Witaj na forum Fabia Club Polska

Buczenie w Fabi

Temat utworzony · 5 Posty · 1270 Wyświetlenia
  • Hej. Mam problem, niedawno założyłem gaz sekwencyjny Vector 4 (coś jak Stag 300) i podczas jazdy tak powyżej 3000obr/min coś mi strasznie buczy w silniku. Jakby było coś zapowietrzone w układzie. Nie jest to ani łożysko, pompę tez wykluczam bo jest ok. Mam mały przebieg 37tys 1.2 12V 64KM. Zauważyłem, że na benzynie słychać to głośniej szczególnie na rozgrzanym silniku. Jak skończy mi się gaz to na benzynie tak podczas 100km/godz. jest to troche wkurzające. Aha i jeszcze jedno na zimnym silniku buczenia nie slychac. Poza tym silnik pracuje bez zarzutów a nawet lepiej niż na benzynie i na komputerze pokazuje mi spalanie 5,9l/100km czyli tak jak miałem na benzynie.Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem??? Proszę o pomoc.

  • Jeżeli buczenie zaczęło się po założeniu instalacji, wskazywało by to na jakiś błąd od strony montażu. Wróciłeś do nich z tym problemem :?: <!-- s:?: -->

  • POjadę jutro bo już mnie to wkurza. A poza tym coś mi się za wcześnie przełańcza na gaz. W garażu mam 18st i zaraz po odpaleniu 5 sekund chodzi na benzynie i od razu przełańcza się na gaz. A co ciekawe na komputerze ustawienia są na 30st. Cos skopali znowu :wsciekly: <!-- s:wsciekly: -->

    Buczenie zauważyłem jak mi przełożyli jakiś przewód od reduktora pod obudową bo jak szła górą to mi jakaś "puszka" na przewodzie obijała o obudowę silnika i mi pedały drgały. Może to przez to??

  • Jestem po wizycie w serwisie i sie udało!! :hurra: Okazało się, że reduktor był zamocowany na metalowe podkładki i do kabiny dochodził buczący odgłos z reduktora. Założyli gumowe podkładki i problem zamilkł. I znowu nastała cisza. Fabka zdrowa 🆗 <!-- s🆗 -->

  • To dobrze w takim razie ciesz się jazdą na LPG, najmilsze chwile czekają Cię dopiero pod dystrybutorem 🆗 <!-- s🆗 -->