Witaj na forum Fabia Club Polska

Instalacja radiowa

Temat utworzony · 118 Posty · 36114 Wyświetlenia
  • [quote]Jakosc napewno bedzie nieco gorsza od plyt cd, ale z drugiej strony lepsza od jakosci kasety. Nastawiasz czestotliwosc na transmiterze, taka sama nastawiasz w radiu i sluchasz sobie muzyczki z mp3.. [/quote]

    Trzeba tylko wybrać odpowiednią częstotliwość, aby inne stacje radiowe nie zagłuszały.

  • no więc mam takowy i dziala jak dla mnie super, na częstotliwości 108MHz objechałem pół Krakowa bez zakłóceń i całą drogę do Berlina, w jakości dźwięku nie rozpoznaję róznicy pomiędzy nagrywaną MP3 na płytkę CD a tą z transmitera. Jak dla mnie bardzo dobry substytut radia z MP3 i usb.

  • Witam
    Ja mam coś takiego:
    http://aukcje.gazeta.pl/show_item.php?item=392316671<!-- m -->
    Jakość jest zdecydowanie gorsza niż na CD, raczej taka jak z kasety, no może minimalnie lepsza
    Jeśli chodzi chodzi o sygnał to jest mocny, jak ustawie na częstotliwości jakiejś stacji to bez problemu ją przebije. Zasięg też jest dobry
    Jak dla mnie jedyny minus to jakość odbioru ale za tą cenę niemożna za wiele oczekiwać

  • Promocja na transmitery http://www.allegro.pl/item401369468_t5_transmiter_fm_usb_jack_3_5mm_mp3_mp4_cd_ipod_fv.html<!-- m -->
    jak jesteś dalej zainteresowany

  • przesyłka droższa od produktu 🙂 <!-- s:) --> niezła promocja

  • jak już to jakiś dobry.

  • Niestety Panowie !!!!
    [u][b]Przemyślane rozwiązania i tam dotarły[/b][/u]. :wsciekly: <!-- s:wsciekly: -->
    Mam sedana z końca 2007 w wersji ACTIV. Nie ma żadnych kabli na tył, ani pod półką ani w drzwiach tylnych. Nie było nawet końcówek w kostce ISO !!!!!!!!.
    Sam rzeźbiłem otwory w tylnej półce - na całe szczęście fabryka pozostawiła je konstrukcji podszybia, w wytłoczce pólki są natomiast ślady po miejscach na otwory mocowania głośnika i łatwo było do nich scentrować szablon otworu pod głośnik - ten trzeba wyciąć po zdemontowaniu półki. PASUJĄ tam GŁOŚNIKI OKRĄGŁE 10-13 cm. [u]Uwaga głośnik montuje się to tylnej półki a nie podszybia.[/u] Kable ciągnąłem wzdłuż /pod / listwą drzwi.
    Dokupiłem jedynie oryginalne maskownice i jest ok. Niestety na nic dużego nie ma tam miejsca, a szkoda bo mimo dobrej firmy i dwudrożnej konstrukcji to bass nie jest szczególnie dobry! Ale nie o bas chodziło tylko o dobrze słyszalny w całej kabinie dźwięk.

    Serdecznie pozdrawiam Fabian_ka
    :zdrowko:

  • Witam. Jestem tu nowy i to mój pierwszy post.
    Tak więc: zakupiłem Skodę Fabię II niestety bez fabrycznego radia. I odnośnie tego mam pytanie ( dodam, że jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o car audio 😞 gdzie podłączyć głośniki na przodzie i czy warto kupować ramkę jak przy fabrycznym radiu?
    Pozdrawiam.

  • Szczerze mowiac ramka posrednia w FII jest co najmniej tandetna bo jesli kupisz radio o szerokosci 1 DIN (standard dla wszystki odtwarzaczy) to wyobraz sobie je w dziurze na 2DIN a dookola czarny plastik :zdegustowany: . Mamy taki patent w firmowce i teraz tego zaluje ale moja Fabie juz kupilem z fabrycznym radiem i wyglada super i gra o niebo lepiej plus jest zestawiona z czujnikami parkowania a to juz jest urzyteczne 😄 . Poszukaj na Allegro. Radio DANCE mozna juz kupic w naprawde przyzwoitych pieniadzach i gra swietnie :hyhy: <!-- s:hyhy: --> .

    Co do kabli to o ile sie nie myle przewody do przednich drzwi masz na 99% juz pociagniete a podlaczasz je do kostki ktora albo masz razem z radiem albo juz zakrecona. Tylne drzwi to co innego ale polecam ci sie tym od razu zajac bo efekt jest od razu odczuwalny a koszt jest raczej niewielki. Zalecam rowniez kupna porzadnych glosnikow zebys potem nie klol na charczenie podczas grania :rotfl:

    Oto masz namiary: http://www.allegro.pl/item498826976_skoda_roomster_fabia_ii_cd_model_dance.html

  • Dzięki... Czy wiesz też może czy przewody w przodzie są montowane fabrycznie czy tylko w pakiecie " przygotowanie pod radio "??

  • szczerze mowiac nie mam pojecia ale z mojego doswiadczenia z innymi markami aut (a troche juz mialem aut) przewody podprowadzone na przod sa montowane fabrycznie, gorzej jest z tylem. Nie dam sobie za to glowy uciac bo jak na razie nie spotkalem sie zinna praktyka. Rozpatrujac sprawe czysto teoretycznie. Skoro masz antene na dachu to masz podprowadzony do niej kabel a wiec masz jakas instalacje. najpiej byloby sprawdzic i rozebrac tapicerke drzwi. 😉 <!-- s;) -->

  • I tu pojawia się problem ponieważ nie mam anteny 😞 <!-- s:( -->
    Czy ktoś z Was także kupił Fabkę bez fabrycznego radia a teraz chce zainstalować niekoniecznie fabryczne??

  • LOL - no wiesz teraz to mnie zagioles i to do ziemi :wstyd: <!-- s:wstyd: -->

    jeszcze nigdy sie nie spotkalem z syt zeby antena nie byla wyprowadzona na dach :zdziwko: . Masz problem i to powazny bo jeszli chcesz miec antene na dachu jak to maja wszystkie FII to bedzie trzeba wiercic otwor, kupic antene, rozbrac podsyfitke i prawdopodobnie kokpit aby przepuscic kabel. Ogolnie sporo roboty a poniewaz masz auto na gwarancji bedziesz to musial zrobic w ASO (co rowna sie wielokrotnosci ceny jaka zaplacisz u Pana Czesia :kwasny: )zeby nie stracic gwarancji na perforacje i blache i bog wie co jeszcze. Czytalem o rozwiazaniach ktore polegaja na umieszczeniu nitek na szybie (najczesciej tylniej). Jest to rzad kilkunastu nitek (grubosc podobna do sys odmrazania tylnej szyby), naklejasz podlaczasz i jedziesz. Takie rozwiazanie jest stosowane np w Lagunach 2 z poczatkowych okresow produkcji, maja gorsze parametry ale dzialaja (pozniej sie z nich renault wycofalo). Ogolnie nie jest tragicznie ale osobiscie nie zazdroszcze ci sytuacji) :zdegustowany:

  • Poszukuję opisu kości a dokładnie kabelków dochodzących do oryginalnej kości w Fabii II.
    Który kabelek jest od czego. Z góry dziękuję za pomoc.

  • [quote="osy4"]Poszukuję opisu kości a dokładnie kabelków dochodzących do oryginalnej kości w Fabii II.
    Który kabelek jest od czego. Z góry dziękuję za pomoc.[/quote]

    witam
    wszyskie wyjscia/wejscia sa opisane na nalepce firmowej na radiu DANCE ktore jest fabrycznie montowane w F II. w instrukcji do radia nic na ten temat nie ma
    poza tym moze to ci troszke pomoze:
    http://www.allegro.pl/item559124746_zestaw_do_montazu_radia_skoda_fabia_ii.html<!-- m -->

  • Witam mam pytanie czy mógł by ktoś opisać lub podesłac link jak przeciągnąć wszystkie przewody do wzmaka do bagażniki od akumulatora

  • Szybkie pytanko, jak polaczyc prawidlowo separator w nowej fabii (2008rok)?
    http://www.allegro.pl/item911525600_separator_antenowy_vw_skoda_audi_seat_separato.html<!-- m -->
    Co z tym niebieskim kablem, pod co go podlaczyc?

    • ten odstający niebieski kabelek podłącz pod kostkę w miejsce wysuwanej anteny
  • Witam , kilka dni temu odebrałem Fabiana 2 , auto nie posiada radia i anteny dachowej i tu moje pytanieczy oznacza to, że nie ma inst. radiowej(fabrycznych głośników kabli itp.) Po wymontowaniu zaślepki radia nie ma ISO . Pozdrawiam fruGO