Witaj na forum Fabia Club Polska

Odpowietrzenie skrzyni korbowej w silniku typu AUA 1,4 16V

Temat utworzony · 6 Posty · 3005 Wyświetlenia
  • Witam
    niewiem czy powinienem ten temat poruszać w tym miejscu czy w ASo
    mam pytanie czy spodkaliście się z zamarzaniem odpowietrzenia skrzyni korbowej w silniku typu AUA 1,4 16V 75KM swego czasu ten temat był mocno nagłośniony przez VW montowano dodatkowe ogrzewnie tego przewodu odpowietrzającego było to robione przez serwis VW gratisowo w tych silnikach ale Skoda od tego umywa ręce i twierdzi że ona nic na ten temat niewie :evil: po rozmowach z VW bo w Skodzie panienka mnie wk....ła że ona ic na ten temat niewie powiedzieli mi że oni bez żadnych problemów to wymieniali nawet po 5latach a w skodzie chcą za to 300zeta :!: <!-- s:!: --> może ktoś spotkała się z tym problemem ? dzięki.

  • Oj głośno o tym było, chodziło o polo i wiem, że odpalanie groziło nawet zatarciem gdyż prawie całkiem zanikało ciśnienie oleju, iż skoda za to, każe płacić nie ma się co dziwić, skoda to skoda, a VW to VW. Tyczyło się to temperatur od -20 stopni w dół.

  • Proponuję, żebyś szukał pomocy w gazetach np. auto świat (tam są takie przypadki i skutecznie pomagają, i były także omawiany ten temat).Ale wcześniej pogadaj z kierownikiem serwisu, a nie z jakąś panią która przyjmuje auta do przeglądu.Taka rzecz to wada fabryczna.

  • witam
    Rozmawiałem potem z goście z VW mówil aby poprosić o pisemną odpowiedź dlaczego to nie będzie zrobione w ramach producenta wtedy czasami zmienia się nastawienie Skody do danego problemu ale podał mi również telefon do gościa ze skody z którym rtozmawiałem i powiedział że nie zamyka mi drzwi do rozwiązania tego problemu i kałał aby serwis się zwrócił d skody polska z tym problemem tak też uczyniłem. Narazie mam autko zrobione załooną grzałkę na odpowietrzeniu nic nie kazali mi płacić tylko czekać na odpowiedz Skody Polska więc czekam.
    Jak dostanę odpowiedz to podzielę się wiadomościami z wami
    nara.

  • W takim razie czekamy na pozytywna opinie z SAP.

  • Bardzo jestem ciekawy odpowiedzi ze strony skoda polska.