Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Jaki olej? - temat zbiorczy

Temat utworzony · 496 Posty · 246978 Wyświetlenia
  • JA bym został przy tym co masz.
    0W40 jest prawie jak woda i może ci silnik go pożerać. Poza tym istnieje ryzyko że Ci się będzie paliła kontrolka od oleju.
    5W30 chyba spełnia normę 504.00/507.00 , nie?
    Na 502.00 spełnia 5W40 , 0w40.

  • Witam wszystkich,

    Mam do Was pytanie,które pewnie się już pojawiło:

    Jaki olej zalać do Fabii 1,4 16V 55KM 2005 r, ok 189 tyś - sprowadzona z niemiec, ale raczej przebieg oryg. Auto mam od 3 dni i wypadało by jakiś jakiś serwis jej zrobić. Nigdzie nie ma kartki jaki był zalany olej, A ja nie wiem jaki wlać, aby nie narobić jakiegoś zamieszania.
    Będę wdzięczny za odpowiedzi,

    Pierwszy ram mam styczność ze skodami, dlatego pytam.

    Pozdrawiam

  • Cześć.
    Ciężko coś poradzić.. 😞 <!-- s:( -->

    Ja bym zaczął od płukanki i nalania oleju 5W40. W fabiach przeważnie jest ten 5w40 z norma 502.00 lub 5w30 z normą 504.00

  • [quote="TOMUŚ"]Cześć.
    Ciężko coś poradzić.. 😞 <!-- s:( -->

    Ja bym zaczął od płukanki i nalania oleju 5W40. W fabiach przeważnie jest ten 5w40 z norma 502.00 lub 5w30 z normą 504.00[/quote]

    Dzięki za odpowiedź, oczywiście olej zmieniłem za Twoja sugestia na taki z normą 502.00- wybór padł na valvoline synpower 5w40.

    Dla potomnych powiem że nie polecam tego oleju. Po wymianie silnik wyraźnie stał się glosniejszy po roZruchu, oraz na wyższych obrotach.

    Olej zmieniłem bez plukanki, filtr mann.

  • a jak silniki skody współpracują z olejami Shella?? Wiadomo każdy producent zaleca jakiegoś producenta. Waszym zdaniem ma to znaczenie??

  • Shell z nową technologią pure clean posiada więcej myjących właściwości niż castrol. Poza tym to jest dobry. Trzeba pilnować normy Vw.

  • [quote="Faraon"]a jak silniki skody współpracują z olejami Shella?? Wiadomo każdy producent zaleca jakiegoś producenta. Waszym zdaniem ma to znaczenie??[/quote]

    ja teraz mam shella 0w40 a wczesniej byl mobil 1 0w40 i nie widze roznicy

  • [quote="patgaw"][quote="Faraon"]a jak silniki skody współpracują z olejami Shella?? Wiadomo każdy producent zaleca jakiegoś producenta. Waszym zdaniem ma to znaczenie??[/quote]

    ja teraz mam shella 0w40 a wczesniej byl mobil 1 0w40 i nie widze roznicy[/quote]

    Tomuś wspomina o właściwościach czyszczących to może podczas jazdy samochodem nie widać różnicy ale jak się otworzy silnik to może w środku nie ma nagaru i silnik jest czystszy??

  • Każda firma ma swoje specyfiki które daje do oleju , paliw itp. Dlatego mamy różnice że na benzynie X się jeździ lepiej jak na Y. Z olejami jest to samo.
    To że nagaru nie będzie to jest mit. Nagar będzie ale mniejszy - w mniejszym stopniu. Dlatego producenci paliw zalecają benzynę Z , że jest lepsza jak benzyna A.
    Podczas jazdy oleju X czy Y nie poczujesz . Dopiero po przejechaniu XXX tysięcy kilometrów będziesz widział ile wart jest olej który stosowałeś.
    Własciwości myjące można poznać po tym w jakim okresie olej zrobi się czarny. Zwykle sie olej robi czarny po około 4 miesiącach. Vw oleju po pół roku zaczyna sie robić czarny, gdzie shell po około 1, 2 miesiącach

  • Polecam każdy, co spełnia normę 502.00 i jest regularnie zmieniany.

  • Polecam każdy 5W40 z normą 502.00.
    Najczęstsze oleje lane do naszych fabii to Castrol , shell, mobil 1
    Asiu pewnie masz wlany jeden z wymienionych 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="asia1324"]Dzień dobry,

    Około miesiąc temu kupiłam Fabię z 2009 roku z przebiegiem 148 000 km. Chciałabym wymienić olej w aucie, jednak nie ma informacji jaki jest aktualnie wlany. Czy możecie coś polecić? Benzyna 1.6 77KW[/quote]

    jeśli masz problem z wyborem oleju i nie ma skąd się dowiedzieć (nie ma książki serwisowej lub naklejki) to można skorzystać z LubeMatch gdzie wybierając swój samochód dostaniesz odpowiedź jaki olej wlać.

  • [quote="asia1324"]Dzień dobry,

    Około miesiąc temu kupiłam Fabię z 2009 roku z przebiegiem 148 000 km. Chciałabym wymienić olej w aucie, jednak nie ma informacji jaki jest aktualnie wlany. Czy możecie coś polecić? Benzyna 1.6 77KW[/quote]

    Ja aktualnie leję 0W40 Specol VW 502. Kilka wymian już poszło i wszystko jest ok. Przebieg podobny i motor ten sam.

  • Czołem
    Kupilem f2 2014r 1.6tdi 77kw pytanie jaki olej zastosować na wymianę i ile olej wchodzi do tej jednostki?

  • Cześć.

    Starczy castrol 5w30 z normą 507.00

  • [quote="beno12"]Czołem
    Kupilem f2 2014r 1.6tdi 77kw pytanie jaki olej zastosować na wymianę i ile olej wchodzi do tej jednostki?[/quote]

    tak jak wspominałem wyżej aby dobrać olej do swojego auta możesz skorzystać z lubematch