Witaj na forum Fabia Club Polska

[Inne] Oznaczenia, znaczki montaż, demontaż

Topic created · 155 Posts · 47553 Views
  • A oznaczenia podgrzales a potem żyłką oderwales czy odrazu żyłką?? 🙂 <!-- s:) -->

  • A mi tam oznaczenia pasują. Ale jak został klej po oznaczeniach wersji ( bo ktoś miał lepkie rączki) to nie bawiłem sie w to. Poprostu po kilku myciach samo zeszło.

  • Możesz autem wjechać do jakiegoś jeziorka. hehe Oczywiście żartuje.

  • jesli chodzi o demontaz znaczkow to tak jak pisaliscie,podgrzac i potem zylka pod spodem przejechac.Pozostaje jeszcze tylko zasrany klej.Trzeba go dobrze podgrzewac suszarka i potem usuwac sciereczka i benzyna ekstrakcyjna,w zadnym wypadku rozpuszczalnikiem!po dość dlugim tarciu (naprawde dlugim) pod palcem zaczna sie robic takie kulki jakby z plasteliny i w koncy wszystko zejdzie,ale zapewne paznokcie i palce troche zabola. sam to ostatni przezywalem ale warto bylo!!!pozdr

  • [quote="vanhouse"]wasyl napisał/a:
    benzyna ekstrakcyjna

    Schodzi łatwiej?

    Dziś byłem na 3 stacjach, [Bliska, BP, Statoil] i co? Nie było[/quote]
    kup sobie w sprayu preparat do usuwania ciapkow z asfaltu z auta w motoryzacyjnym i po klopocie

  • Powiem ci ze klej pozostały po oznaczeniach to pikus w porównaniu z ilością tego co zostało jak ściągnąłem listwy boczne 😄 <!-- s:D --> Na kciukach powyskakiwały mi bąble od tarcia.
    A benzyna ekstrakcyjna do kupienia w sklepach budowlanych typu castorama, praktiker

  • a moze ktos wie jak usunac klej z lakieru ale klej typu kropelka
    please ;(

  • vanhouse, benzyne ekstrakcyjna ja kupiłem w sklepie "metalowym" tam gdzie sa farby, kleje, śruby, narzędzia, artykuły hydrauliczne itp. napewno znajdziesz! może podjedziesz do jakiegos obi, castorama, m3, nomi - nie wiem co tam jest u Ciebie za market budowlany 😛 <!-- s:P --> pozdrawiam

  • nie z oznaczen ale z tablicy reje. i mi troche kapneło 😞 <!-- s:( -->

  • [quote="vanhouse"][b]wasyl[/b], najbliżej mam do praktikera 😉 <!-- s;) --> może będzie

    Szukałem tego preparatu o którym wspomniał [b]manii[/b] niestety nie znalazłem nigdzie a zwiedziłem wszystkie stacje w Zabrzu, cześć w Katosach i Gliwicach....

    Planuje we wtorek zrobić Fabii dyngusa i może uda się zdjąć całkiem ten klej[/quote]

    ja w sobote usuwalem oznaczenia , farelką podgrzałem napisy az zaczely sie "ruszac" na tym kleju , odciagnalem je i zostal sam klej , pozniej benzynka ekstrakcyjna i jazda paznokciem , 15-20 min roboty i ladnie czysto zrobione , tylko palce troche bolały :super:

  • [quote="vanhouse"]No właśnie. Szukałem sposobu żeby nie bolały [/quote] Poprosić kogoś zeby zrbobił za Ciebie :super: <!-- s:super: -->

  • [quote="vanhouse"]szukałem jelenia ale nie znalazłem...[/quote]

    To poszukaj żula pod sklepem dasz mu na wino i robota zrobiona.

  • A ja mam pytanie trochę z innej beczki, mianowicie czy ktoś już próbował usunąć emblemat "kogucika" z kierownicy??
    tak mi się jakoś opatrzył juz i chcialbym go zmienić. Czy to na klej czy na zatrzaski jest montowane, no i czy przy "demontażu" nie wywali mi poducha ??

  • kogucik ci się znudzil? 😞 nie wiem jak to jest montowane,ale co masz zamiar wstawić zamiast tego? znaczek z innego auta czy poprostu zostawić dziure? idąc dalej tym tropem to moze bys zmienil kierownicę na sportową (mniejszą)-tak ja bym zrobil gdybym wpadl na pomysł usuwania małego biednego kogucika 😛 <!-- s:P -->

  • [quote="wasyl"]kogucik ci się znudzil? 😞 <!-- s:( --> nie wiem jak to jest montowane,ale co masz zamiar wstawić zamiast tego? [/quote]
    chciałbym wstawić emblemat milotec srebrny z szachownicą

    [quote="wasyl"]
    idąc dalej tym tropem to moze bys zmienil kierownicę na sportową (mniejszą)-tak ja bym zrobil gdybym wpadl na pomysł usuwania małego biednego kogucika 😛 [/quote]
    🙂 przy zakupie okazało się że auto posiada pakiet RS, kubełkowe siedzenia i sportową kierownicę :hurra: , nie chciałbym zmieniać kogucika gdybym miał normalną

  • [quote="vanhouse"]U mnie już po kleju[/quote]
    I u mnie też 🙂 <!-- s:) -->
    mi wystarczył tylko palec, płyn do szyb MrMuscle i kilka metrów ręcznika papierowego 🙂
    wszystko ładnie zeszło, na koniec delikatne przetarcie pastą polerską i wygląda piknie :hurra:

    co do kogucika na kierownicy to zostawiam, chociaż jeden kogut musi być w aucie 😉

  • [quote="vanhouse"]U mnie już po kleju, chciałem kupić polecany przez maniego produkt Decabit ale jak się okazało wczoraj nie ma tego nigdzie a trochę stacji i sklepów zwiedziłem ale poszło wszystko benzyną ekstrakcyjną.[/quote]

    a chcialem kolege poczestowac na zlociku specyfikiem ale dobrze ze juz zeszlo wogole to w salonie powinni pytac komu naklejke a komu nie 🙂 <!-- s:) -->

  • Pytać nie pytają, ale jak poprosisz to Ci nie nakleją żadnych oznaczeń

  • Muszę i ja się w końcu wziąść i ściągnąć te oznaczenia z zielonej fabiuli, bo wnet jedyny z nimi pozostanę.

    Z niebieskiej właśnie ściągłem boczki, także już cała goła 🙂 <!-- s:) --> .

  • Oznaczenia swoją drogą a czy ściągał ktoś może listwy z drzwi?? Ja właśnie się przymierzam do ściągnięcia razem z oznaczeniem modelu ale przyznam się ze nie wiem jak się za to zabrać... Na allegro widziałem krążek do usuwania pozostałości po kleju i czy może ktoś z Was go użył do demontażu?? Proszę o podzielenie się informacjami. Pozdrawiam

Log in to reply