Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Hałasujący (chyba) Mcpherson

Temat utworzony · 5 Posty · 1513 Wyświetlenia
  • Witam!

    Od 2 miesięcy mam problem, z którym ASO nadal nie potrafi sobie poradzić 😕 <!-- s:/ -->

    Zaczęło się od metalicznych, sprężynujących odgłosów z prawego Mcphersona przy skręcaniu (typowe dla uszkodzonego łożyska)
    Wymieniłem łożyska, dwa tygodnie spokoju i znowu.

    W ASO gmerali przy tym w ratach chyba przez miesiąc, wymienili łącznik stabilizatora, osłonę i jeszcze jakieś-tam uchwyty, a na koniec po raz kolejny wymienili łożyska.

    Obecnie hałas jest inny niż na początku, coś jakby sprężyna "szurała" po metalu, co więcej odgłosy zaczynają się pojawiać również przy ruszaniu lub np. wjechaniu/zjechaniu z krawężnika (ale przede wszystkim przy skręcaniu)
    Dodatkowo, odgłosy są najsilniejsze rano (temperatura??), a czasami w czasie jazdy w ogóle ich nie słychać.

    Proszę o pomoc, bo sam już nie wiem co to jeszcze może być.

  • stawiam na rozkalibrowany otwór w poduszce mcphersona - dopiero na stacji diagnostycznej zauważyłem jak końcówka amorka ( z gwintem) "skacze" sobie w otworze - taki ruch może ze 2 mm...
    ... a też prawie pół auta wymieniłem ....

    a przy ostatniej wymianie amorków wymieniłem same łożyska w mcphersonach i teraz się to zemściło.

  • mam to samo jak to naprawic ?

  • [quote="arturro67"]mam to samo jak to naprawic ?[/quote]
    wymienić na nowe ....

  • jaki koszt m/w ?