Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Sportowe zawieszenie, co wybrać?

Temat utworzony · 224 Posty · 78235 Wyświetlenia
  • mam sprężynki Eibach Pro-Kit -30mm a chciałbym jeszcze niżej, poza gwintem jest jeszcze jakaś opcja :?: <!-- s:?: -->

  • sa jeszcze chyba sprezyny -50mm

  • Springów obiżających więcej niż -40mm na seryjnych amortyzatorach nie polecam(które i tak najlepiej gazowe zakładać w tym przypadku).Jeżeli nie masz kasy to możesz śmiało kit kupić.Wszystko zależy czego oczekujesz.Zawiasy są różne i każdy inaczej pracuje.Zwykły gwint będzie miał tylko regulacje wysokości(po każdej zmianie ustawienia i tak musisz geometrie robić),lepszy z regulacją tłumienia jest fajny bo możesz cuda ustawiać np zmieniać podsterowność samochodu itp.W fabi nic nie zmianiałem ale w polówce mam kit -60/60 Powertecha i jestem bardzo zadowolony.Prowadzenie fajne,komfort lepszy niż na samych springach -40/40 które miałem wcześniej.Jedyny minus to że na naszych drogach często się przytrafia uderzyć to podłogą, tłumikiem lub mocowaniem wachacyzy o asfalt.No i zapomnij o podjechaniu o jakikolwiek krawężnik 🆗 <!-- s🆗 -->

  • [quote="Adaś"]Koni Sport Kit 1130 z regulacją twardości [/quote] a jaki koszt[b] Adaś[/b] :?: <!-- s:?: -->
    ja mam te eibachy -30 i gazowe KYB ale przydało by sie ze 20mm w dół na krawężniki i tak nie wyjeżdżam wiec spox wzrok mam spoko to dziury widze ale kangurem to nie bawi mnie jazda :dobani:

  • a seryjne amorki jakie obniżenie tolerują :?: <!-- s:?: -->
    mam prawie nowe KYB i niechce narazie ich zmieniać

  • [quote="manii"]a seryjne amorki jakie obniżenie tolerują :?: <!-- s:?: -->
    [/quote]

    Ile tolerują to nie wiem, ale moje zdanie jest takie ( nie musisz się nim sugerować ), że przy wymianie sprężyn na krótsze powinno się też odpowiednio do tego dopasować skok amorka ponieważ musisz się liczyć z tym, że przy krótszej sprężynie i max otwarciu seryjnego amorka ta pierwsza potrafi wystrzelić z gniazda, owszem zgadzam się, iż napewno są jakieś tolerancje od - do, ale jeśli ktoś wyliczył, że do danego amorka ma być tyle i tyle długości sprężyny to trzeba komuś zaufać i albo wymieniać komplet albo jeździć na serii jak ja 🆗 .

  • Seryjne amorki toleruja sprezyny do -40mm.
    Wiadomo ze najlepiej jest zmieniac komplet, ale nie zawsze jest na to kaska.

  • [quote="MirekS"]Ile tolerują to nie wiem, ale moje zdanie jest takie ( nie musisz się nim sugerować ), że przy wymianie sprężyn na krótsze ..........[/quote]

    spoko [b]MirekS[/b] jeszcze mi nie wypadły (ale tak na marginesie to jesteś moim guru pod względem mechaniki) wczesniejsze auto mialem niezle polożone bo -70mm i to też by sie zdało ale widze że bez kompletnego zawiasu sie nie obejdzie

  • Nie spotkałem się aby taki problem występywał przy obniżeniach do - 60.
    Te Kayaby przy większym obniżeniu i tak byś szybko zajeżdził wiec wymień cały zawias.Warto jeszcze założyć rozpórke kielichów .

  • [quote="Krzysiek"]Warto jeszcze założyć rozpórke kielichów .[/quote]

    Racja, ją się powinno zawsze montować do obniżonych autek, ale cóż różnie to bywa. Najpierw oszczędności, później przymusowe wydatki. Ja z obniżomych autek miałem do tej pory tylko kaszlaka, gleba była ładna 🆗 <!-- s🆗 --> , ale i spory problem na naszych drogach. Teraz póki co gdzie mieszkam nie mogę o żadnej glebie nawet myśleć bo bym do domku nie dojechał czegoś nieurywając.

    [quote="manii"]jesteś moim guru pod względem mechaniki[/quote]

    :zawstydzony: no przestań.

  • jaki zestawik gwintu byście polecili ?

  • ........no i nikt nie polecił ..... bede jezdził wielbłądem..... 😕 <!-- s:/ -->

  • [quote="manii"].......no i nikt nie polecił ..... bede jezdził wielbłądem..... 😕 <!-- s:/ -->[/quote]

    Mozesz brac ten co Adas pisal, bo on jest chyba zadowolony

  • Nie miałem w tym temacie za wiele doświadczeń, więc nie chcę niczego zachwalać

  • Hmmm to ciekawe dlaczego? Ja narazie mam obniżoną na spręzynach ale za jakiś czas muszę je zmienić ... i teraz nie wiem na co skoro gwina nie polacają 😕 <!-- s:/ -->

  • [quote="Loni"]Ja narazie mam obniżoną na spręzynach ale za jakiś czas muszę je zmienić [/quote]

    a czemu to??

  • [quote="Zygus"][quote="Loni"]Ja narazie mam obniżoną na spręzynach ale za jakiś czas muszę je zmienić [/quote]

    a czemu to??[/quote]

    ... ponieważ sprężynki mam wymienione na sportowe 🆗 ale amorki są seryjne :rozpacz: więc po jakimś czasie seryjne amorki ulegają szybszemu zużyciu i wtedy nie ma sensu wymieniać samych amorków... lepiej dołożyc troszke więcej kasy i włożyć np gwincik :super: <!-- s:super: -->

  • Jeśli chodzi o firmy to Koni, KW, H&R, Weitec.

  • [quote="Loni"]więc po jakimś czasie seryjne amorki ulegają szybszemu zużyciu i wtedy nie ma sensu wymieniać samych amorków[/quote]

    No to normalka, myslalem ze juz zaczelo ci sie dziac z amorkami. Ile zrobilas km na tych sprezynach i jakiej masz firmy??

  • Sprężyny sportowe firmy Eibach -35/40 mm a przejechane mam na nich ok 7 tys. 😛 <!-- s:P -->