Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Spryskiwacz tylny - temat zbiorczy

Temat utworzony · 158 Posty · 36659 Wyświetlenia
  • Witamy w gronie.
    Proponuję zakupić klej do metalu i skleić. Tam nie ma ciśnień ani wysokich temperatur więc spoina spokojnie wytrzyma. Koszt kilkanaście złotych i trochę własnej inwencji.

  • [quote="MirekS"]... trochę własnej inwencji.[/quote]
    powiem więcej to juz taki mały tuning. 😛 <!-- s:P -->

    ale co do tego sklejania, to dobry pomysł nie zaszkodzi sprubować, możesz tylko zyskać.

  • Dlatego ASO nie bawi sie w takie pierdoly, tylko odrazu wymienia caly element.
    Ty niestety musisz poprobowac sam, chcac zaoszczedzic

  • Dokładnie Zygus ma rację, ja jak pojechałem z 2.5 roku temu z informacją do nich, że mi się pali kontrolka od niskiego poziomu płynu chłodniczego, a poziom był na maxa, chcieli mi wymienić cały zbioriczek wraz z czujnikiem bo stwierdzili, iż jest na nim osad - koszt chyba coś koło 200 zł. A ja kuoiłem 0.5 litra rozpuszczalnika za 5 zetów, wlałem na pół godziny potrzepałem, wyparzyłem wrzątkiem i działa do dziś.
    Musisz to obejrzeć i może skorzystać z pomocy jakiegoś tokarza, spawacza. My na forum bez obejrzenia danej części nie jesteśmy w stanie zdiagnozować. Może zamieść jakieś zdjęcie.

  • heheh a ja nie mam nic pekniete...a i tak sie nie leje nic przez tylni 😞

  • [quote="waku"]heheh a ja nie mam nic pekniete...a i tak sie nie leje nic przez tylni :-([/quote]

    Moze sie cos zatkalo??

  • [quote="zygus"][quote="waku"]heheh a ja nie mam nic pekniete...a i tak sie nie leje nic przez tylni :-([/quote]

    Moze sie cos zatkalo??[/quote]
    sprawdze niedlugo... nie che mi sie rozbierac ale bede musial bo mam wgnieciona tylna klape 😛 <!-- s:P -->

  • W fabii jak się nie leje to są dwie możliwości:

    1. spadł wężyk doprowadzający płyn w tylnej klapie
    2. za jednostką sterującą znajdującą się w komorze silnika jest złączka która łączy przewód który idzie od zbiorniczka z wężykiem lecącym od tylnej klapy lubi często się rozłączyć. Są to dwie plastikowe części łączące się na zatrzask
  • [quote="MirekS"]W fabii jak się nie leje to są dwie możliwości:

    1. spadł wężyk doprowadzający płyn w tylnej klapie
    2. za jednostką sterującą znajdującą się w komorze silnika jest złączka która łączy przewód który idzie od zbiorniczka z wężykiem lecącym od tylnej klapy lubi często się rozłączyć. Są to dwie plastikowe części łączące się na zatrzask[/quote]

    gdzie szukac dokladniej tej zlaczki ?

  • Po otwarciu machy w prawym górnym rogu masz za filtrem powietrza jednostkę sterującą w kolorze srebrnym. Podobne do dysku z komputera. Jest ona na paru zatrzaskach dokładnie nie pamiętam ilu. Trzeba go wypiąć i z tyłu za nim w takiej dziurze jest czarna złączka łączeniowo uszczelniająca. Coś podobnego do złączek pneumatycznych. U mnie ona się rozpięła i płyn uciekał pod auto. Jest tam bardzo mało miejsca i najlepiej mieć damskie palce. Udało mi się to zatrzasnąć dopiero po kilkudziesięciu razach także dużo cierpliwości życzę. Uważaj poza tym na sam sterownik by go nie uszkodzić i nie wstrząsać nim. A potrzebna Ci będzie jeszcze latarka.

  • [quote="MirekS"]Po otwarciu machy w prawym górnym rogu masz za filtrem powietrza jednostkę sterującą w kolorze srebrnym. Podobne do dysku z komputera. Jest ona na paru zatrzaskach dokładnie nie pamiętam ilu. Trzeba go wypiąć i z tyłu za nim w takiej dziurze jest czarna złączka łączeniowo uszczelniająca. Coś podobnego do złączek pneumatycznych. U mnie ona się rozpięła i płyn uciekał pod auto. Jest tam bardzo mało miejsca i najlepiej mieć damskie palce. Udało mi się to zatrzasnąć dopiero po kilkudziesięciu razach także dużo cierpliwości życzę. Uważaj poza tym na sam sterownik by go nie uszkodzić i nie wstrząsać nim. A potrzebna Ci będzie jeszcze latarka.[/quote]
    ok dzieki a tak wogole to popekaly mi zatrzaski od tej jednostki i latala jak glupia wiec juz chyba nic jej nie zaszkodzi 😛 <!-- s:P -->

  • To lepiej ją umocuj na sztywno, bo każda elektronika wytrzyma określoną ilość razy, a potem jak padnie to nieodwracalnie i popłyniesz coś koło 3.5 tysięca. Koledze w octawii tak się stało i bolałoooo jak musiał wyciągnąć tyle kasy.

  • Miałem to samo w swoim kombi. Okazało sie że wężyk spadł na łączeniu które jest za tylnym fotelem z lewej strony. Czuć było wtedy spirytus w kabinie bo płyn spływał pod tylny fotel. A jaką masz Fabie ?

  • Sorry, nie znam się jeszcze na oznaczeniach, ale chodziło mi czy kombi, sedan. 🙂

  • Zacznij od tego czy wogule Ci pracuje silnik tylnego spryskiwacza, jeśli tak masz łączenie w komorze silnika pod podszybiem z lewej strony ( u mnie tam się rozłączyło rok temu ), jak tam jest oki to czeka Cię demontaż tapicerki tylnej klapy i tam się mógł zsunąć wężyk.

  • Rozłączyło się dlatego, że zamarzł Ci płyn w wężyku, a Ty dalej podawałeś płyn, powstało ciśnienie i musiało gdzieś puścić.

  • kolejny punkt dla Mirka za słuszna diagnoze :brawo: <!-- s:brawo: -->

  • [quote="manii"]kolejny punkt dla Mirka za słuszna diagnoze :brawo: <!-- s:brawo: -->[/quote]

    :oops: :oops: :oops:

  • [quote="kisux"]Powiedzcie jaką macie metodę na ten wężyk [/quote]

    Zgrabne palce i godzina wyjęta z życiorysu, fakt przyznaję nie jedna k...a poleciała w kierunku pomysłodawcy tego miejsca.

  • Ja miałem ten sam problemik ,ale po rozłączeniu modułu i wyjęciu go łatwo sie go zakłada.