fabia już 2600. Jeżdżąc na prędkość to spalanie w jednym i drugim aucie miałem/mam takie samo.

  • [quote="Eferat"]Heh ja powiem tak miałem poprzednio Renault Thalia 1,4 16v 100KM i przy takiej samej jeździe po mieście jak Fabią to spalanie oscylowało w granicach 8,5-9 litrów[/quote]
    mogę potwierdzić, ja miałem clio z tym silnikiem i spalanie podobne, ale jechało jak głupie na wyższych obrotach, w końcu ważyło 980kg :] <!-- s:] --> myślę, że fabię by objechało na niskich biegach