Witaj na forum Fabia Club Polska

CB Radia

Temat utworzony · 287 Posty · 77481 Wyświetlenia
  • [quote="mrice"]a złacze diagnostyczne na codzień potrzebne nie jest,[/quote]
    nie zapomnij ze skoda to "przemyslane rozwiazania"nawet w pieprzeniu sie auta i temu ono jest pod reka a nie gdzies za tunelem srodkowym...........

  • pocieszajcie mnie jeszcze troche a zaraz fabke sprzedam i wróce do eksploatacji felki 😄 <!-- s:D -->

  • Witam!! szukałem, szukałem ale nic nie znalazłem na temat CB radia na naszym forum... Nie byłem tez pewien w jakim dziale ten temat umieścić więc jakby co to proszę o przeniesienie go.
    A mianowicie coraz więcej policja ma fotoradarów i aut z videorejestratorami więc przymierzam się do zakupu CB radia. Ale zastanawiam się gdzie je umiescic i jakiej firmy kupic??
    Może macie jakieś doświadczenie w tym temacie??

    pozdrawiam

  • [b]vanhouse[/b], dzięki bardzo... jakoś przez opcję szukaj nie znalazło tego temat. Jeszcze raz dziękówka i

    pozdrowionka

  • thomus gdzie zamontować to już teraz wiesz. Co do firmy zanim kupiłem testowałem trzy pożyczone zestawy i wybrałem z nich właśnie zestaw prezydenta, mindland wypadał nieco gorzej. No i ważna jest też długość anteny. Ja mam 148cm, 5 omową, reszty parametrów niestety nie pamiętam, a pudełko pewnie znajdę po zakończeniu przeprowadzki.

  • a co powiecie na to radio?? jest to niższa półka ale dowiedziałem się w servisie że ważniejsza jest antena a intek to niby president dla ubogich :zabawa: <!-- s:zabawa: -->

    http://www.allegro.pl/item325357805__radio_cb_intek_m_110_plus_multi_nowe_.html

  • Za ta cene kupisz alana 101... Dobre radio... Mam na jachcie i w autku, do tego w aucie antena presidenta ML-145 na magnesie. Zasieg mam w dobrym terenie 20-30 km... Bardzo ladnie wycina szumy...

    Polecam 😉 <!-- s;) -->

    A zamontowana mam na tunelu po stronie pasazera... Latwy dostep, glosnik w strone nog, mikrofonu wystarcza... No i latwo je zdemontowac czy przykryc szmatka...

  • [b]thomus[/b] nie znam tego radyjka, więc trudno mi cokolwiek powiedzieć.

    [b]gilo_mlody[/b] czy mógłbyś zapodać fotkę jak masz zamontowane to cb pod radiem.

  • czy może mi ktoś powiedzieś od czego mogą być zakłócenia w CB,
    jak dodaję gazu to wzrastają zakłócenia (pierdzi),
    radyjko to: President Johny II a antenka na klapie też Presidenta coś ok 1,5 m
    radio mam podłączone bezpośrednio do aku, nawet filtr przeciwzakłóceniowy założyłem i nic :zdegustowany: <!-- s:zdegustowany: --> czy sprubować filtr na antenę

  • Podejrzewam, że jest to spowodowane pompą paliwa, przynajmniej tak miał kolega w escorcie. Jednak nie wiem jak się z tym uporał, jak się dowiem to napiszę. Z tego co piszesz masz podobny zestawik do mojego.

  • pompa paliwa :bezradny: <!-- s:bezradny: --> hm.....
    [b]MirekS[/b], jakbyś mógł się dowiedzieć to byłbym Ci wdzięczny
    bo normalnie nie idzie słuchać tego radia, masakra :mur:
    a tak wogóle to jak u Ciebie się sprawuje to radyjko :?:

  • Tak pompka, w miarę jak wzrastały obroty, podawane było więcej paliwa zwiększały się szumy.

    Mi ten zestawik się bardzo dobrze sprawuje, prawidłowo zestrojony, powinien działać ok. Z moich obserwacji zaobserwowałem, że najlepszy odbiór masz gdy:

    1. środkowe pokrętło masz na max w lewo, a prawe max w prawo
      druga wersja
    2. środkowe centralnie pośrodku, a prawe gdy kreska na potencjometrze pokrywa się z nóżką od literki R
      Ustawienia te tyczą się oczywiście tylko naszego modelu radia.
  • Ja mam zamontowane radyjko tak jak MirekS i mysle, ze to dobre miejsce. Pod panelem regulacji nawiewu sa dwie srubki wystarczy tylko je wykrecic i na dluzsze przykrecic radio. Tym sposobem nie trzeba wiercic dodatkowych otworow montazowych, a radio jest w dostepnym, lecz jak koledzy wczesniej wspominali w widocznym miejscu. Pozdrawiam i szerokosci;).

  • [b]MirekS[/b],
    czy wiesz już jak uporał się z tymi szumami Twój kolega
    jeśli chodzi o regulacje to OK, tylko te szumy :zdegustowany: <!-- s:zdegustowany: -->

    [b]Reda[/b],
    a jeśli chodzi o montaż to też mam pod regulacją nawiewu 🆗
    wegług mnie idealne miejsce na CB

  • Niestety nadal nie wiem [b]melony[/b] bo kolega miał miał ekstra wolne przed 1.11 także po niedzieli dowiem się co i jak i napiszę.

  • dzięki za pamięć[b]MirekS[/b],
    będę czekał :niepewny: <!-- s:niepewny: -->

  • [b]Melony[/b] sprawa wygląda tak: kolega w tym fordzie ma założoną instalację LPG. Odpala na benzynie potem przechodzi na gaz i przełącznikiem który ma zamontowany na desce wyłącza pompę, w tym momencie problem wzrastających szumów jest rozwiązany. Jednak jeśli [b]Ty[/b] nie masz LPG, nie zda to egzaminu. Niestety więcej nie umiem pomóc.

  • Dzięki [b]MirekS[/b], mam LPG i jestem ciekaw czy to jest to
    no nic będę musiał sprawdzić i dam znać
    Czy tą pompę można samemu odłączać czy lepiej dać do warsztatu żeby wyłączała się razem z przejściem na LPG???

  • Wydaje mi się, że mógłbyś uderzyć do warsztatu gdzie montowałeś instalację, oni by [b]Ci[/b] to zrobili tak by po przejściu na LPG pompa sama się wyłączała.

  • Też tak zrobię ale najpierw muszę się upewnić że to coś da
    Oby tak było