Witaj na forum Fabia Club Polska

Fabia 1.9 TDI - pomocy

Temat utworzony · 6 Posty · 2497 Wyświetlenia
  • witam wszystkich serdecznie, jestem użytkownikiem fabii 1.9 TDi od paru miesięcy.
    czytam to forum od kilku dni i prosze Was jeszcze o odpowiedz jednoznaczna na moje pytania, z góry dziękuje.

    1. czy w fabi był montowany tylko jeden rodzaj tego silnika o mocy 101 KM?? i czy jest on na popowtryskiwaczach??

    2. moja fabia ma przejechane 45 000km i czas wymienic olej, czy MOBIL SYNT S SPECIAL V 5W-40 norma 505.01 bedzie dobry?? Pytam sie dlatego bo podobno moze byc kazdy co spelnia ta norme ale bylem sie pytac w kilku sklepach, warsztatach i tam mi wciskaja inne oleje o normie 500.00 5W50 lub 0W40. Czy tym co mi polecaja 500.00 moge powiedziec zeby spadali na drzewo czy tez maja troche racji polecajac pelnysyntety??

    3. ile litrow oleju wchodzi do tego silnika??
      dzieki i pozdrawiam

    1. Dwa rodzaje silnikow o mocy 101KM byly montowane w Fabiach - 1.9TDI i 1.4 benzynowy 16V. Silnik 1.9TDI jest na pompowtryskiwaczach.
    2. A MOBIL SYNT S SPECIAL V 5W-40 norma 505.01 nie jest pelnym syntetykiem? Ja leje Castrol 505.01 i jestem zadowolony.
    3. 4,5 litra

    Pozdrawiam!

  • [quote="pawel"]1. czy w fabi był montowany tylko jeden rodzaj tego silnika o mocy 101 KM??[/quote]

    Byl jeszcze 1.9 TDI o mocy 130KM montowany wylacznie w Fabii RS

  • hmm a dzis w ASO Śliwki katowice dowiedzialem sie ze moge miec silnik na pompowtryskiwaczach lub z pompa wtryskowa a wtedy odpowiednio stosuje sie olej 5w40 i 0w 50 i co wy na to??
    jak rozpoznac ktory mam silnik?? samochod jest z 2005 roku
    pozdro

  • Jak rozpoznać nie wiem być może jedynie idąc po numerach silnika. Co do oleju ja używałbym 5W40 bez względu na silnik.

  • TDI (101KM) jest na pomowtryskiwaczach, SDI i TDI (90,110KM) sa na pompie wtryskowej.
    Odnośnie oleju to mniej wazne jest czy jest to 5W40 czy 0W50
    http://www.zss.pl/~moto/www_prace_dyplomowe/praca_6_oleje.htm#3<!-- m -->
    Istotniejsze jest, żeby był do pompowtryskiwaczy 505.01.