Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Komputer z wersji 50KW do wersji 44KW

Temat utworzony · 9 Posty · 7095 Wyświetlenia
  • Witam Was
    Mam pytanie czy jest możliwość przełożenia komputera z wersji 50KW do wersji 44KW i czy by miał to moc bo słyszałem że resztą sie nie różną te wersje.
    Pozdrawiam

  • Jest jeszcze 4 bodaj rzeczy którymi różnią się te wersje, co do kompa nie trzeba mu zmieniać całego sterownika tylko zapodać nową mapę poprzez vaga. Co do zmiany uważam, że nie ma to najmniejszego sensu jeździłem obiema wersjami i różnicy mocy nie odczujesz.

  • [b]Andrzej54[/b] dobrze kombinujesz bo jak by zamienił kompa to pozniej moze chipa dac i bedzie miał 80KM 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="MirekS"]Jest jeszcze 4 bodaj rzeczy którymi różnią się te wersje[/quote]
    mozesz powiedzeic jakie to sa rzeczy :?: <!-- s:?: -->
    [quote="MirekS"]co do kompa nie trzeba mu zmieniać całego sterownika tylko zapodać nową mapę poprzez vaga.[/quote]
    mozesz powiedziec jak to zrobic :?:
    [quote="kornat"]Andrzej54 dobrze kombinujesz bo jak by zamienił kompa to pozniej moze chipa dac i bedzie miał 80KM 🙂 [/quote]
    o tym to nawet nie pomyslałem

  • [b]Andrzej54[/b] dokładnie w tej chwili nie umiem powiedzieć, bo nie pamiętam wiem, że jak kupowałem swoją fabiulę 7,5 roku temu to pytałem i właśnie wtedy mi powiedzieli, jednak do dziś nie pamiętam co to. Popytam to napiszę.
    Co do podania nowego programu to przez vaga, jest to taki mały kompik który podłączasz do złącza w fabce i poprzez niego możesz zrobić praktycznie wszystko - warunkiem jest to, że musisz mieć odpowiednie oprogramowanie do komunikacji.
    Co do chipowania benzyniaka jest z nim nieco trudniej niż z TDI, by uzyskać odpowiednik musiałbyś dorzucić turbinę, jedna była nawet taka fabka w FCP jako punkt wyjścia był właśnie silniczek 1.4 44kW. Z pomocą turbinki fabka miała coś koło 100KM.

  • [b]MirekS[/b] wiem co to jest VAG bo posiadam w domu go
    mozesz powiedziec jakim programem wgrywac i jak czy te http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=93367&highlight=<!-- m -->
    co sa tu do jest do wgrania chipy, ktory wgrac z tych co sa do Fabii
    jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam

  • Oprócz programu sterownika, różnią się jeszcze kolektorem i coś przy osprzęcie silnika jednak nie wiem dokładnie co. Konstrukcja samego silnika jest identyczna. Jeśli chodzi o wgrywanie nowego oprogramowania to nie umiem Ci pomóc jaki i jak bo tego nie robiłem. Radzę natomiast byś przed wgrywaniem nowego jak będziesz już wiedział jak, zrobił sobie backup-a starego tak na wszelki wypadek jakby coś nie wyszło.

  • ok dziękuje za wszelkie informację dotyczące tej modyfikacji

  • a napotkałem sie jeszcze na te informacje czym sie róznia te silniki
    Silnik 44 kW ma inny niż 50 kW:

    •     kolektor dolotowy i wylotowy,
      
    •     wałek rozrządu a tym samym fazy rozrządu,