Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Jakie opony, felgi - temat zbiorczy

Temat utworzony · 1814 Posty · 308701 Wyświetlenia
  • Jeżeli to Falken ZE 512 to opona całoroczna z oznaczeniem "M+S". Kierunkowy bieżnik oraz centralnie położone rowki odprowadzające wodę, gwarantują cichą i komfortową jazdę w każdych warunkach.

    Nie słyszałem dobrej opinii o oponach całorocznych.

  • Dla mnie to byly jedne z najgorszych opon na jakich jezdzilem ale wszystko tez zalezy od sposobu jazdy,szerokosci opon,masy samochodu i porownania z innymi oponami na jakich sie jezdzilo.

  • [quote="Krzysiek"]Dla mnie to byly jedne z najgorszych opon na jakich jezdzilem ale wszystko tez zalezy od sposobu jazdy,szerokosci opon,masy samochodu i porownania z innymi oponami na jakich sie jezdzilo.[/quote]

    Piszesz o Barumach czy Daytonach.
    Jeszcze wstrzymałem się z zamówieniem bo nie wiem czy ten rant nie bedzie kolidował z kołpakiem.

  • Barumach.

  • O.K. :zdrowko: <!-- s:zdrowko: --> za opinie

  • cześć,
    przeczytałem praktycznie cały wątek, jednak Wy operujecie tutaj fachowymi nazwami i jesteście zorientowani w temacie. Ja natomiast jestem jeszcze słabo wyedukowany w kwestii kół, więc chciałbym zapytać o parę spraw.
    Otóż, mam felgi 14, na nich opony 165/70. Jeśli mam być szczery, to wygląda to średnio na jeża. Wąskie i małe kółeczka. Niedługo wiosna/lato i jest pretekst do kupienia felg i nowych opon. Mam Fabkę hatchback i chciałbym się dowiedzieć, czy przy zwiększeniu rozmiaru felgi, nie stanie się nic z amortyzatorami itd? W sensie - nie będzie się nic obcierać ? W końcu fabrycznie dali 14, pewnie mieli ku temu jakieś powody?
    Druga sprawa, to rozmiarówka opon - interesują mnie szersze opony, piszecie tu o konfiguracji 195/50/15. Czy będzie znaczna widoczna różnica wobec tego co mam, a jak z właściwościami jezdnymi - jakieś niechciane problemy? Ostatnia sprawa, to czy na felgę 14 można w ogóle założyć coś szerszego niż 165/70 i czy ma to sens, czy raczej koniecznie zwiększyć felgę?

    Sorry, że sie tak rozpisałem, wreszcie muszę się gdzieś tego dowiedzieć a nie chcę robić z siebie głupka w jakimś serwisie :zabawa: <!-- s:zabawa: -->

  • Jestem zmienny, Daytony odłożyłem (porównywalne są z Dębicą i Kormoranem) i w środę mają być Barumy Ecocontrole. Zamówiłem u mnie na wsi.

    Pozdr

  • [quote="adamoniutek"]Barumy Ecocontrole[/quote]
    chyba Fuldy jeśli już EcoControl

    właśnie takie sobie kupiłem do seja i dziś dotarły z opony.com - zaraz jadę do wulkanizatora co by mi przełożył 🙂 wyglądają solidnie, DOT 0108 Made in Poland 🙂 <!-- s:) -->

    myślę że to dobre, nie drogie opony świetnie nadające sie do normalnej codziennej jazdy, a czy dobrze myślę to sie okaże 😄

  • Wszystko przez pośpiech. Oczywiście FULD-y.
    pozdr

  • [quote="Krzysiek"]No i dobrze bo te Barumy to gówna na maxa.[/quote] NIe narzekam jakos na nie 😉 <!-- s;) -->

  • jeśli nie chcesz zmieniać felg, to zostaje ci opcja zmiany opon na 185/60 chyba, która również była oryginalnie montowana w fabkach.
    jak pierwszy raz zobaczyłem moje felgi z oponkami 195/50 to sie przestraszyłem, takie wielkie były w porównaniu do seryjnych 165/70 😄 <!-- s:D -->

  • o dzieki, bardzo ładna ta Fabia Młodego. A jakie felgi byście radzili, zbierać na enzo h, czy zamontować zwykłe stalowe, do tego dobre opony i jakiś fajny kołpak ? Finanse raczej ograniczone i jakbym kupił alufelgi, to zostanie na jakieś Barumy chyba tylko.
    Acha, i co oznaczają przy felgach literki ET ? 🙂 <!-- s:) -->

  • No ja jezdze na barumach 3 sezon teraz bedzie zmiana nie sa to opony najwyzszej klasy ale tez cena nie jest najwyzsza 🙂 jedyna rzecz ktora mnie w nich denerwowala to to ze sa dosc glosne no ale przypadlosc opon kierunkowych 🙂 a co do daytona to cale szczescie ze z tego zrezygnowales to dopiero jest szaajs wlasnie dokladnie porownywalny z debica 🙂 znajomy skonczyl przez te oponki w rowie niestety nie wytrzymaly nacisku na zakrecie nie polecam a ja na sezon zamierzam kupic bridgestone potenza mysle ze warto dolozyc te kilka dyszek i miec oponki z wyzszej polki testy adac mowia same za siebie 🙂 no ale napewno fulda o wiele lepsze niz barumki a tym bardziej niz daytony 🙂 <!-- s:) -->
    Pozdrawiam

  • [quote="Adaś"] lepiej poczekać i dozbierać na coś fajnego 🙂 <!-- s:) -->[/quote]

    na co na przykład ? 🙂 masz na myśli coś innego niż koła, tak?

  • [quote="bolo.ate"]No ja jezdze na barumach 3 sezon teraz bedzie zmiana nie sa to opony najwyzszej klasy ale tez cena nie jest najwyzsza 🙂 jedyna rzecz ktora mnie w nich denerwowala to to ze sa dosc glosne no ale przypadlosc opon kierunkowych 🙂 a co do daytona to cale szczescie ze z tego zrezygnowales to dopiero jest szaajs wlasnie dokladnie porownywalny z debica 🙂 znajomy skonczyl przez te oponki w rowie niestety nie wytrzymaly nacisku na zakrecie nie polecam a ja na sezon zamierzam kupic bridgestone potenza mysle ze warto dolozyc te kilka dyszek i miec oponki z wyzszej polki testy adac mowia same za siebie 🙂 no ale napewno fulda o wiele lepsze niz barumki a tym bardziej niz daytony 🙂 <!-- s:) -->
    Pozdrawiam[/quote]

    Zgadza się na Barumkach przejeżdziłem 5 sezonów i są bardzo głośne a po deszczu to poprostu masakra trzeba bardzo zwalniać bo jadą jak na lodzie,teraz mam na oku Yokochamy podobno są bardzo ciche . Pozdrawiam

  • Witam
    jeżdzę na oponach Falken ZE 512 rozmiar 185/60/14 i muszę powiedzieć że jestem z nich bardzo zadowolony, co prawda jeździłem na nich zeszły sezon ale teraz zmieniam oponki na rozmiar 195/50/15 i na 99% będą to Falkeny
    moim zdaniem są to bardzo dobre oponki 🆗 <!-- s🆗 -->

  • [b]adamoniutek[/b] co do daytonów miałem je kiedyś w favoritce, na suchym oki, ale jak poczuły deszcz to trzeba było mieć od razu dwa razy większą drogę na hamowanie.

  • pytanko mam: czy na tyl wejda mi 16 o szerokosci 9 calii? ET30

  • Jak na mój gust to Evo..i to najlepiej 10. Nie zastanawiałbym się nad oklepanym w naszym kraju Audi 🆗 <!-- s🆗 --> Nie wdaję się jednak w dalsze rozprawy, gdyż mój budżet jest mocno skromny. Spytam za to co myślicie o tych oponach?

    => http://opony.interia.pl/producent1.asp?link=&ID=48096&producent=Bridgestone&model=ER300

    albo

    http://opony.interia.pl/producent1.asp?link=&ID=46268&producent=BFGoodrich&model=G - FORCE PROFILER

    ps. jeśli macie jakieś swoje typy, to najchętniej do 170zł jeśli łaska :zdrowko:

  • Zanim kupisz daną oponę przeczytaj komentarze na tej stronce, mogą dużo pomóc, ja osobiście nie jeździłem na żadnych.