Witaj na forum Fabia Club Polska

Poduszka powietrzna

Temat utworzony · 26 Posty · 8607 Wyświetlenia
  • Witam,

    Mam problem z poduszką. W zeszłą zimę gdy temperatura spadła poniżej zera, zaświeciła się kontrolka poduszki i świeciła się całą zimę, nie pomagało kasowanie błędu. Gdy tylko zrobiło się ciepło skasowałem błąd i tak jeździłem aż do pierwszych przymrozków. Znowu zapaliła się kontrolka 😞 <!-- s:( --> Czy ktoś wie czym może to być spowodowane? Może jakieś wiązki są zamoczone lub zaśniedziałe?

    Pozdrawiam,
    Arek

  • zacznij od kostki przy liczniku
    jej wypiecie na zapłonie powoduje zaswiecenie błedu , a wiec może masz coś luznego przy kosce - zima powoduje kurczenie materiałów - 🆗 <!-- s🆗 -->

  • Według mnie to gdzieś w wiązkę wkradła Ci się wilgoć i powoduje przepływ prądu.

  • Którą wiązkę? Gdzie jej szukać?

  • Wiesz co podaj najpierw nr błędu.Jeżeli chcesz już robić na własną ręke(czego w tym temacie akurat nie polecam jeżeli ktoś się dobrze nie zna) odłącz akumulator.

  • Kodu nie pamiętam, bo było to prawie rok temu, ale elektryk nie był w stanie namierzyć usterki po kodzie, jeden co mi powiedział to że faktycznie może to być związane z wilgocią, bo kasował ten błąd kilka raz, a on się pojawiał, ale zniknął dopiero wtedy gdy zrobiło się ciepło.

  • [b]sobot[/b] wiem, że któryś z roczników miał tak ustyowaną wiązkę, że piła ona wilgoć, wiem, iż były nawet akcje serwisowe w związku z tym związane, wiązka jest gdzieś za deską pod podszybiem, ale ja myślę podobnie jak [b]Krzysiek[/b] sprawy prądu lepiej zlecić fachowcowi.

  • Ja słyszałem też że wiązki od poduszki przechodzą gdzieś w podłodze pod fotelem pasażera. Czy ktoś wie może gdzie dokładnie?

  • pod fotelem przechodzą wiązki z poduszek bocznych,i jeśli one nawalom to kontrolka poduchy tyż świeci.

  • [quote="sobot"]Ja słyszałem też że wiązki od poduszki przechodzą gdzieś w podłodze pod fotelem pasażera. Czy ktoś wie może gdzie dokładnie?[/quote]

    a wiec to co pamietam :

    za lub przed biegami powinna byc skrzyka sterownik od poduszek moze tam kostka jest luzna

    od progów do foteli leci kabelek do pasów zerknij pod fotel jest tak kabelek do fotela może tam sie cos rozłaczyło

  • Byłem u elektryka, podłączył Fabkę pod VAGa. Był jeden błąd - zbyt duża rezystancja poduszki kierowcy. Wyciągnął poduszkę, przeczyścił konektory, skasował błąd, skasował mnie na 50 zł i wszystko działało, ale tylko przez kilka dni. Od wczoraj znowu poduszka świeci.
    Czy wiecie co może być przyczyną? Nie chcę jechać do serwisu bo na pewno ze mnie zedrą.
    Mam jeszcze pytanie, jak byłem u Elektryka to podłączył się on do Fabii za pomocą kabla z wtyczką serwisową i USB z drugiej strony. Czy wiecie gdzie można taki kabel dostać i za ile oraz skąd ściągnąć program VAG na PC?

  • [quote="sobot"]Czy wiecie gdzie można taki kabel dostać i za ile oraz skąd ściągnąć program VAG na PC?[/quote]
    Poszukaj na allegro, mają tam tego sporo

  • Odnośnie części to fakt alegro lub giełda elektroniczna, natomiast co do Twego problemu, znajomy miał taki problem jak Ty tylko w octawi, okazało się, że padł sterownik poduszki, krzyknęli mu za niego coś koło 3 tys zł. Zrezygnował z wymiany i całkowicie zdemontował poduchę by jej czasmi nie przyszło do głowy odpalić podczas jazdy.

  • Elektryk powiedział że to jest wiązka, która jest podłączona do poduszki i kosztuje coś koło 100zł. Co o tym sądzicie?

  • Wiem, że wychodziła seria fabii z wadliwymi wiązkami i nawet skoda to wymieniała, może u Ciebie też taka jest.

  • A wymieniali to na zasadzie reklamacji czy trzeba było za to płacic?

  • Jakiś % się płaciło, ale nie wiem jaki bo ja tego nie robiłem. Nie wiem czy to nie było ujęte w tej tzw TABELI DOBREJ WOLI co skoda wprowadziła.

  • Co to za tabela?

  • [url=http://skoda.autokacik.pl/pages/dobra_wola.htm]Tabela dobrej woli[/url] to wykaz napraw i części, których koszty po gwarancji pokrywa w mniejszym lub większym stopniu SAP. Coś jakby wykaz bubli o których skoda wie i pokrywa część kosztów naprawy, żeby nie było zbyt dużego rabanu.

  • Znalazłem wiersz, w którym jest podany Airbag kierowcym ale tam jest ograniczenie wieku i przebiegu, a moja Fabia ma 5 lat, więc chyba nic z tego.
    Czy ktoś miał podobny problem z poduszką?