Witaj na forum Fabia Club Polska

Spryskiwacz

Temat utworzony · 9 Posty · 2975 Wyświetlenia
  • witam
    proszę może ktoś miał do czynienia z tym tematem
    czy jest możliwość regulacji przednich spryskiwaczy
    fabia 1.2 2004 sedan w innych chyba tak samo
    pozdrawiam

  • tzn. jak :?: chodzi Ci o pionowa regulacje :?: <!-- s:?: -->

  • [b]maskisz[/b],
    teoretycznie nie ma regulacji kierunku dyszy, ale to zrobiłem po swojemu. Użyłem do tego celu drutu ze spinacza biurowego (taki w plastikowej czarnej otoczce żeby nie było go widać i żeby nie rdzewiał)

    Przyciąłem go na odpowiednią długość, wygiąłem w taki kształt |_____| i taką podkowę podłożyłem pod dysze od strony szyby (między psikacz a plastikowe podszybie gdzie jest on osadzony). Od tego czasu psika jak trzeba. Nie za nisko, nie za wysoko. A dzięki zagiętym bokom nie wypada.

    Są różne grubości spinaczy. U mnie przypadkowo trafiłem odpowiedni, ale jak zabierałem się do auta żony to okazało się że mam jakieś inne spinacze i są za grube i woda lałą na dach.

  • niestety nie ma rególacji , mozesz jak pisze Kross podłozy coś miedzy dysze a podszybie wtedy go dzwigniesz

    mi wyleciała cieniutka płytka prostokąt z spryskiwacza i musiałem wymieni cały koszt w ASO 16,00 pln

  • [quote="MŁODY"]mi wyleciała cieniutka płytka prostokąt z spryskiwacza i musiałem wymieni cały koszt w ASO 16,00 pln[/quote]

    Mi ostatnio tez wypadla, ale w ostatniej chwili zobaczylem i naszczescie nie zgubilem tego malego dziadostwa 😄 <!-- s:D -->

  • dzięki bardzo
    widzę, że jest regulacja ale tylko metodą "zrób to sam"
    a tak wogóle to ciekawe jak sobie dają radę na produkcji czy wszystkie egzemplarze to idealne kopie i nie mają takicg problemów
    pozdrawiam

  • [quote="maskisz"]czy wszystkie egzemplarze to idealne kopie[/quote]

    Jestem blisko tematu i zapewniam Cię, że z powtarzalnością nie jest tak różowo.

  • Witam!!!
    Prosze o pomoc i diagnoze usterki.
    Pewnego dnia przestal dzialac spryskiwacz przedniej szyby, znaczy dzialal ale dopiero po parokrotnym nacisnieciu manetki, az w koncu przestal dzialac zupelnie (nie bylo slychac buczenia pompki) (tylny dzialal bez zarzutu). I znow po paru dniach zaczal dzialac jak nalezy ale tylko przez chwile, bo po paru uzyciach pompka coraz slabiej pompowala az do calkowitego zatrzymania (tylny caly czas dziala jak nalezy).
    Mam takze przy okazji pytanko: co sie moglo stac ze spalanie na biegu jalowym komp pokazuje 1,1 - 1,2 a wczesniej bylo 0,6 - 0,7
    Dziekuje z gory za ewentualne podpowiedzi co sie stalo. Pozdrawiam!!!

  • Jeśli chodzi o spryskiwacz podejrzewam uszkodzeie pompki, trzeba do niej zaglądnąć, co do spalania na biegu jałowym jest to spowodowane zanieczyszczeniem przepustnicy trzeba by ją wyczyścić i skalibrować.