Witaj na forum Fabia Club Polska

Obroty przy uruchamianiu

Temat utworzony · 7 Posty · 2068 Wyświetlenia
  • Ja mam tak samo Teofil76 ,ale jak pamiętam,to od początku w mrozy przy rozruchu obroty były tak przy 2000 obr./min.

  • Panowie, a czy przypadkiem nie jest to objaw tzw. ssania w samochodzie :-). Wyższe obroty powodują że silnik szybciej sie nagrzewa, wraz ze wzrostem temp. silnika obroty maleją. W lato nie odczuwacie tego tak bardzo bo temp. są dużo powyżej zera stopni 🙂

  • Jak duży mróz to nie powinno Cię to dziwić, a mam pytanie czy zaobserwowałeś taką sytuację latem, wiosną?? "-9" to już dość ładny mrozek. Z tego co pamiętam, i w każdym aucie jakie miałem, tak sie właśnie działo, że obroty skakały na wysokie "poziomy" a potem spokojnie opadały w dół. Obecnie nie mam fabii, ale mogę Cię uspokoić że u mnie też tak jest, im zimniejsza noc tym wyższe obroty. Wiadomo jak by nie spadały i non stop były na poziomie 3 tyś, to byłby problem i powód do niepokoju. Takie jest moje zdanie 🙂 Wracając do tego że po następnym uruchomieniu obroty są już mniejsze, nie umiem tego wytłumaczyć, ale u mnie tez tak jest. Wiec na Twoim miejscu bym sie nie obawiał. A jeśli chcesz już być w 99% pewien czy to jest tylko kwestia tepm. powietrza, to proponuje pojechać na jakikolwiek parking podziemny np. jakiegoś hipermarketu, zrobić zakupy i odpalić, założę się że obroty będą mniejsze, niż podczas odpalenia na powietrzu 🙂 <!-- s:) -->

    Pozdrawiam

    Sie rozpisałem 😉

  • [quote="Teofil76"]Rozumiem, ze obroty w zimie mogą być wyższe ale 3000 obr./min to moim zdaniem trochę za wiele. [/quote]

    Zgadza się to za dużo, u mnie dwa lata temu, ( w jednej fabce mam ten sam silnik co [b]Ty[/b] ) przy -34 stopnich silnik nawet nie osiągnął 2000 tys obrotów po odpaleniu. Proponuję kalibrację vagiem jak była czyszczona przepustnica i sprawdzenie sondy lambda.

  • a moze przeplywomierz? czy w 1.4mpi tez byla elektronicznie sterowana przepustnica?

  • W ASO to zawsze naciągną ,nawet jak wszystko jest dobrze w samochodzie.Lepiej podjedz na jakiś warsztat tam gdzie sie zajmują skodami.

  • [quote="Teofil76"]uszkodzony termostat[/quote]

    Termostat nie ma żadnego wpływu na uruchomienie, gdyż jest to część mechaniczna.