Witaj na forum Fabia Club Polska

Radia CD/mp3/SD/inne

Temat utworzony · 357 Posty · 76745 Wyświetlenia
  • moze 🙂 w sumie nie sprawdzalem u siebie alpine, tylko pionki... ale im nic nie moglem zarzucic, a jestem raczej wybredny 🙂 <!-- s:) -->

    Alpine sluchalem tylko przez jakis czas u kogos najczesciej 😛

    Moze sobie potestuje nowa marke, zobaczymy... 😛

  • Ja już kiedyś obcowałem z ALPINE kiedy dosiadałem Fiata Uno.

    Przypadł mi do gustu. 😉 <!-- s;) -->

  • Mam pytanko do radiowych szpeców. Problemik u mnie tego typu, iż: gdy jadę radyjko gubi fale, gdy stoję jest oki. Wyciągałem już radio i połączenie antenowe jest ok - jak odłączę nie działa, jak podłączę działa. I nie wiem co dalej - radyjko pada :?: <!-- s:?: -->

  • Nie jestem co prawda specem, ale kiedyś jak miałem panasonica to była tam taka opcja chyba związana z RDS. Chodziło o czułość wyszukiwania nowego mocniejszego sygnału. I można było zmienić mu czułość na jazdę miejską (trakcje elektryczne, tramwaje i wiele innych zakłóceń) oraz na szosę, gdzie płynnie się przejeżdża z jednej częstotliwości w drugą.
    Nie znam się na tym więc dlatego tak piszę nieprofesjonalnie, ale może poczarowałbyś z tym jeśli taka opcja u Ciebie występuje. Niestety nie pamiętam jak to się nazywało, a instrukcji już dawno nie mam.

  • kesli podczas jazdy gubi fale to jest wielce prawdopodobne że albo nie masz separatora antenowego albo takowy padł i trzeba zinstalować nowy

  • [quote="djczas"]kesli podczas jazdy gubi fale to jest wielce prawdopodobne że albo nie masz separatora antenowego albo takowy padł i trzeba zinstalować nowy[/quote]

    Separator był zamontowany wraz z radiem prawie 6 lat temu, a jeżeli padnie to tylko podczas jazdy będzie sygnał gubił :?: <!-- s:?: --> , bo wydaje mi się, że na postoju też powinien, ale mogę się mylić.

  • to zależy od miejsca gdzie sie znajdujesz jesli jest silny sygnał to bedzie działał poprawnie bez zakłuceń separator ma za zadanie podanie plusa do wzmacniacza antenowego który zanjduje sie w stopce nateny

  • Problem rozwiązany, zaśniedziałe i przyrdzewiałe było połączenie od dołu anteny na dachu 😞 - na dachu ani śladu rdzy 🙂 . Wyrzuciłem antenkę wraz z kabelkiem i zakupiłem nową z wbudowanym wzmacniaczem, separator wyrzuciłem i teraz po prostu bajka :rotfl: <!-- s:rotfl: --> dzwięk piękny, czyściutki w trasie RDS spełnia rolę jak należy - trzyma zadaną stację.

  • Z tych dwóch to Pionek.Ale tak jak inni radze dozbierać i kupic Alpine!
    To klasa sama dla siebie 😉 <!-- s;) -->

  • no i moje fabryczne SYMPHONY się delikatnie rzecz ujmując rozje..........chało 😞 <!-- s:( -->

    radio działa, ale płytki to mi już nie oddał, była w środku ale jej nie widział - do tego stopnia, że ktoś chciał włączyć inną płytkę nie wiedząc, że w środku już jest inna i połknął drugą i teraz to już się totalnie zatkał...

    jeżeli chodzi o serwis to mogą mi to wysłać do Krakowa na Karmelicką do serwisu BPunkta (zna ktoś może z Was ten serwis?)

    gorsza sprawa bo to serwisowanie to może trwać nawet 3 tygodnie... może się tam przejadę osobiście i to coś przyspieszy, ale już dawno nosiłem się z zamiarem zamiany tego "sprzętu", więc jeśli macie jakieś ciekawe propozycje to chętnie skorzystam z rad 🙂

  • rozkrec i wyciagniej te plytki
    proste jak barszcz.

  • napisz jaki model

    a po krótce w radyjku fabrycznym powinny być 2 otwory malutkie prostokąty w nie wkłada sie blaszki i wyciąga radyjko

    lub

    demontaz listewek bocznych

    najlepie zapraszam na gg od 9 do 15 to pogadamy

  • srubokretem 🙂 😉 <!-- s;) -->

  • Te blaszki powienines dostac do radia, tak mi sie wydaje przynajmniej.

  • Podjedz do dowolnego aso skody i powiedz gosciwo zeby ci to wyciagnal na miejscu
    5 sekiund roboty
    I zawsze mozesz powiedziec ze przyjechales do skody , bo gdzie miales pojechac

  • [quote="EloRadzik"]Zapłace cś zA TO? Coś słyszałem ze jak kupie radio to już będą chwytaki.[/quote]

    zgadza sie, do każdego nowego radia dostajesz "chwytaki", przynajmniej tak jest w pionnerach.

  • [quote="EloRadzik"]I jakieś głosniki na tył . Co byście polecali nie drogiego a fajnego . Odrazu nie chce robić z fabki wiochy na kółkach[/quote]

    Co do glosnikow na tyl, to poczytaj forum, napewno cos znajdziesz. Z tego to kiedys czytalem warto zainwestowac w lepsze glosniki z przodu i wygluszenie drzwi niz glosniki na tyl.

  • [quote="Zygus"]Co do glosnikow na tyl, to poczytaj forum, napewno cos znajdziesz. Z tego to kiedys czytalem warto zainwestowac w lepsze glosniki z przodu i wygluszenie drzwi niz glosniki na tyl.[/quote]

    Ja polecam HERTZ ESK 165 z przodu, są głośniki w cenie dość przystepnej... I tak jak pisze Zygus droższe głośniki z przodu + wygłuszenie jeśli to ma jakoś wmiare rozsądnie zagrać. Mam te głośniki na przodzie i sie nosze z zamiarem właśnie wygłuszenie drzwi...

    Z głośników polecam również MacAudio... natomiast odradzam wszelkiego rodzaju pionnery, blaupunkty, sony itp.

    [b]EloRadzik[/b] Tylko trzeba pamiętac że do 16 cm głośników potrzeba dorabiać dystanse... najlepiej z MDF, plastikowe sie nie nadają, wiem... bo mam :dobani: <!-- s:dobani: -->

  • Ja do mojego radyjka nie miałem blaszek, użyłem wąskich wkrętaków i zdjąłem te dwa czarne plastiki.

  • Przejściówkę to masz na myśli wzmacniacz, tak :?: <!-- s:?: -->
    Ja u siebie go wyrzuciłem i założyłem antenę z wbudowanym wzmacniaczem, efekt jak najbardziej 🆗