Witaj na forum Fabia Club Polska

Montaż radia

Temat utworzony · 71 Posty · 58919 Wyświetlenia
  • Zapraszam do rejestracji, napewno ulatwi ci to korzytsanie z forum 😄
    Nie wiem dokladnie, tylko sie domyslam.
    Jesli nie chce sie dac wyciagnac, to pewnei musisz posciagac te listewki co masz po bokach i moze tam sa jakies srubki :roll:

  • do góry i na dół i do siedbie zarówno górna jak i dolną półeczke i wyjdzie
    w tych półeczkach sa małe zapadki
    listeweczki boczne nie maja nic do tego

  • Młody ty nasz geniuszu.

  • [quote="MŁODY"]do góry i na dół i do siedbie zarówno górna jak i dolną półeczke i wyjdzie
    w tych półeczkach sa małe zapadki
    listeweczki boczne nie maja nic do tego[/quote]

    Dlatego pisalem ze sa to moje domysly, bo nie bylem pewny 😎

  • taka poleczka? jezeli o to chodzi to u mnie do siebie sie wyciaga na sile (ma tam jakies zatrzaski) ale raczej nie mialem problemow, zeby to wyjac.

  • [quote="Hildek"]taka poleczka? jezeli o to chodzi to u mnie do siebie sie wyciaga na sile (ma tam jakies zatrzaski) ale raczej nie mialem problemow, zeby to wyjac.[/quote]

    dokladnie tak jak pisze Hildek ciagnij do siebie :hyhy: <!-- s:hyhy: -->

  • Witam
    Zakupiłem sobie ostatnio radio pioneera deh-2020mp. Chciałbym was spytać w jaki sposób wy zamocowaliście swoje radia. Standardowo na każdym radiu jest kieszeń którą zdejmujemy z radia i mocujemy w aucie, jednak mi bardzo ciężko wchodzi ten kosz, a jak jeszcze go przymocuje jakimiś wkrętami to radio już mi nie wejdzie. Dlatego chciałbym wiedzieć jak wy to robicie, może ktoś ma dobre rozwiązanie.
    Z góry dzięki za odpowiedzi

  • innej opcji raczej nie ma jak pierwsze zamocowac ta pol kieszen rozgiac blaszki na zewnatrz jak trzeba to wkrec pare wkretow z plaskimi glowkami sa tam takie wglebione miejsca na pewno poradzisz troszke manualnych zdolnoosci a na pewno sie zmiesci jak dobrze przykrecisz to nie bedzie nic bzderkalo a radio musi ciasno wchodzic powodzenia 🆗 <!-- s🆗 -->

  • Będę myślał i kombinował, na pewno jakoś umocuje. Efekt końcowy opisze jak skończę 🙂 <!-- s:) -->
    [quote="manii"]rozgiac blaszki na zewnatrz[/quote] chodzi ci o te małe blaszki na podstawie i górnej warstwie kieszeni :?: Te z boku służą chyba do umocowania radia w kieszeni. Jak coś to poprawcie mnie 🙂

  • [b]vanhouse[/b], radio kupiłem na allegro, ale z montażem dam sobie rade, pomajsterkuje jedną sobotę ale nie odpuszczę 😛 <!-- s:P -->

    EDIT:
    no i zamontowane, radio weszło na ścisk i nie przykręcałem go 😛 poprzestawiałem kabelki i ładnie gra :hurra:

  • Witam!
    Mój pierwszy post 😉
    Użytkownikiem Fabii 1.4 MPI jestem od wczoraj. Pierwszą rzeczą jaką chciałem zrobić to instalacja radia. Z wyciągnięciem półki nie było większego problemu, ale problem mam z dopasowaniem radia do wnęki DIN. Mam w domku 2 radyjka i każde jest za duże, dokładnie zbyt długie. Nie chodzi tutaj o ułożenie kabli, ale poprostu o zbyt duże wymiary radia. Czy ktoś mi może powiedzieć ile centrymetrów wchodzi radio do środka? U mnie oba radia (jedno Medion, drugi Panasonic) wystają jakieś 3, 4 cm.
    Wcześniej radia pracowały w Seicencie i BMW, w żadnym z tych samochodów nie było podobnego problemu.

    Z góry dzięki za info

    Avenger

  • Cóź ... podobnych tematów było parę i chyba wszytkie przejrzałem. Niestety nie znalazłem odpowiedzi na dręczące mnie pytanie. Dziś próbowałem włożyć do wnęki radio Dalco CD-3987RDSMP3. Niestety radyjko ma głębokość 19 cm licząc od mocowania radiatorów z tyłu obudowy aż do panela głównego (bez panela 18 cm). Odbiega to od standardu 178 x 50 x 160 mm. Czy można to jakoś tam wpasować (np usuwając kratkę która jest we wnękach na radio) czy raczej czeka mnie zakup nowego radyjka?

    Pozdrawiam
    Ave

  • jak moge cos poradzic
    po 1 wyciągnij 2 pólki wneki w konsoliśrodkowej tzn DIN1 i ta podstodem

    • wystarczy pociagnać do siebie sa na zatrzaskach
      po 2 teraz możesz zobaczyć co ci przeszkadza masz dużą dziure do góry pchasz radyjko a na dole wkładasz dłoń i wszystko wiesz co ci przesszkadza
      po 3 ja wyjniesz już te 2 póleczki do masz ogromna dziure i widac dokładnie plaskikową kratkownice w głębi i 2 dziury do bolców , które sa w radyjku na tyłku na środku ( wkrecasz sróbke i gumowa tulejke aby radyjko nie latało tyłem )
      po 4 możesz usunać ta plastikowa kratkownice z 2 dziurkami i wtedy otwór bedzie na pewno głebszy jakieć 5 cm -oczywiśćie trzeba zmierzyć

    proponuje : wyciągnać 2 pólki , porzadne światło i linijka do reki i wszystko jasne 🆗 <!-- s🆗 -->

  • [b]avenger[/b], jak dla mnie to może spróbuj odkręcić tą foremkę plastikową w którą wkładamy radio i spróbuj jest trochę zmodernizować 🙂 <!-- s:) -->

  • temat montaż radia , to z innej beczki , opinia potrzebna

    zmieniłe sobie po raz kolejny radyjko i teraz pytanko czy to jest cos warte

    [url=http://imageshack.us][img]http://img233.imageshack.us/img233/1562/1111gj3.jpg[/img][/url]

    chce zaślepić dziury w standartowym radyjku obecnie mam tylko listewke nad radyjkiem bez obramowania na obkoło ale drażni mnie dół gdzie widać szklietel od dolnej póleczki i boki
    ma ktoś cos takiego i czy to cos daje

  • [b]MŁODY[/b], ja mam ale w audi i dobrze sie sprawuje

  • Włąsnie co do rameczki Ostatnio bylem w aso i oni twierdza ze w oryginale nie ma ramki prostokatnej i ze maja tylko zaslepke zad radiem czyli ta szersza czesc tego plastiku Taka ramka jaka prezentuje Młody jest dostepna tylko na allegro?

  • Ja mam coś takiego http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=284100010<!-- m -->
    Kupowałem w serwisie.

  • [quote="MŁODY"]
    po 4 możesz usunać ta plastikowa kratkownice z 2 dziurkami i wtedy otwór bedzie na pewno głebszy jakieć 5 cm -oczywiśćie trzeba zmierzyć

    [/quote]

    W jaki sposób to usunąć? Da się w taki sposób żeby to potem doprowadzić do stanu z przed modyfikacji czy raczej brzeszczot i ciachać 😉 <!-- s;) --> ?

    Ave

  • nagżać nóż i powycinać
    póżniej skleić
    ale po co