Witaj na forum Fabia Club Polska

Automatyczne zamykanie szyb pilotem

Temat utworzony · 21 Posty · 9606 Wyświetlenia
  • Cos takiego znalazlem na allegro, jak myslicie bedzie to dzialalo??
    czy to tylko sciema??
    Jesli by dzialalo, to moznaby sie zlozyc w pare osob i zakupic wspolnie, bo z tego co doczytalem to tylko sie wgrywa a pozniej to juz nie potrzebne.

    http://www.allegro.pl/item195873878_vag_100_automatyczne_zamykanie_szyb_pilotem.html<!-- m -->

  • " Czy kiedykolwiek zapomniałeś zamknąć okna w swoim samochodzie? Wracając z zakupów zastałeś mokre siedzenia z powodu nieoczekiwanego deszczu?A może zauważyłeś brak radia i innych przedmiotów pozostawionych w aucie.?"

    .....eee nie zauważam takich braków w aucie :mur: <!-- s:mur: -->

  • [quote="Orfeusz"]eee nie zauważam takich braków w aucie :mur: <!-- s:mur: -->[/quote]

    Mi tam bardziej zalezy na otwieraniu z pilota. Jak jest goraco to idac do auta otworzyc sobie szybki by sie przewietrzylo wczesniej.

  • dobre to jest, polecam sprawdza sie.

  • [quote="Arti"]dobre to jest, polecam sprawdza sie.[/quote]

    Korzystales z tego akurat urzadzenia, czy domykanie miales seryjnie??

  • Nie nie, z tego urzadzenia nie korzystalem.
    u mnie to zostalo zamontowane lacznie z alarmem.
    teraz podobno ze wzgledow bezpieczenstwa sie tego nie stosuje, nawet z zabezpieczeniem ze jezeli pojawi sie opor przy zamykaniu to szyba automatycznie sie otwiera.
    2 razy sprawdzalem i dziala 🆗 <!-- s🆗 --> ale jakos strach czlowieka ogarnia na takich probach.
    mam tez mozliwosc pozostawienia lekko uchylonej szyby z wlaczonym alarmem, minusem jest to ze wtedy wylaczone jest monitorowanie wnetrza pojazdu.

  • [quote="Zygus"]zakupic wspolnie, bo z tego co doczytalem to tylko sie wgrywa a pozniej to juz nie potrzebne.[/quote]

    [quote]Jedno urządzenie VAG100 może uaktualnić tylko jeden samochód.Jeżeli chcesz uaktualnić dwa samochody musisz mieć dwa urządzenia vag100.[/quote]

    [quote="Arti"]mozliwosc pozostawienia lekko uchylonej szyby z wlaczonym alarmem, minusem jest to ze wtedy wylaczone jest monitorowanie wnetrza pojazdu.[/quote]
    Żeby latające robactwo nie robiło hałasu

  • Podobno w Fabi nie da sie zrobic otwierania z pilota. Pytalem o to podczas ostatniej wizyty w ASO. Probowali VAG'iem to wrzuci ale nie dziala. Domykanie jak najbardziej natomiast otwieranie niet 😞 <!-- s:( --> Bede niedlugo na przegladzie to jeszcze pogadam ze znajomym mechanikiem co i jak.

  • Urządzonko spoko, tylko pytanie czy będzie to faktcznie działać, ja kiedyś też się o to dowiadywałem i dowiedziałem się, że jeżeli w alarm nie posiada tej funkcji to nie da się tego uruchomić, a ja mam właśnie alarm bez tej funkcji.

  • [quote="MirekS"]w alarm nie posiada tej funkcji to nie da się tego uruchomić, a ja mam właśnie alarm bez tej funkcji.[/quote]
    wtedy sytuację ratuje dodatkowy moduł domykający który można zaintalować

  • a skad moge se dowiedziec jaki jest u mnie moduł centralnego zamka.
    [quote]Fabia 2000-2005 6Q0 959 433 E/F/H[/quote]
    Bo domyslam sie ze ten numer to wlasnie numer modulu, przy ktorych to dziala.

  • ja mam autko z 2000 roku wtedy jeszcze byly alarmy z ta funkcja, w pozniejszych latach juz wlasnie ze wzgledow bezpieczenstwa wycofano sie z tego.

  • no to mamy to samo :zdrowko: <!-- s:zdrowko: -->

  • Rozroznijecie jeszcze modul domykania szyb od modulu wydluzajacego impuls zamykania centralnego zamka. W fabi jest tak ze jesli alarm potrafi wydluzyc impuls zamykania centralnego do okolo 10sekund to automatycznie mamy domykanie. Tak samo jest z otwieraniem. Oczywiscie dziala to w autach w ktorych po przekreceniu kluczyka w pozycje zamykanie i przytrzymaniu szybki jada w gore 🙂 <!-- s:) -->

    Czy sam moudl komfortu to wspiera bede wiedziec po 30 maja.

  • [quote="miras_72"]Jeżeli masz autko z domykaniem, czyli po przekręceniu kluczykiem w zamku i przytrzymaniu szyby się domykają[/quote]

    Mam takie autko, ale mam seryjny alarm. Co w takim razie poradzic, zeby z pilota domykac i otwierac szybki??

  • [quote="Zygus"]Mam takie autko, ale mam seryjny alarm. Co w takim razie poradzic, zeby z
    pilota domykac i otwierac szybki??[/quote]

    Co oznacza seryjny alarm ? Bo to ze masz go sterowanego z fabrycznego kluczyka to jeszcze nic nie mowi o samym alarmie, wtedy jest to po prostu tzw bezpilotowka. Napisz cos wiecej o samym alarme. Napewno dostales do niego jakas ksiazeczke. Chyba, ze zamawiales alarm fabryczny montowany przez fabryke (choc i tu dilerzy czesto oszukuja montujac bezpilotowy alarm)

  • Piszac seryjny mialem na mysli wlasnie fabryczny alarm, wiec nie wiem jaki on jest dokladnie.
    Wraz z centralnym zamkiem, elektr szybami i lusterkami wchodzil w sklad pakietu elektrycznego ktory dokupilem do wersji Classic.

  • Rozumiem ze dostales kluczyk pilota (ten 2-przyciskowy). Jesli rzeczywiscie jest to fabryczny alarm (taki ktory wmontowala fabryka a nie sprzedawca jako fabryczny) to uratowac cie jedynie moze poszukanie tej funkcji VAG'iem. Ja niestety dopiero po 30 bede miec dostep do VAGa i bede mogl sprawdzic na 100% czy taka funkcja instnieje.

    Jezeli mozesz to sprawdz sobie gdzie masz zainstalowana syrene od alarmu lub ewentulanie czujki ultradzwiekowe (jesli posiadasz) to pomoze w jednoznacznym okresleniu co to za alarm.

  • OK obiecalem ze po 30 cos naskrobie. Sprawa ma sie tak: W fabi 1 nie ma mozliwosci zrobienia za pomoca vag'a takiego cudu aby fabrycznym kluczykiem dalo sie otwierac szybki. Natomiast jesli nasz alarm potrafi dac dlugi impuls zamykania zamka (~30sek) to automatycznie mamy funkcje domykania szyb (i szyberdachu jesli ktos posiada).

  • Czyli marne szanse, bo penie gdybym mial taki alarm to mialbym ta funcje. Chyba ze jest ona tez wylaczana. Da sie to sprawdzic??