Witaj na forum Fabia Club Polska

Dziwne zgrzytanie

Temat utworzony · 7 Posty · 1399 Wyświetlenia
  • mam taki problemik ze po zmianie biegow jak poszam spregło i dodaje gaz to czest slychcas taki zgrzyt jakby jakies zebatki nie nachodzily tak slychac przy wstecznym jedynce i czasem na dwujce a reszta biegow to cisza czy moze to byc przegłub :?: <!-- s:?: --> czy moze cos innego
    z gory dzieki

  • Przegub to raczej nie. On daje znaki przy ruszaniu i na skęconych kołach.Może poduszki pod skrzynią do wymiany.Miałem coś podobnego kiedyś w F Uno.To było takie 'PUK" ze skrzyni jak ruszałem i też na jedynce i wstecznym. Po wymianie poduszek minęło.

  • na zębatkach chyba sa gumy i się wytarły -trza je wymienić

  • [quote="jasiek"]na zębatkach chyba sa gumy i się wytarły -trza je wymienić[/quote]

    nie ma gum na zebatkach 🙂 <!-- s:) --> poduszka raczej odpada, w MPI tzn w skrzyniach do tego motoru chyba byla regulacja wodzikow. zapytaj jakiegos skrzyniarza albo zadzwon do aso i spytaj jak to w Twojej skrzyni jest.

    Btw miales dlubane cos w skrzyni?

  • nic nie miałem dlubane i nie wiem co to moze byc ale jak narazie sie uspkoiło wiec zobacze czy z nowwu wystapi

  • Ja tez mam to samo tylko ze jak zmieniasz biegi spokojnie to nic nie slychac, najgorzej jak szybko puszczasz sprzeglo i dodajesz gazu,
    poduszkek nie bede wymienial bo to jednak wydatek, a przeciez to nie jest powazne szkodzenie, da sie przyzwyczaic.

  • [quote="majron19"]Ja tez mam to samo tylko ze jak zmieniasz biegi spokojnie to nic nie slychac, najgorzej jak szybko puszczasz sprzeglo i dodajesz gazu,
    poduszkek nie bede wymienial bo to jednak wydatek, a przeciez to nie jest powazne szkodzenie, da sie przyzwyczaic.[/quote]

    poduszki raczej nie sa wymieniane w tych autach, no chyba ze za 10 lat 😛 <!-- s:P --> - to co jak pisalem to byla kwestia przykrecenia sruby, a nie zmiany poduszki.