Witaj na forum Fabia Club Polska

Zapach (dziwne)

Temat utworzony · 34 Posty · 6624 Wyświetlenia
  • A moze cos lezy pod fotelem albo gdzies w jakims zakamarku.
    Moj tata mial kiedys mial tez problem z brzydkim zapachem, okazalo sie ze jakas brudna szmata zaczepila sie gdzies pod autem i tak jezdzila 😄

    Drugi przypadek niezbyt wesoly mial tez chyba Mario, ktory mial zdechlego weza gdzies za tapicerka w aucie, takze proponuje przeglad szczegolowy auta

  • [quote="Zygus"]A moze cos lezy pod fotelem albo gdzies w jakims zakamarku.
    Moj tata mial kiedys mial tez problem z brzydkim zapachem, okazalo sie ze jakas brudna szmata zaczepila sie gdzies pod autem i tak jezdzila 😄

    Drugi przypadek niezbyt wesoly mial tez chyba Mario, ktory mial zdechlego weza gdzies za tapicerka w aucie, takze proponuje przeglad szczegolowy auta[/quote]

    A w moim aucie przez parę tygodni jeździła mysz na [b]gapę[/b]

  • [quote="Adaś"]
    Mirku, czy ta myszka żyła ? ??:):)
    U mnie własnię zauważyłem, że wogóle nawiew ledwie ciągnie 😞 nie wspominawszy o tym , że średnio przyjemnie stamtąd pachnie 😕 <!-- s:/ -->[/quote]

    Tak po wypruciu calego wnętrza musiałem ją łapać :mrgreen:
    Wymień sobie filtr przeciwpyłkowy i będzie ciągło jak marzenie.

  • ponieważ po części jest to temat związany z nawiewem itd. niechże się podzielę z Wami moim okryciem... 😎

    czy również zauważyliście, że jak wrzuca się wsteczny to nawiew automatycznie się przełącza na obieg wewntętrzny... nie wiem, być może też tak macie - próbowałem kilka razy i za każdym razem jest dokładnie to samo - wrzucam wsteczny i obieg się zamyka :shock: :shock: :shock:

  • [quote="Lestek"]ponieważ po części jest to temat związany z nawiewem itd. niechże się podzielę z Wami moim okryciem... 😎

    czy również zauważyliście, że jak wrzuca się wsteczny to nawiew automatycznie się przełącza na obieg wewntętrzny... nie wiem, być może też tak macie - próbowałem kilka razy i za każdym razem jest dokładnie to samo - wrzucam wsteczny i obieg się zamyka :shock: :shock: :shock:[/quote]

    pierwsze slysze :shock: musze sprawdzic u siebie 😄

  • Obieg wewnętrzny się włącza, żeby Wam spalin do środka nie zasysało przy cofaniu.

    Chociaż uważam, że może w dieslu to się przydaje to w benzynce niekoniecznie. Mnie czasami przeszkadza jak mam komplet pasażerów i w deszczu trzeba gdzieś manewrować dłużej na wstecznym - przy zamkniętym obiegu szyby zaczynają parować.

    Niestety przyciskiem nie można tego wyłączyć. Jak masz wsteczny to masz włączony obieg wewnętrzny (lampka na guziku się też nie zapala).

    Aha, nie wiem czy wszystkie fabie to mają czy tylko te z klimą.

  • WOW - dzięki za info - w sumie nie wpadłbym na to...

    jak widać, człowiek całe życie się uczy 😎

    rozumiem że to wszystko tak w ramach hasła: SKODA - przemyślane rozwiązania... 😉

  • Hmm, nie zwrociloem uwagi, ale to pewnie przez to ze lampka sie nie zapala.

  • To słychać na każdej prędkości wentylatora większej niż 1, bo trohce inaczej zaczyna szumieć

  • [quote="Lestek"]czy również zauważyliście, że jak wrzuca się wsteczny to nawiew automatycznie się przełącza na obieg wewntętrzny[/quote]

    U mnie takiego zjawiska brak :szok: <!-- s:szok: -->

  • tak jak piszecie szanowni Panowie

    oczyściś układ wentylacji , wymienić wkład przeciwpyłkowy i wrzystko wraca do normy :hyhy: <!-- s:hyhy: -->

    ja jako ze mam aż 4 tys zrobiłem przewiew w własnym zakresie z czyszczeniem filterka 😄
    i ładnie pachnie i szybki nie parują jest miodzio 🙂

    a co liści było i innego dziadostwa :zdziwko:

  • [quote="PIO69"]Swoją drogą za głosnośc wentylatora w Fabii powinni kogos rozstrzelac!!!
    Powyżej 1 pozycji wentylator jest głosniejszy od silnika.[/quote]
    Hmmm, ja nie narzekam. Na 2 w czasie jazdy go w ogóle nie słychać. Chyba że przy obiegu zamkniętym, to wtedy słychać że jest, ale hałasem tego nazwać nie można. Dopiero na 3 zaczyna przypominać że istnieje.
    ps. posłuchałbyś wentylatora w Seicento: na 1 w ogóle nie dmucha, na 2 ryczy tak, że silnika nie słychać. Wiem, wiem, nie porównywać Fabii do SC... 😉 <!-- s;) -->

    [quote="MirekS"][quote="Lestek"]czy również zauważyliście, że jak wrzuca się wsteczny to nawiew automatycznie się przełącza na obieg wewntętrzny[/quote]

    U mnie takiego zjawiska brak :szok: [/quote]
    [b]Mirku[/b], a masz klimę, może tylko przy klimie jest ta opcja?

  • jeżeli chodzi o głośność to ja też nie mogę narzekać - w czasie jazdy przy włączonym radiu wogóle go nie słychać na 2 - kiedy stoi w korku i wyłącze radio to powiedzmy, że można powiedzieć, że słychać jak działa 🙂 ale głośny nie jest... a porównując z seicento, z którego się do fabki przesiadłem to już wogóle - można powiedzieć, że jest bezszelestny :hyhy: <!-- s:hyhy: -->

  • [quote="kros"][b]Mirku[/b], a masz klimę, może tylko przy klimie jest ta opcja?[/quote]

    Klimy u mnie brak 😞 <!-- s:( --> , może masz rację.

  • [quote="MirekS"][quote="kros"][b]Mirku[/b], a masz klimę, może tylko przy klimie jest ta opcja?[/quote]

    Klimy u mnie brak 😞 <!-- s:( --> , może masz rację.[/quote]

    U mnie rowniez obieg wewnetrzny nie wlacza sie, gdy wbije wsteczny. Tylko autka z klima musze miec taki bajer :zalamany:

  • [quote="wolfmk"] Tylko autka z klima musze miec taki bajer :zalamany: <!-- s:zalamany: -->[/quote]
    Nie ma czego żałować, mnie to czasami denerwuje i mogło by tego nie być.

  • Ale tak na chłopski rozum to nie mogę pojąć dlaczego tak jest w autkach akurat z klimą :?: <!-- s:?: -->

  • [quote="kros"][quote="wolfmk"] Tylko autka z klima musze miec taki bajer :zalamany: <!-- s:zalamany: -->[/quote]
    Nie ma czego żałować, mnie to czasami denerwuje i mogło by tego nie być.[/quote]

    zgadzam sie!! nie ma problemu, gdy cofasz kawałek - gorzej jest jak musisz cofnąć nieco dłuższy odcinek (szczególnie w deszczową pogodę) - moment i wszystko zaparowane...

  • [quote="MirekS"]Ale tak na chłopski rozum to nie mogę pojąć dlaczego tak jest w autkach akurat z klimą :?: <!-- s:?: -->[/quote]

    Nie wiem - może w trosce o parownik, żeby jakieś smrodki ze spalin go nie zatruwały?

    A może w trosce o pasażerów, że niby jak jest klima to jest wyższy standard, a jak wyższy standard to spalinom przy cofaniu wstęp wzbroniony??
    Jeśli tak, to czemu nie pomyśleli że parujące szyby ten standard obniżają...

    Nie mam pojęcia.

  • Może ktoś się wybiera do ASO i by zapytał co te mądre głowy znów za ciemnotę wcisną.