Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Sonda Lambda

Temat utworzony · 95 Posty · 32774 Wyświetlenia
  • [b]Pabi74[/b], Kupiles juz te sonde ?? napisz czy oryginal czy zamiennik i jakiej firmy. Czasem moze sie komus przydac to info.

    Ja w Octavii mialem przypadek, ze zamiennik podawal bledne wartosci i moglem zalozyc tylko oryginal. Na pierwszy rzut oka przy zalozonym zamienniku bylo OK, bo kontrolka gasla i silnik chodzil raczej dobrze, ale po wpatrzeniu w wartosci podawane na kompie widac bylo, ze ma za duze rozbieznosci. Wymienilem na oryginal (dostalem go w InterCarsie) i gites. 🙂 <!-- s:) -->

  • fabia do sierpnia 2000
    http://skoda.club.szm.com/fabia.htm<!-- m -->
    Fabia od sierpnia 2000
    http://fabia.schema.szm.com/fabia od augusta 2000.htm
    Fabia po 2001
    http://fabi.schema.szm.com/fabia 2001.htm

    Niestety schematy są w języku czeskim.

  • Witam serdecznie
    po sprawdzeniu VAG
    odczytane błedy 16517,17604,17591

    • obwód czujnika o2 powolna odpowiedź
    • linearna sonda lambda zwarcie z potencjałem plus napięcia odniesienia
    • rząd cylindrów 1 sonda lambda 1 usterka elektrycznego obwodu grzewczego
      W związku z tym że błędy te powtarzają się cyklicznie, a ustaliłem już, że w mojej skodzie fabii 1.416V są dwie sondy.
      To , która jest winna i należny ją wymienić?

    Jak ktoś się zna bardzo proszę o podpowiedź 🙂 <!-- s:) -->

  • 16517 - Rząd cylindrów 1, sonda 1, za wolna wartość przebiegu sygnału.
    17604- Rząd cylindrów 1, sonda lambda 1, usterka elktrycznego obwodu grzewczego
    17591 - Linearna sonda lambda / zwarcie z potencjałem plus napięcia odniesienia.

    Faktycznie jakby sonda. Nie jestem na 100% pewny , ale to chyba chodzi o tą przed katalizatorem.
    Może tu coś znajdziesz:
    http://www.wega.net.pl/pomoc/SondyLambda/SondyLambda.html<!-- m -->

  • Dzięki za pomoc
    jeszcze będę to diagnozował
    dziwne jest tylko, że silnik pracuje płynnie nie pali więcej niż zwykle
    Wcześniej miałem cytrynkę jak mi padła sonda to były wariacje silnika sam wchodził na wysokie obroty dużo palił i sam gasł
    A tu nic tylko kontrolka się pali 😞 <!-- s:( -->

  • Witam, czy ktoś wymieniał sondę lambda w silniku AZE 1.4 MPi 68 KM, Jeśli tak to proszę o jakieś namiary gdzie kupowaliście i w jakiej kwocie.

    Pozdrawiam

  • Przy moim silniku koszt w ASO to ok 600zł. (ok rok temu) Naszczescie okazało sie ,że nie muszę wymieniać.

  • wymienialam i dalam 200zl...podobno oryginalna...15min roboty...

  • Sonde mozna samemu wymienic potrwa to kilka minut, wystarczy ja odkrecic i wypias z kostki, a nastepnie zamontoac nowa.
    Sonde zmnajdziesz zaraz za silnikiem za kolektorem wydechowym.
    A jak chcesz kupowac nowasonde to polecam zamineniki NGK.

  • mnie też czeka wymiana lambdy 😕 Już dwa razy kasowałem błąd silnika (2x50=100zł :kwasny: )ale nic zrobię to raczej późną wiosną lub latem...przed wyjazdem na wakacje 😉 Aha no i przeczyszczę przepustnicę i wymienię bebny...hihi więc jak widać trochę mnie czeka wydatków 😄 <!-- s:D -->

    pozdrowinka

  • Mam pytanie mianowicie: będę musiał wymienić w mojej fabce sondę lambdę...wiem, że są dwie, a ja muszę wymienić tę pierwszą :przestraszony: kurde ta ma 5 wejść czy czegoś tam i kosztuje 550zł :zalamany: :rozpacz: czy warto poszukać mi tej lambdy w necie i kupić używkę czy odczekać jakiś czas odłożyć kase i kupić jednak nową? Doradźcie 😉 pozdrowinka :piwo: <!-- s:piwo: -->

  • [quote="badyl1982"]Mam pytanie mianowicie: będę musiał wymienić w mojej fabce sondę lambdę...wiem, że są dwie, a ja muszę wymienić tę pierwszą :przestraszony: kurde ta ma 5 wejść czy czegoś tam i kosztuje 550zł :zalamany: :rozpacz: czy warto poszukać mi tej lambdy w necie i kupić używkę czy odczekać jakiś czas odłożyć kase i kupić jednak nową? Doradźcie 😉 pozdrowinka :piwo: <!-- s:piwo: -->[/quote]

    kup nową, dobrze na tym wyjdziesz, pozdr tu masz linka
    http://skoda.wtychach.pl/products.php?groups=&assortment=20&producer=120&kind=21440

  • no właśnie tylko, że tam są 2 sondy....a z tego co wiem to to co jest w Twoim linku jest ta druga i ona faktycznie kosztuje 160zł ale koszt tej 1-szej to 550zł :zalamany: wiecie nie jest tak źle fabka w sumie pracuje bez zarzutu (odpukać)obroty nie falują, ale już dwa razy w ciągu 4 miesięcy musiałem wykasować błąd "układu sterowania silnikiem(sonda)" wiecie ta żółta kontrolka....jeżeli faktycznie problem będzie się powtarzał to w końcu kupię te sondę, ale nic na hura;)pozdrawiam i dzięki za radę :zdrowko: <!-- s:zdrowko: -->

    ps. generalnie jestem "ciut" przeczulony jeżeli chodzi o mojego smoczka :rotfl: wiecie cos zastuka coś zapuka a ja zaraz muszę mieć to zrobione :zabawa: taka mała fobia :zawstydzony: :zdrowko:

  • Może to i sonda... Ale ja miałem taki przypadek ,że wywalało błąd sondy. I prawie wymieniłem, na szczęście trafiłem na uczciwego magika z ASO , który powiedział ,że może to czujnik temp. nawala i daje błędne odczyty dla sondy. Tak właśnie było. Skończyło sie na tym czujniku. Koszt znacznie mniejszy bo chyba z wymianą jakieś 160 zeta.

    ps: Objawy były takie ,że temperatura silinika raz szybko skakała ( po przejechaniu 500 m ) raz długo , długo aż osiągała optymalną wartość. Innych objaw brak.

  • też mi podpowiedzieli, że może być to czujnik temp., ale w moim przypadku nie miałem problemu z temp 😉 przeciściłem przepustnicę, a na tej sondzie pojeżdżę póki się nie rozsypie do końca :hyhy: mam tylko nadzieję, że nie ma ona dużego wpływu na zużycie innych podzespołów :oczami: :przestraszony: <!-- s:przestraszony: -->

  • Linki zdechly.
    [b]and61[/b], jak mozesz to zaktualizuj linki.

  • [quote="wolfmk"]and61, jak mozesz to zaktualizuj linki.[/quote]
    niestety , jest to niezależne ode mnie , są to czeskie strony .
    jedynie co moge zaproponować to to że posiadam spakowane schematy ( posiadają je również : Szubi81 , Zygus , i KrzysiekGdynia) na CD mogę wyslac je komuś kto wrzuci je na jakiś serwer ( ja nie mam pojęcia jak to zrobić :zawstydzony: <!-- s:zawstydzony: --> )

  • mogę to u siebie wystawić, choć wolałbym ftpem. Ile te schematy "ważą"? Nie dasz rady ich mejlem popchnąć?

  • Tutaj jest topic ze schematami do fabii I w jezyku czeskim wiec to bedzie to samo. http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=3072<!-- m -->
    Prosze pisac odnosnie uwag w tamtym temacie - ten zamykam ze wzgledu na to, ze tylko jeden link dziala.

  • witam wszystkich dzis robilem test sondy na kanale 030 w drugim polu widnieje 100 bits a w pierwszym 111 czy dziala ona prawidłowo???prosze o pomoc